پنج افزونه‌ برتر جایگزین یواست سئو ( Yoast SEO)

امتیاز 5.00 ( 1 رای )

افزونه‌ های جایگزین یواست سئو اگرچه به محبوبیت و شناخته شده بودن افزونه یواست سئو دست نیافته اند، اما در برخی موارد خدماتی ارائه می دهند که شاید یواست سئو به آن توجه ای نکرده است.

همانطور که می دانید افزونه معروف یواست سئو بر روی بیش از ۵ میلیون وبسایت وردپرسی فعال است، علاوه بر این راه‌ اندازی افزونه یواست سئو آسان است و امکانات جدید بطور منظم اضافه میشوند.

یواست سئو همه ویژگی‌ها و امکانات اساسی برای بهینه‌سازی سئوی وردپرس را بصورت رایگان داراست (برای دریافت امکانات بیشتر و افزایش هر چه بیشتر سئوی سایت میتوانید از یواست پریمیوم استفاده کنید).

افزونه‌ های جایگزین یواست سئو

پنچ جایگزین‌ برتر افزونه ووکامرس

در این پست میخواهیم در مورد پنج تا از بهترین افزونه‌ های جایگزین یواست سئو ( Yoast SEO) توضیح دهیم، افزونه‌هایی که به همان اندازه یواست سئو دارای امکانات مفید و کاربردی برای استفاده در سئوی سایت‌های وردپرسی هستند.

افزونه All in One SEO برترین جایگزین یواست سئو

یکی از قویترین افزونه‌ های جایگزین یواست سئو، افزونه All in One SEO می باشد که در ارتباط برقرار کردن با موتورهای جستجو کاملاَ قهرمانانه عمل میکند.

این افزونه نقشه‌های سایت شما از جمله نقشه‌های سایت تصویری را به موتورهای جستجو ارسال میکند و در صورت رخ دادن تغییری در سایت‌تان بصورت خودکار آن نقشه‌های سایت را به‌روزرسانی میکند.

افزونه‌ های جایگزین یواست سئو

مبتدی‌ها میتوانند با این افزونه بدون توجه بیشتر به تنظیمات کار خود را شروع کنند.توسعه دهندگان میتوانند با تنظیمات دقیق سئوی سایت را بهینه‌سازی کنند و از طریق اِی‌پی‌آی (API) داخلی توابع را گسترش دهند.

اگرچه افزونه All in One SEO افزونه‌ای است که در بین افزونه‌های جایگزین‌ یواست سئو در اولین جایگاه قرار دارد، اما بر کلمات کلیدی یا خوانا بودن زیاد تمرکز ندارد.

با این حال، این افزونه در بهینه‌سازی عناوین، تولید متاتگ ها، و تشخیص محتوای تکراری وبسایت کاملاَ مثل یواست سئو عمل میکند.

دلیل دیگر برتری افزونه All in One بر دیگر افزونه‌های جایگزین یواست سئو این است که این افزونه دارای ویژگی‌هایی همچون پشتیبانی برای گوگل آنالیتیکس و ادغام سئو با افزونه‌های دیگر مانند افزونه ووکامرس برای سایت‌های تجارت الکترونیک است.

این پلاگین بصورت رایگان در دسترس است اما نسخه پولی دارای پشتیبانی پریمیویم، گزینه‌های گوگل آنالیتیکس اضافی، یک ماژول سئوی ویدیویی، و ادغام رسانه‌های اجتماعی است.

این افزونه دارای یک ساختار مدولار است و برای آنهایی که بطور منظم عملکرد وبسایت‌‌ شان را بررسی میکنند این افزونه میتواند گزینه مناسبی باشد، حتی میتوانید ویژگی‌ها و امکاناتی که نیازی ندارید را خاموش و متوقف سازید.

همچنین با درخواست از موتورهای جستجو برای ایندکس نکردن یا دنبال نکردن یا حذف نکردن بعضی از قسمت‌های نقشه سایت کنترل بیشتری بر جزئیات فنی خواهید داشت.

افزونه Premium SEO Pack 

از دیگر افزونه‌ های جایگزین یواست سئو، افزونه Premium SEO Pack می باشد که دارای امکاناتی با بیش از ۲۴ ماژول برای بهینه‌سازی سئو و شبکه‌های اجتماعی است.

همه ماژول‌ها در نسخه رایگان موجود نمیباشند، اما نسخه رایگان دارای بهینه‌‌سازی انبوه است.

seo pack

بهینه‌‌سازی انبوه این امکان را میدهد تا کلمه کلیدی کانونی را برای همه پست‌ها و صفحات تشخیص دهید و همه آنها را همزمان بهینه‌سازی کنید و نه فقط یک کلمه کلیدی، بلکه کلمات کلیدی کانونی تا ۲۵ کلمه کلیدی (نسخه پولی).

بهینه‌ سازی انبوه برای عناوین متا (متا تایتل‌ ها)، توضیحات متا (متا دیسکریپشن‌ ها)، کلمات کلیدی متا(متاکیوردها)، و بهینه‌سازی اسلاگ یا نامک (slug) نیز کاربرد دارد.

همانند افزونه یواست سئو، این افزونه نیز دارای بهینه‌سازی درون صفحه‌ای (سئوی داخلی) و نقشه‌های سایت میباشد.

علاوه بر این، این افزونه دارای ویژگی‌هایی همچون ردیابی صفحه نتایج موتور جستجو (SERP tracking)، تجزیه و تحلیل رقابتی، بهینه‌سازی تصویر، پیوندهای پروفایل، و آنالیز سرعت صفحه میباشد.

ریچ اسنیپت‌ها (rich snippets)، کارت‌های توییتر (Twitter cards)، و یک ماژول فیس‌بوک، و ابزارهای استاتیستیک یا آمارگیری اجتماعی از دیگر ویژگی‌ها و امکانات این افزونه در رابطه با شبکه‌های اجتماعی است.

و هنگامی که کد کوتاهی (shortcode) از یک بیزنس محلی را وارد میکنید، این کد یک نقشه سایت محلی ایجاد میکند و موتورهای جستجو را مطلع میسازد. درنتیجه قادر خواهید بود که وبسایت‌تان را به دایرکتورهای وب مختلف اضافه کنید.

افزونه Premium SEO Pack از طریق یک لینک بیلدر داخلی (ساخت لینک داخلی یا بک‌لینک)، لینک ریدایرکت، و مانیتورخطای ۴۰۴ به بهینه‌سازی خارج صفحه‌ای (سئوی خارجی) نیز توجه دارد.

تنظیمات پیشرفته شامل اعتبارسنج کنسرسیوم وب جهان‌گستر (W3C Validator)، کد ورودی سئو، ابزار فشرده‌سازی (ابزارMinify که به اصطلاح ترکیب کردن یا خرد کردن) فایل‌های CSS  و  JS میباشد.

افزونه BAVOKO SEO Tools

سومین افزونه که در لیست افزونه‌ های جایگزین یواست سئو قرار دارد  افزونه BAVOKO SEO Tools می باشد.

این افزونه دارای امکاناتی همچون سئوی داخلی مانند نقشه‌های سایت XML، و بهینه‌سازی عناوین متا، توضیحات متا و کلمات کلیدی متا میباشد.

علاوه بر این، میتوانید از عناوین اسنیپت، توضیحات، و تصویر برای فیس‌بوک و توییتر استفاده کنید. پیش‌نمایش اسنیپت نشاندهنده این است که پست شما در رسانه‌های اجتماعی دقیقاَ به چه شکل نمایش داده خواهد شد.

bavoko

این افزونه با ویژگی‌هایی که دارد برای مانیتور و حفظ عملکرد سئوی وبسایت‌ها با محتواهای زیادی میتواند گزینه ایده‌آلی باشد. با نسخه پریمیویم پولی این پلاگین میتوانید ترافیک وبسایت‌‌تان را بوسیله کشورها و دستگاه‌های مورداستفاده ردیابی کنید.

این افزونه قادر به مانیتور بک‌لینک‌ها، حذف دامنه، و بهینه‌سازی و نظارت بر عملکرد وبسایتتان است.

این افزونه داده‌های سئو را از کنسول جستجوی گوگل (نسخه رایگان)، گوگل آنالیتیکس و اِی‌پی‌آی API افزونه BAVOKO (نسخه پولی) جمع میکند و با ارائه گزارش “سلامت سئو” از تمام محتوای سایتتان همه آن داده‌ها را در یک صفحه قرار میدهد.

گذشته از آن، پلاگین BAVOKO در بهبود گردش کار سئو بهتر عمل میکند. ویرایشگر گروهی متا (meta bulk editor) آن یک صرفه‌جویی کننده واقعی در وقت است.

با این ویرایشگر هم میتوانید بصورت تکی و هم بصورت گروهی پست‌ها را ویرایش کنید. همچنین میتوانید فقط با چند کلیک تغییرات عمده‌ای در توضیحات سئوی تمام پست‌ها و صفحات سایت‌تان بوجود بیاورید.

ویژگی مفید دیگر که این افزونه را در لیست جایگزین یواست سئو قرار می دهد، مانیتورینگ کلمه کلیدی است. با استفاده از این ویژگی میتوانید رتبه‌بندی کلمات کلیدی و تاریخچه رتبه‌بندیِ صفحات و پست‌های موردنظرتان را بدست آورید.

علاوه بر این، با انجام تحقیق کلمه کلیدی میتوانید کلمات کلیدی جدید را از این افزونه کشف کنید. همچنین این افزونه براساس محتوایتان لینک های داخلی جدیدی را پیشنهاد میدهد و لیستی ازهمه لینک‌های ورودی و خروجی برای آن صفحه یا پست را نمایش میدهد.

افزونه Rank Math

افزونه Rank Math یک افزونه کاملاَ رایگان (در حال حاضر) و جامع سئو میباشد. این افزونه با بیش از ۶۵ ویژگی و امکانات دارای ویژگی‌های اتوماسیون هوشمند است. راه‌اندازی این پلاگین آسان و سریع انجام میگیرد.

افزونه‌ های جایگزین یواست سئو

درست مثل افزونه یواست سئو، افزونه رنک‌مث (RankMath) برای بهبود محتوای سایت دارای سئوی داخلی میباشد که شامل راهنمایی‌هایی برای یافتن کلمه کلیدی کانونی، مانیتور طول محتوا، ارزیابی پرمالینک (لینک دائمی) و موارد دیگر است.

فراتر از این، این افزونه امکان میدهد تا از ریچ اسنیپت‌ها استفاده کنید، هر پست را حداکثر تا ۵ کلمه کلیدی بهینه‌سازی کنید، و با ادغام‌سازی ابزار کلمه کلیدی LSI چندین متغییر برای کلمه کلیدی کانونی پیشنهاد میدهد و پیشنهادات کلمات کلیدی را از گوگل استخراج میکند.

مثل افزونه BAVOKO این افزونه نیز میتواند با کنسول جستجوی گوگل ادغام شود. این افزونه ردیابیِ آمار و عملکرد سایت را از طریق داشبورد وردپرس ممکن میسازد.

این افزونه برای بررسی دقیق بهینه‌سازی موتورهای جستجو ( SEO Audit )دارای ابزارهای سئوی پیشرفته‌ای میباشد و با اجرای تقریباَ ۷۰ تست سئو پیشنهادات حرفه‌ای را ارائه میدهد. همچنین سئوی محلی و ووکامرس را نیز پشتیبانی میکند.

ویژگی‌های دیگر عبارتند از ردیابی صفحه نتایج موتور جستجو (SERP tracking)، گذاشتن GIF یا ویدیو آیکون بر روی تصاویر شبکه‌های اجتماعی‌تان، بردکرامب‌های بهینه‌سازی شده سئو، مانیتورینگ خطاهای خزش گوگل، تولتیپ‌های متنی، گزینه‌هایی خودکار برای سئوی تصاویر، تولیدکننده نقشه سایت XML و موارد دیگر است.

همچنین این افزونه دارای مانیتورینگ خطای ۴۰۴ و مدیریت ریدایرکت و پیشنهاداتی برای لینک داخلی است.

و در نهایت، فقط با یک کلیک میتوانید همه داده‌های سئوی خود را از پلاگین‌های یواست (Yoast) و All-in-One SEO به این افزونه انتقال دهید.

پنجمین افزونه در لیست جایگزین یواست سئو: افزونه Jetpack

افزونه Jetpack یک افزونه چندمنظوره ازشرکت اتوماتیک (Automattic) میباشد.

افزونه‌ های جایگزین یواست سئو

افزونه Jetpack بصورت خودکار یک نقشه سایت XML تولید میکند و با استفاده از این افزونه شما میتوانید تمام الزامات اساسی بهینه‌سازی سئو را مدیریت کنید.

این افزونه به عنوان جایگزین یواست سئو این امکان را به شما میدهد تا ظاهر عناوین محتوا را سفارشی‌ سازی کنید و متا توضیحاتی بنویسید که سبب بالا رفتن SERP (صفحه نتایج موتور جستجو) سایتتان میشوند.

چنین ابزارهایی در بهینه‌سازی محتوا برای انجمن‌های اجتماعی و لینک دادن به حساب گوگل آنالیتیکس کمک میکنند.

همچنین میتوانید پیش‌نمایش‌ های زنده‌ ای از اینکه صفحه اصلی و پست‌ های سایت‌تان در موتورهای جستجو چگونه نمایش داده میشوند را نیز ببینید.


795 بازدید