×

تماس با ما

سه روش نصب افزونه و پلاگین در وردپرس

نصب افزونه در وردپرس به شما کمک می کند در سایت خود با کمک آنها بتوانید یک سری اقدامات و عملیاتی جدا از قالب خود به مشتریان ارائه دهید، این ابزارها بصورت کدهای نوشته شده و آماده بصورت رایگان و پولی در دسترس شما قرار دارند و شما می توانید با جایگذاری در قالب سایت از آنها بهره گیرید.

کاربرد افزونه و پلاگین

برای استفاده و بهره مند شدن از این ابزارها شما ابتدا با توجه به کارتان یک افزونه را شناسایی و انتخاب می کنید سپس با مراجعه به مخزن وردپرس و یا سایت های فروش افزونه بصورت پولی اما فارسی شده خریداری و دانلود می کنید.

بعد از تهیه این افزونه ها با نصب و فعال کردن آنها می توانید در سایت و قالب خود از آنها استفاده کنید، بعضی از افزونه ها بصورت تغییر در ظاهر و ساختار ظاهری سایت شما عمل می کنند و دسته دیگر افزونه های هستند که در بخش مدیریت به شما کمک می کنند.مثلا افزونه Yoast seo در بخض مدیریت برای شما قابل استفاده است و لی افزونه ژانوت در بخش ظاهری سایت و بصورت اعلان در ظاهر سایت به شما کمک می کند.

نصب افزونه در وردپرس

3 روش آموزش نصب افزونه در وردپرس

3 روش متداول جهت نصب افزونه در پنل وردپرس وجود دارد که به ترتیب می توانید از آنها استفاده کنید، ابتدا از راحت ترین آن به شما آموزش خواهیم داد تا بتوانید به راحتی آنها را نصب کنید و استفاده کنید.

روش اول؛

ابتدا وارد بخش نصب افزونه ها در پنل وردپرس شده و در بخش افزودن در کادر جستجوی افزونه، افزونه مورد نظر را جستجو کرده و نصب خواهید کرد. این روش مناسب نصب ازونه های رایگان از مخزن وردپرس می باشد.

روش دوم؛

ابتدا فایل نصبی را خریداری و یا بصورت رایگان از مخزن وردپرس دانلود کرده و مطابق روش اول وارد بخش افزودن شده و فایل نصبی افزونه خود را که در سیستم خود دارید بارگذاری می کنید و آن را نصب می کنید، این روش بیشتر برای افزونه های مناسب است که خریداری کرده اید و یا از سایتی غیر از مخزن وردپرس دانلود کرده اید.

روش سوم؛

در بعضی مواقع شما برای نصب پلاگین مطابق روش دوم به مشکل حجیم بودن فایل نصبی برخواهید خورد، به این صورت که در هنگام آپلود فایل cms وردپرس به شما پیغامی از نظر حجیم بودن فایل خواهد داد که حجم فایل بزرگتر از حد معمول می باشد.

در این حالت شما با مراجعه به هاست سی پنل و یا دایرکت ادمین سایت خود ابتدا از طریق بارگذاری در هاست اقدام خواهید کرد و سپس با ورود به بخش پنل مدیریت وردپرس خود آن افزونه را فعال می کنید.

نتیجه گیری از آموزش نصب افزونه در وردپرس

ما تمامی روش های بالا را در ویدئو شرح داده ایم و شما بادیدن و خوانده مطالب فوق براحتی به نصب افزونه به روش های متداول تسلط خواهید داشت. امیدواریم این آموزش مناسب بوده باشد و مارا از نظرات و سوالات خود در بخش دیدگاه ها مطلع کنید.

دیدگاه کاربران(0)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*