×

تماس با ما

10 دستور برتر بازاریابی معارفه‌ای برای داشتن کسب و کار سودآور

10 دستور برتر بازاریابی رابطه‌ای می‌تواند به شما کمک کند که مبنع خوبی برای درآمد داشته باشید. نکته مهم برای به حداکثر رساندن درآمدهای رابطه‌ای، تامین ارزش افزوده و جذب خوانندگان است. بازاریابی رابطه ای یک تفاوت با تبلیغات دارد و اینکه برخلاف تبلیغات سنتی که شما به ازای تعداد دفعات نمایش تبلیغ یا کلیک روی آن پورسانت دریافت می‌کنید، بازاریابان معارفه‌ای تنها اگر یک اقدام خاص انجام شود، دستمزد دریافت می‌کنند.

این اقدام ممکن است به سادگی ثبت نام در خبرنامه ای به منظور ارائه اطلاعات کد فشرده تا پایان یک فروش باشد. واین را باید بدانید در هر صورت تا زمانیکه خوانندگانتان را وادار به انجام عملی نکنید، به شما دستمزدی پرداخت نمی‌شود.

با توجه به این نکته، در این مقاله ده دستور برتر بازاریابی رابطه ای که برای موفقیت در این بازار وجود دارد را در اختیارتان قرار می‌دهیم تا با به کارگیری آنها مطمئن شوید که خوانندگانتان اقداماتی که شما می‌خواهید را انجام می‌دهند تا بتوانید از این طریق در این نوع بازاریابی موفقیت بیشتری کسب کنید.

10 دستور برتر بازاریابی رابطه‌ای

10 دستور برتر بازاریابی رابطه‌ای برای داشتن کسب و کار سودآور

1-  اولین قدم در این 10 دستور برتر بازاریابی رابطه ای این است که مخاطبتان را بشناسید

موفق‌ترین روش برای به کارگیری برنامه‌های معارفه‌ای تنها تبلیغ محصولات، خدمات و آفرهایی است که با نیازها و خواسته‌ های مخاطبتان همخوانی داشته باشد. این نکته را در نظر بگیرید که مخاطبان چرا به سایت شما می‌آیند، به لیست بازاریابی ایمیلی شما ملحق می‌شوند یا رسانه‌های اجتماعی‌تان را دنبال می‌کنند.

چه چیزی ارائه می دهید که آنها به دنبالش هستند؟ مطمئن شوید که محصولات معارفه‌ ای که شما تبلیغ می کنید، راه‌حلی برای مشکلات مخاطبانتان می باشد یا خیر.

اگر درباره ورزش می‌نویسید، تبلیغات معارفه‌ ای که مربوط به تونر پرینتر هستند را در سایت قرار ندهید آن هم فقط به این دلیل که همه پرینتر دارند و یا آن برنامه‌ها، پورسانت بیشتری دارند. کاربرانی که می‌آیند تا گزارشات شما را بخوانند یا اطلاعاتی درباره تیم‌های مورد علاقه‌ شان به دست آورند، در آن لحظه به پرینتر و تبلیغات این چنینی که در سایتتان قرار می دهید، فکر نمی‌کنند.

هرچه تبلیغات به خوانندگان شما مرتبط‌‌‌‌‌ تر باشند، احتمال اینکه از آنها استفاده کنند، بیشتر است. یک روش جالب بررسی بازاریابی معارفه ای به این صورت است: آموزش مخاطبان درباره محصولات و خدمات مرتبط که ممکن است به آنها علاقه‌ مند باشند، می‌تواند یک نوع ارزش افزوده باشد که از محتوا حاصل می‌شود و این برای آنها ارزشمند است.

نه تنها شناخت مخاطب می‌تواند در موفقیت بهتر شما در رابطه با محصولاتی که تبلیغ می‌کنید موثر باشد، بلکه می‌تواند شما را در یافتن بهترین مکان‌ ‌ها راهنمایی کند تا وبسایتتان را برای جذب بازدیدکنندگان در اولین مکان، عرضه، تبلیغ و معرفی کنید.

هر چه بیشتر مخاطبتان را بشناسید، بهتر می‌توانید از دموگرافیک، سایکوگرافیک و سایر اطلاعات استفاده کنید و بهتر می‌توانید وقتی در پلتفرم‌هایی مانند فیسبوک تبلیغ می‌کنید، مخاطبتان را هدف قرار دهید.

2- قابل اعتماد باشید

خوانندگان باهوش هستند. آنها وقتی یک لینک معرف را ببینند، آن را می شناسند. اگر شما محصولی را معرفی کنید که به آن باور ندارید یا از بازدید آنها، با ارائه بیش از حد تبلیغات، سو استفاده کنید، اعتمادشان را سلب خواهید کرد و باعث می‌شوید آنها سایت یا رسانه شما را ترک کنند و دیگر برنگردند.

این بازدیدکنندگان همیشگی شما هستند که با بارها و بارها مراجعه، ترافیک ایجاد خواهند کرد. آنها کسانی هستند که به شما بک لینک می‌دهند، اطلاعات شما را منتشر می‌کنند و مراجعه به سایتتان به عنوان جایی که محتوای با ارزشی دارد را به دیگران توصیه می‌کنند. شما باید رابطه‌ای بر اساس محتوای موثق ایجاد کنید.

اگر صداقت تان برای بازدیدکنندگان محرز نشود یا فکر کنند که شما تنها محصولات و خدمات را برای منافع مادی و سودتان به آنها پیشنهاد می‌دهید، دیگر هر چه پست کنید را نخواهند خواند.

اگر محصول یا خدماتی که ارزش بالایی ندارند را تبلیغ کنید، آنها اعتمادشان را نسبت به توصیه‌ هایتان از دست خواهند داد و دیگر به آنها عمل نخواهند کرد که در نتیجه فروشی هم حاصل نخواهد شد و شما سودی نمی‌برید.

با این حساب، اولویت اولتان باید بیشتر بها دادن به بازدیدکنندگان و فهرست ایمیلتان باشد. تنها محصولاتی را به اشتراک بگذارید که می‌دانید مرتبط و کارآمد هستند و می‌توانند واقعا به آنها کمک کنند.

همچنین شاید بخواهید هر گونه رابطه‌ای با فروشندگانی که برایشان تبلیغ می‌کنید دارید را فاش کنید. اکثر افراد مشکلی با این قضیه ندارند و هر چقدر بیشتر شفاف‌سازی کنید، رابطه واقعی و مطمئن‌ تری را با مخاطبتان شکل می‌دهید. اگر این کار را انجام دهید، در دراز مدت با تکرار فروش، درآمد بیشتری به دست خواهید آورد.

3- سومین قدم در 10 دستور برتر بازاریابی رابطه ای این است که، مفید باشید.

به تبلیغات معارفه‌ ای به چشم یک منبع اضافی که محتوای شما را تکمیل می‌کند، نگاه کنید. با کارآمد، آموزنده و مفید بودن محتوایتان را با ارزش کنید. لیستی از کتاب‌های مورد علاقه‌تان را پیشنهاد ندهید به این امید که کاربرانی که روی لینک معارفه کلیک خواهند کرد، کتابها را هم می‌خرند (فقط به خاطر اینکه شما آنها را در فهرست قرار داده‌اید)، شما می‌توانید در یک حراج آنها را به پول نقد تبدیل کنید.

زمانی وقت صرف نوشتن یک یادداشت مفصل کنید و بگذارید و اگر قرار است کاربران بر اساس اطلاعات شما اقدام کنند، از تبلیغات معارفه‌ای برای اینکه به آنها مسیر درست را نشان دهید، استفاده کنید.

حتی بهتر است اگر یک تجربه شخصی درباره محصول یا خدمات دارید، آن را به اشتراک بگذارید، مثلا یک پست به همراه جزئیات درباره آن محصول بنویسید سپس توصیه‌هایتان را به همراه لینک معارفه‌تان در یادداشت قرار دهید.

این همان چیزی است که تبلیغات معارفه‌ ای برای آن به وجود آمده‌اند. اگر یک یادداشت عالی که یک کتاب را پیشنهاد می‌کند بنویسید و خوانندگان کتاب را به خاطر آن بخرند، شما در فروش معارفه‌ایتان اعتبار به دست خواهید آورد.

اما صرفا گذاشتن لینک‌هایی برای محصولاتی که دلیل برای معرفی آنها وجود ندارد، منجر به خروج سریع بازدیدکنندگانی خواهد شد که به هیچ وجه هیچ اقدامی انجام نداده‌اند.

این ایده اصلی را به خاطر بسپارید که: همیشه محتوای باارزشی فراهم کنید که به تجربه بازدیدکننده چیز باارزشی بیفزاید. این کار فروش را هم در پی خواهد داشت.

10 دستور برتر بازاریابی رابطه‌ای

4- در مورد روابط معارفه‌ای شفاف باشید

همیشه این مسئله را که برای شرکت یا برندی کار می‌کنید را فاش کنید. خوانندگانتان قدردان صداقت شما خواهند بود و احساس بهتری نسبت به اینکه در درآمد شما مشارکت دارند، خواهند داشت. به هر حال آنها به قدر کافی باهوش هستند که اگر حس کنند شما کمی در مورد معرف بودنتان صادق نیستید، لینکتان را دور بزنند و مستقیما از سایت خود فروشنده خرید کنند که در این صورت اعتبار ارجاعی به شما تعلق نمی‌گیرد (هر چند قیمت‌ها یکسان هستند، اما این کاری است که کاربر می تواند انجام دهد. عجیب است اما واقعیست!)

صداقت و افشاگری بنقش مهمی در وفادار ماندن یک خواننده ایفا می‌کند (و در اصل یک قانون است!). آنها می دانند که از شما با استفاده از لینک‌های ارجاعی‌ تان حمایت می‌کنند. پس خوانندگان را خوشحال و مشتاق به  CTA‌ یا اقدام به عمل کنید.

در برخی از موارد، نه تنها شما می‌خواهید درباره رابطه معارفه‌ ایتان شفاف باشید، بلکه حتی ممکن است بخواهید پاداش یا نوعی انگیزه برای انجام عملی و استفاده از لینکتان ارائه دهید.

این عمل یک تاکتیک قدرتمند که می‌تواند میزان فروش معارفه‌ ای که حاصل می‌کنید را به میزان قابل توجهی افزایش دهد و یک روش عالی برای دوام آوردن در کنار سایر رقبای معارفه‌ ای است.

وقتی معرف‌های دیگری هستند که برای یک فروشنده تبلیغ می‌کنند، ارائه پاداش روش فوق‌العاده‌ ای جهت تشویق مشتری برای خرید مستقیم از شماست که در نتیجه به اعتبار فروش شما افزوده خواهد شد.

6- محصولات معارفه‌ای را با دقت انتخاب کنید

وقت بگذارید و تمام گزینه‌های مختلف برای محصولات و خدمات موجود را از طریق برنامه‌های معارفه‌ ای مختلف بررسی کنید. کمی به اینکه کدام محصولات یا خدمات مورد نیاز یا پسند خوانندگانتان هستند فکر کنید. همچنین تبلیغات را چند بار تغییر دهید، مدل‌های متفاوتی از آنها را ارائه دهید و از گرافیک‌ها و متن‌ استفاده کنید تا متوجه شوید کدام موثرتر هستند.

ممکن است مدتی طور بکشد تا بهترین فرمول را کشف کنید و همچنین شاید متوجه شوید که لازم است برای جلب توجه بیشتر، به طور مستمر نوبتی تبلیغ بر روی سایت یا رسانه‌ تان قرار دهید.

در بسیاری از موارد، سازندگان محصول تعدادی تبلیغ را جهت استفاده در سایت، رسانه‌های اجتماعی و برای فرستادن از طریق ایمیل برایتان تهیه می‌کنند. تبلیغات مختلف را تست کنید تا بفهمید کدام یک بهتر جواب می‌دهد.

همچنین ممکن است بخواهید تبلیغات خودتان را خلق کنید (البته اگر از سوی فروشنده اجازه داشته باشید) تا بتوانید از دیگران متمایز باشید.

نکته‌ای که شما باید به شدت به آن توجه کنید، تبلیغ محصولات اطلاعات دیجیتال است. این محصولات به دو دلیل جذاب هستند؛

اول اینکه، نرخ تبدیل بالاتری دارند چون مشتریان می‌توانند هنگام خرید دسترسی فوری به محصول داشته باشند و بهره‌مندی فوری را تجربه کنند.

دوم اینکه، آنها معمولا نرخ کمیسیون بالاتری نسبت به محصولات فیزیکی دارند که این به معنای سود بیشتر برای شماست.

همچنین محصولاتی که قیمت بالاتری دارند و آنهایی که ماهانه کمیسیون بالاتری برایشان تمدید می‌شود، را معرفی و تبلیغ کنید. فروش معارفه‌ ای دوره‌ای بهترین روش برای کسب درآمد پایدار و قابل پیش‌بینی در کسب و کار معارفه‌ ای است.

6- روش ششم از 10 دستور برتر بازاریابی رابطه‌ای این است که؛ برنامه‌های مختلف را امتحان کنید

اگر فکر می‌کنید که یک برنامه خاص جواب نمی دهد، برنامه دیگری را امتحان کنید. برنامه های معارفه‌ ای مثل هم نیستند. آنها محصولات، خدمات و ساختارهای پرداختی متفاوتی را ارائه می‌دهند. برخی از فروشندگان بازاریابی و فروش بهتری نسبت به سایرین دارند.

برخی از برنامه‌ ها پرداخت مادام‌العمری برای فروش دارند، در حالیکه دیگر برنامه‌ها به 30 تا 90 روز محدود می شوند. برخی از برنامه‌ها امکان انعطاف بیشتری را در انواع واحدهای تبلیغاتی موجود و همچنین طرح و رنگ به وجود می‌آورند بنابراین بهتر در چیدمان سایتتان جای می‌گیرند.

همینطور فروشندگان مورد علاقه‌تان را بررسی کنید تا اگر آنها برنامه معارفه خاص خودشان را دارند، مطلع شوید. برخی اوقات شما می‌توانید مستقیما به منبع برنامه دسترسی پیدا کنید. شما فقط به شبکه‌های معارفه‌ای بزرگ محدود نیستید.

آزمودن تبلیغات سیستماتیک را با استراتژیتان تلفیق کنید تا سودتان را به حداکثر برسانید.با آزمایش مداوم برنامه‌های مختلف، متوجه خواهید شد که کدام بهترین هستند و مخاطبتان به کدامیک بیشترین واکنش را نشان می‌دهد، و در نتیجه با کدام برنامه فروش و مبادله کلی‌تان افزایش می‌یابد. همچنین دائما در جستجوی محصولات و خدمات جدیدی باشید که می‌توانید آنها را آزمایش کنید و به سبد بازاریابی معارفه‌ ایتان اضافه کنید.

نکته دیگر چانه‌ زنی برای پرداخت‌های بالاتر با برنامه‌های معارفه‌ای است که شما در آنها به خوبی کار می کنید و باعث مقدار فروش ثابتی می‌شوید. بسیاری از فروشندگان به دادن کمیسیون‌ های بالاتر در عوض معارفه خوب رضایت دارند.

10 دستور برتر بازاریابی رابطه‌ای

بازاریابی رابطه ای (affiliate marketing) را می شناسید؟ آیا این روش جواب می دهد؟

7- محتوای بدون زمان بنویسید

مطالب قدیمی‌تان با اینکه دیگر در صفحه اول شما نیستند،می‌توانند هنوز هم ارزشمند باشند. اگر مطمئن هستید که محتوای قدیمی‌تان مربوط به زمان خاصی نیست و تاریخ انقضا ندارد، می‌توانید مجددا از آن بهره ببرید.

اگر بازدیدکنندگان محتوای قدیمی شما را بخوانند و متوجه شوند که مربوط به زمان خاصی در گذشته است، آن را نخوانده رها خواهند کرد. البته اطلاعات رو به جلو در حرکت هستند بنابراین می‌توانید به سادگی با افزودن لینک‌ هایی به مقالات بروز رسانی شده در مقالات قدیمی‌ تان، محتوای بدون زمان تولید کنید.

همچنین آپدیت کردن مداوم مقالات قدیم تر روش فوق‌العاده‌ای برای حفظ یا حتی بهبود رتبه در موتور جستجو است. بسیاری از پلتفرم‌ها به شما این امکان را می‌دهند تا “جدیدترین” ، “محبوب‌ترین” یا “مقالات مرتبط” را در هر صفحه نمایش دهید، بنابراین اهمیتی ندارد که یک مقاله مربوط به چه زمانی است. این قابلیت همیشه دسترسی به مقالات جدید را ایجاد خواهد کرد. محتواهای قدیمی‌تان می‌توانند به طور نامحدود برایتان درآمدزایی کنند.

اگرچه نوشتن مطالب جدید و ارئه اطلاعات به روز می‌تواند سودمند باشد، یک استراتژی دیگر تمرکز روی نوشتن محتواهای ماندگار و اصطلاحا بدون تاریخ انقضاست.

به کارگیری این روش باعث افزایش بهره‌ وری محتوا و جذب ترافیک برای چند سال خواهد شد و شما می‌توانید همیشه محصولاتی که معرفی می‌کنید را متناسب با محتوا تغییر دهید.

هدف اصلی در اینجا داشتن محتوایی مرتبط، مفید و به روز است.

شما می‌توانید از هر دو استراتژی در محتوایتان استفاده کنید، یعنی برای هر دو بخش محتوای جدید و بروز شده، نوشتن یک قطعه محتوای ماندگار را مد نظر قرار دهید.

نکته دیگر حذف تاریخ از پست‌های وبلاگی است. با اینکه محتوا ممکن است مدتی قبل نوشته شده باشد و اطلاعات هنور کاملا مرتبط باشند، بسیاری از کاربران آن را به خاطر داشتن تاریخ قدیمی، به سادگی رد می‌کنند. حذف تاریخ از پست‌های وبلاگی می‌تواند به راحتی این مشکل را حل کند.

8- مرحله هشتم از 10 دستور برتر بازاریابی رابطه‌ای مربوط به صبرتان است، لطفا صبور باشید

درآمد حاصل از بازاریابی معارفه‌ای رو به رشد است و به مرور زمان افزایش می‌یابد. به یاد داشته باشید که برخی از برنامه‌ها پرداخت های مادام‌العمری ارائه می‌دهند. اگر شما به یک بازدیدکننده مراجعه کنید، شاید به پولسازی از طریق آن یک نفر بازدیدکننده حتی اگر دیگر به سایت شما مراجعه نکند، استمرار می‌بخشید. همچنین تا زمانی که شما لینکهای ارجاعی فعالی در پست‌های قدیمی‌ تان داشته باشید، آنها هنوز می‌توانند برایتان پولساز باشند.

اگر روی تبلیغ صورتحساب دوره ای یا محصولاتی از نوع پایدار (همانطور که در بالا به آن اشاره شد) تمرکز کنید، می‌توانید به ازای همان محصولاتی که می‌توانید به مرور اضافه کنید، هر ماه به طور مستمر کمیسیون دریافت نمایید.

مثلا اگر محصول یا خدماتی را تبلیغ کرده‌اید که ماهانه 10 درصد کمیسیون به آن تعلق می‌گیرد، با ارجاع 100 فروش 100 هزارتومانی در ماه 1 میلیون تومان سود خواهید کرد. با همین شرایط در عرض یک سال، به درآمد دوره‌ای 12 میلیون دست پیدا خواهید کرد.

همچنین همانطور که در بالا به آن پرداختیم، برخی اوقات شاید لازم شود پیشنهادات، محصولات و خدمات مختلف را بیازمایید تا بهترین گزینه هایی که با مخاطبتان همخوانی دارد را پیدا کنید.

برنامه‌های معارفه‌ای، برنامه‌ای نیستند که شما را یک شبه به ثروت برسانند، اما فرصتی را فراهم می‌کنند تا از طریق وبلاگتان درآمد منفعلی کسب کنید.ضمن اینکه محتوای بیشتری را به سایتتان اضافه می‌کنید، محصولات را هم تبلیغ کنید، کاری کنید تا بازدید از سایتتان بیشتر شود و لیست بازاریابی ایمیلیتان را ایجاد کنید. به این ترتیب، در بازاریابی معارفه‌ ای به رشد قابل توجهی خواهید رسید و پول بیشتری به دست می‌آورید.

9- مرتبط با نیازها تبلیغ کنید

آخرین پیشنهادات فروش برنامه‌های معارفه‌ ایتان را به روز نگه دارید. واحدهای تبلیغات جدید، مبلغان و ابزار به طور مداوم برای بهبود کاربردپذیری و افزایش جذابیت بصری افزوده می‌شوند. تغییرات کوچک تاثیر بسزایی در اینکه خوانندگان انگیزه پیدا کنند تا اقدامی انجام دهند دارند.

همگام با مد روز پیش بروید و در اکتشاف فرصت‌های جدید تنبلی نکنید. مثلا اگر یک رژیم خاص یا مدل لباس که دیگر محبوبیتی ندارد، ممکن است بخواهید محتوا و توصیه‌های مربوط به آن را از سایتتان حذف کنید.

دائما در جستجوی محصولات جدیدی باشید که برای مخاطبتان مفید و کارآمد هستند. هر چه محصولاتی که تبلیغ می‌کنید با نیازهای مخاطب مرتبط‌تر باشد، پول بیشتری به دست خواهید آورد.

10- آخرین دستور از 10 دستور برتر بازاریابی رابطه‌ای مربوط به محتواست، محتوا در اولویت است

مهمترین مسئله در اولویت بودن استراتژی بازاریابی محتواست. محتوای شما اساس کار شماست، یکی از مهمترین 10 دستور برتر بازاریابی رابطه‌ای است که سایت با آن زنده است. بدون محتوای با ارزش و کارآمد، خوانندگان به سایت شما نمی‌آیند. روی تهیه محتوای عالی و به پول تبدیل کردن استراتژی‌هایی که جواب می‌دهند، تمرکز کنید.

وقتی محتوا را فدای برنامه‌های معارفه‌ ای یا هر روشی از پول درآوردن به سبک آنلاین، می‌کنید، خوانندگانتان را از دست می‌دهید. وقتی این اتفاق رخ دهد، شما فرصت کسب درآمد از هر نوع از تبلیغتان اعم از پرداخت به ازای هر کلیک، پرداخت به ازای هر مشاهده یا هر نوع تبلیغ ارجاعی را از دست خواهید داد. هر چقدر در مورد اینکه کیفیت محتوایتان، اصلی‌ترین عامل در افزایش اعتبار سایت، وبلاگ یا کسب و کارتان خواهد بود، بحث شود باز هم کم است.

دیدگاه کاربران(2)

    AffiliateLabz گفت:

    Great content! Super high-quality! Keep it up!

      سعید مرادی گفت:

      thank you

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*