بنویس تا اتفاق بیفتد!

امتیاز 5.00 ( 1 رای )

اثر محتوا در فروش را نادیده نگیرید، بنویس تا اتفاق بیفتد! بله درست خوانده اید بنویسید تا شاهد اتفاقات زیاد شوید. نه ما در مورد کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد نمی خواهیم صحبت کنیم، ما از نام این کتاب کمک گرفته ایم تا این مطلب را برای شما تداعی کنیم که محتوا پادشاه است!

کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد، یک کتاب روانشانی در زمینه آثار و معجزات نوشتن در زندگی بحث می کند که ما این نوشتن را می خواهیم به نوشتن محتوای سایت ربط دهیم و به شما بگوییم که چه قدرتی در نوشتن وجود دارد.

لطفا به نوشتن محتوا در سایت اهمیت بدهید و اثر محتوا در فروش را ببینید، اولین قدم در مسیر تجارت الکترونیک نوشتن محتوا برای سایت می باشد.

صراحتا با وجود اهمیت همین موضوع می باشد که می گویند محتوا پادشاه است. شما مطمعنن زیاد به این جمله برخورد کرده اید: 

محتوا پادشاه است

در این مطلب به شما خواهیم گفت که با نوشتن چه اتفاقی برای سایتتان رخ خواهد آورد، منتظر تبلیغات و موارد از این دست نباشید تا شاهد رشد سایت شوید. پس بنویس تا اتفاق بیفتد!

در ابتدای مسیر شاید برایتان سخت باشد تا خودتان بنویسید، اما حتما شما دارای تخصص و یا قدرتی بوده اید که اقدام به راه اندازی سایت کرده اید.

بسیاری از استارت آپ ها در ابتدای مسیر به مواردی از جمله محصول و خدمات قابل ارائه در سایت توجه خواهند داشت و از قدرت اثر محتوا در فروش و نوشتن در سایت که باعث فروش خدمات و محصولات خواهد شد غافلند.

در بررسی که در بین وبمستران و مدیران سایت های موفق صورت گرفته، همه و یا درصد بالای از این مدیران بر سر یک موضوع متفق القول هستند که قبل از شروع راه اندازی یک سایت محتوای قابل درج در سایت را آماده کرده اند.

اثر محتوا در فروش

چه ارتباطی بین اثر محتوا در فروش یک سایت وجود دارد؟

همانطور که در بالا به اهمیت محتوا اشاره کردیم، لازم به ذکر است که نوشتن و تولید یک مطلب می تواند برای شما به مثابه یک بازاریاب عمل کند و محصول و خدمات شما را به فروش برساند.

قبل از بحث در مورد ارتباط بین نوشتن محتوا و فروش، گفتن این موضوع به عنوان هدف این مطلب ضروری می باشد که نوشتن محتوا توسط فریلنسرها و نوشتن آن توسط خودتان با هم تفاوت های دارد که می تواند در تسریع موفقیت شما موثر باشد.

محتوا به هر صورت که باشد، موضوع مهم در آن این است که باید منجر به فروش موفق شود، اثر محتوا در فروش یعنی محتوا باید در سایت شما به عنوان یک بازاریاب موفق عمل کند.

بحث دیگری که در این مطلب دوست داریم به آن اشاره کنیم نوشتن محتوا توسط خودتان است، همانطور که گفته شد شاید در ابتدای مسیر با مشکلاتی مواجه شوید اما آینده ای روشن در انتظار شماست.

مطلب و محتوا که توسط خودتان نوشته می شود به مراتب تخصصی تر و از روی تسلط کامل شما برروی موضوع می باشد نسبت به نوشتن همان مطلب از سوی فریلنسر.

پس مجدد با تاکید بر روی این جمله که بنویس تا اتفاق بیفتد، به شما توصیه می کنیم به آن عمل کنید.

شاید اگر کتاب خانم هنریت آن کلاوسر را بخوانید اذعان خواهید کرد که چه موفقیتی بزرگی در این جمله نهفته است.

محتوا را خودتان بنویسید تا برای شما بازاریابی کند و فروش موفق را برایتان به ارمغان آورد. در روزهای ابتدایی راه اندازی سایت بوکاموز ما هم مانند شما به سراغ افراد متخصص در این زمینه رفتیم.

البته نباید از قلم شیوا و حرفه ای این افراد در زمینه نوشتن محتوا غافل شد، اما در مجموع با در نظر گرفتن بهترین حالت باز هم آنچه را که در فکر ما به عنوان هدف تولید محتوا و اثر محتوا در فروش وجود داشت برآورده نشد و در نهایت خودمان شروع به نوشتن و تولید محتوا کردیم.

اثر محتوا در فروش موفق

شما به عنوان مدیر سایت و متخصص در زمینه محصول و خدمت خودتان، بعد از راه اندازی سایت بهتر می توانید از مزایا و معایب محصولتان و خدمتی که قصد ارائه آن را دارید حرف بزنید.

پس این محتوای ارزشمند توسط خودتان را به افراد دیگر محول نکنید. هدف شما و همه کسانی که به راه اندازی یک کسب و کار در سایت می پردازند، فروش و کسب درآمد می باشد و این هدف میسر نخواهد شد جز با نوشتن محتوای خوب یعنی بنویس تا اتفاق بیفتد!

بازاریابی محتوا، کلمه ای است که با شنیدن آن شاید برایتان غیرقابل باور باشد که محتوا قابلیت بازاریابی دارد، و حتما بعد از شنیدن آن برای تولید آن سراغ افراد متخصص در این زمینه می روید تا اثر محتوا در فروش را ببینید.

اثر محتوا در فروش

بازاریابی محتوا یعنی شما بتوانید با تولید محتوای تخصصی، محصول مورد نظرتان را به فروش برسانید.

شاید تعریف خلاصه ای داشته باشد اما تولید محتوای تخصصی نیاز به شم بالای نویسندگی و تخصص در زمینه خدمات و آشنایی با محصول مورد نظر دارد.

پس در نتیجه شما از دو ابزار بالا، یک مورد یعنی تخصص در زمینه محصول و خدمتی که در سایت ارائه می دهید را دارید، ابزار دوم یعنی تخصص در زمینه نویسندگی می باشد که ما معتقدیم با نوشتن مستمر و آشنایی با ابزارهای آن می تواند حاصل شود.

تولید محتوا ( اثر محتوا در فروش ) چه کمکی به موفقیت سایت می کند؟

شاید تاکنون برایتان اتفاق افتاده باشد که هر بار که قصد نوشتن مطلب و محتوایی را داشته اید فقط نوشتن نبوده که برایتان سخت بوده، بلکه در مورد چه موضوع و مبحثی بنویسید نیز برایتان دشوارتر بوده.

این موضوع از معدود موارد در امر نویسندگی می باشد که معمولا در ابتدای مسیر همه با آن روبرو خواهند شد، شما به عنوان مدیر سایت و وبمستری که هدف از تاسیس سایت خود را می دانید نباید با این موضوع دچار مشکل شوید.

زیرا شما می دانید سایتتان چه هدفی دارد و وقتی هدف تاسیس سایت معلوم باشد موضوعات وابسته به آن هم مشخص می شوند.

به عنوان مثال سایت رایتینا در مورد نویسندگی و تولید محتوا هدف خود را از تاسیس سایت مشخص کرده و می داند درصد بالایی از محتوای سایت خود را چه موضوعاتی تشکیل خواهد داد.

یا سایت بوکاموز رسالت خود را آموزش در زمینه های طراحی سایت، آموزش وردپرس و افزونه ها قرار داده و به مراتب موضوعات مرتبط و مفید برای سایت بوکاموز آموزش می باشد.

پس در نتیجه موضوعات قابل استناد برای تولید محتوا و اثر محتوا در فروش همان هدف سایت شما می باشد که آن را بوجود خواهد آورد.

اثر محتوا در فروش

اگر به عنوان مثال در زمینه :

فروش محصولات آرایشی فعالیت دارید از معایب و محاسن محصولات غیراصل و اصل محتوا تولید کنید.

آموزش زبان های خارجی فعالیت دارید در مورد تاریخچه زبان های دنیا محتوا تولید کنید.

فروش تورهای سیاحتی و زیارتی فعالیت دارید در مورد آشنایی با شهر های ایران و جهان محتوا تولید کنید.

اینها و موارد متعدد و مشابه این مثال ها بیانگر این مطلب می باشد که موضوع تولید محتوای شما مربوط به هدف و خدمات ارائه شده از سوی سایت شما می باشد که تعیین می شود.

موفقیت سایت در گرو جمله بنویس تا اتفاق بیفتد!

بعد از موارد بیان شده در بالا به این نتیجه می رسیم که اثر محتوا در فروش به مراتب بیشتر از تبلیغات می باشد.

یعنی شما با تولید محتوا و اعتقاد به جمله بنویس تا اتفاق بیفتد به این هدف خواهید رسید که ورود کاربر بواسطه محتوای ارزشمند شما باعث تاثیر در کاهش رتبه الکسا و افزایش فروش سایتتان خواهد شد.

در ابتدای مسیر نوشتن شاید با این ترس روبرو شده باشید که به عنوان یک نویسنده اطلاعات کافی در مورد موضوع مورد نظر را ندارم که بتوانم محتوای ارزشمند تولید کنم که منجر به فروش شود!

بله به عنوان کسی که این مرحله را پشت سر گذاشته ایم با بگوییم این ترس عادی و طبیعی می باشد، اما حتما به این موضوع ایمان داشته باشید که اولین قدم برای غلبه بر این ترس همان نوشتن است!

اثر محتوا در فروش یعنی پادشاهی نوشته شما

در رابطه با تولید محتوای ارزشمند که منجر به فروش شود باید گفت هر مطلبی صرفا نباید این خصیصه را داشته باشد، شما می توانید مطالب بسیار ارزشمند تولید کنید که جنبه اطلاع رسانی و افزایش اطلاعات کاربر را داشته باشد.

پس حتما خود را مقید به تولید محتوای بازاریابی نکنید که باعث عقب نشینی شما شود، کمک به کاربر در بالا بردن اطلاعات و آشنایی آن با هدف سایت شما یکی دیگر از رسالت های تاسیس سایت شما به شمار می رود.

شما بعد از تولید چنین محتواهای که به کاربر کمک می کند تا اطلاعات مکفی به دست آورد، می توانید در زمینه نوشتن با تجربه شوید و دست به تولید محتواهای بزنید که اثر محتوا در فروش به وضوح در آن نمایان باشد و این خود مصداق بارز این جمله می باشد: بنویس تا اتفاق بیفتد!

نتیجه گیری

شما با تولید محتوا و نوشتن مطالب کاربردی، هم به کاربرانتان کمک خواهید کرد و هم به سایتتان، به عبارتی این یک معامله دو سر برد به حساب می آید.

اثر محتوا در فروش

از نوشتن نترسید، بنویسید بنویسید بنویسید تا اتفاق بیفتد. شما با تولید محتوا و ایجاد اثر محتوا در فروش به گوگل نشان می دهید سایت شما زنده و پویا می باشد.

گوگل از این بابت به سایت شما رتبه می دهد و در دنیای محتوای فارسی که با کمبود محتوا مواجه است تولید محتوای شما برای گوگل ارزشمند خواهد بود.

تولید محتوا را از قدم ابتدایی و ساده شروع کنید، با ابزارها و روانشناسی نویسندگی آشنایی پیدا کنید، به سایت های مرتبط با نویسندگی و تولید محتوا مراجعه کنید تا بتوانید با کمک گرفتن از موارد بالا یک نویسنده خوب شوید.

ما هم موارد بالا را گذراندیم و همچنان در حال بهره گیری از آنها هستیم، در ابتدا برایمان سخت بود ولی با گذر زمان به این خود باوری و موفقیت رسیدیم که باید نوشت تا اتفاق بیفتد.

موضوع اصلی برای تولید محتوا، موضوع محتوا  می باشد که در بالا به آن اشاره کردیم که هدف تاسیس سایت، خود تولید کننده موضوعات آن می باشد.

اما در موارد دیگر شما با یادداشت و نکته برداری روزانه از موضوعات گوناگون اطراف خود می توانید به موضوعات متنوع دیگر دست یابید که می تواند برای کاربرانتان جالب باشد.

پس در طول روز و در هنگام ارتباط با دنیای اطراف خود حتما یادتان باشد نکات و روزمرگی هایتان را در گوشه ای یادداشت کنید تا در مواقعی که موضوعی ندارید از این نکات و موضوعات برای تولید محتوا استفاده کنید.

پیروز و موفق باشید

430 بازدید