×

تماس با ما

انتخاب نوع فعالیت صحیح و موارد مربوط به آن

انتخاب نوع فعالیت یا انتخاب مسیر درست شروع کسب و کار از مواردی است که شاید بیش از 99% از وبمستران و شروع کنندگان فعالیت اینترنتی به آن توجهی ندارند.

اینکه چرا و به چه دلیل به آن توجهی ندارند موضوع بحث ما در این مقاله نیست، ما در این مقاله می خواهیم به این موضوع اشاره کنیم که چطور انتخاب صحیح نوع فعالیت می تواند در پیروزی و شکست یک فعالیت تاثیر داشته باشد.

هدف از این مقاله:

شاید اغلب شروع کنندگان فعالیت جدید بیشتر از آنکه به موضوع مورد علاقه و تخصص خود توجه کنند به موارد دیگری از جمله درآمد حاصله از فعالیت، نوع فعالیتی که بر سر زبان ها افتاده و در نهایت دسترسی سریع و به عبارتی یک شبه به موفقیت رسیدن توجه زیادی دارند.

شاید کتمان این موضوع که در ابتدای مسیر انتخاب نوع فعالیت، فکر کردن به مواردی جز علاقه و تخصص زیاد جالب به نظر نرسد.

چون به هرحال امروزه توجه به درآمد و موارد این چنینی جز لاینفک مسیر فعالیت می باشد ولی هدف ما این است که حتما با انتخاب نوع فعالیت  صحیح شما به راحتی به موارد بعدی از جمله درآمد و پیروزی حاصل خواهد شد.

انتخاب نوع فعالیت

در اینجا این بحث پیش خواهد آمد که شاید علاقه و تخصص بنده در بین فعالیت های پردرآمد و حتی درآمد معمولی به چشم نخواهد آمد، و شاید شروع فعالیت در آن حوزه نمی تواند درآمد زا و موثر باشد.

لازم به ذکر است که حتما باید توجه داشته باشید، انتخاب نوع فعالیت غیر تخصصی و حوزه پردرآمد شاید شما را به سوددهی برساند ولی این فعالیت شما را خسته کرده و ادامه دار نخواهد بود و شما از روی اجبار به ادامه آن خواهید پرداخت.

اما انتخاب فعالیت مورد علاقه هم شما را به درآمد کافی خواهد رساند و هم این درآمد چون به دلیل انتخاب شما از روی عشق می باشد روز به روز روند افزایشی خواهد داشت.

آیا انتخاب نوع فعالیت درست تنها دلیل موفقیت است؟

همانطور که در ابتدای بحث اشاره شد به دلایل شکست یک فعالیت پرداختیم و در کنار انتخاب درست فعالیت به عامل زمان و درآمد اشاره کردیم.

خیر، صرفا انتخاب نوع فعالیت درست نمی تواند باعث پیروزی شما در حوره فعالیت مورد علاقه باشد، ابزار و موضوع دیگر در کنار انتخاب درست فعالیت زمان می باشد.

شما به عنوان یک مدیر باید حتما به عامل زمان توجه زیادی داشته باشید، چراکه عدم توجه به این مورد حتی با انتخاب درست فعالیت موجب شکست خواهد شد.

لطفا به خودتان فرصت بدهید، هرچند کار و فعالیتی که با علاقه شروع شود، عامل زمان دیده نمی شود ولی در برخی موارد که با این موضوع درگیر شدید این نکته را یادآوری کنید که باید به خودتان فرصت بدهید تا موفقیت حاصل شود.

چطور می توانیم متوجه شویم به چه کاری علاقه مند هستیم تا در انتخاب نوع فعالیت درست موفق شویم؟

ما از ابتدای مقاله به این موضوع تاکید داشتیم که برای موفقیت عامل انتخاب صحیح مسیر فعالیت اولویت اصلی می باشد، و اینکه در مواردی این انتخاب برایمان سخت می باشد یک موضوع عادی می باشد.

حال چطور باید این ایده و انتخاب حاصل شود موضوع این پاراگراف است. شما باید عاشق کارتان باشد. انتخاب درست فعالیت یعنی اینکه چه کاری به شما عشق می دهد. تعجب می کنید؟

عشق به کار یعنی اگر 24 ساعت بطور تمام وقت آن کار را انجام دهید نه تنها خسته نمی شوید بلکه باز هم انرژی انجام آن را دارید.

پس اگر تاکنون متوجه علاقه و توانایی خود نشده اید اکنون با توجه به مطلب ساده بالا قادر به شناخت آن هستید و نیاز به هیچ مشاور و روانشناسی برای  شناخت علاقه و توانایی خود ندارید.

شاید در اینجا این سوال برای شما بوجود آید که آیا می توانم علاقه خود را در دنیای مجازی ارائه دهم و درآمد زایی کنم؟ جواب به این سوال در جای دیگر داده می شود. اکنون باید تاکید داشته باشیم که باید در کار مورد علاقه و تخصص خود شروع به فعالیت کنید تا پیروز شوید.

انتخاب نوع فعالیت

آیا بعد از انتخاب فعالیت صحیح می توانم در دنیای مجازی با ارائه آن درآمدزایی کنم؟

بله، تعداد زیادی از افراد این تصور را دارند که بسیاری از فعالیت ها فقط در بازار واقعی و فیزیکی قابل ارائه و عرضه می باشد، ولی باید به این دسته از دوستان گفته شود خیر اینطور نیست.

چراکه همان افراد که در بازار واقعی به دنبال محصول و خدمات شما هستند می توانند در دنیای مجازی شما را بیابند و سفارش کار دهند.

حتی در بیشتر موارد به دلیل آسان بودن دسترسی به شما سفارشات بیشتری ارائه خواهند داد.

آیا باورتان می شود روزی بتوانیم نان را در دنیای مجازی به فروش برسانیم؟ نان لواش، سنگک و بربری؟

بله باید به شما بگویم اکنون در دنیای مجازی ما حتی نان را هم بطور آنلاین می توانیم خریداری کنیم.

آیا روزی باورتان می شد خرید گوشت، مرغ، و تمام ملزوماتی که بصورت بازاری و سنتی خریداری می شده اکنون بطور آنلاین به فروش می رسد؟

پس حتما به این مطلب ایمان داشته باشید با کمی ایده و فکر می توانید پس از انتخاب نوع فعالیت درست کار خودتان را تبدیل به خدمات قابل ارائه در دنیای مجازی کنید و کسب درآمد کنید.

من استعداد و علاقه خود را می شناسم ولی نمی توانم در دنیای مجازی کسب درآمد کنم.

در این مواقع شما به عنوان کسی که با علاقه خود آشنایی دارید باید بگوییم که یک قدم از آندسته از افراد که هنوز با استعداد و علاقه خود آشنایی ندارند جلوتر می باشید.

پس اکنون باید استعداد و علاقه خود را در کنار دنیای واقعی و فیزیکی در دنیای مجازی ارائه دهید و به کسب درآمد بیشتر برسید.

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که چرا ارائه خدمات و کار ما در دنیای مجازی باعث درآمد بیشتر خواهد شد؟

به این دلیل که شما در دنیای واقعی صرفا صاحب آن دسته از افرادی برای عرضه محصولات خود هستید که دوروبرتان هستند و یا فقط هرروز آن تعداد از افراد و جمعیت که شما را می بینند می توانید ارائه خدمات کنید.

یعنی جمعیت یک محله و یا افرادی که هرروز وارد بازار شده و از جلوی محل کارتان عبور خواهند کرد، ولی دنیای مجازی یعنی افراد و جمعیت کشورتان و بعضا بسته به خدمات قابل ارائه شما، افراد کره زمین.

آیا این تعداد از افراد و جمعیت که شما را در دنیای مجازی می بینند قابل مقایسه با افراد محله و بازار هستند؟

انتخاب نوع فعالیت

شروع فعالیت در دنیای مجازی:

همانطور که در مورد انتخاب نوع فعالیت بحث کردیم و المان های مهم در این مورد را نام بردیم اکنون باید بگوییم شروع فعالیت در دنیای مجازی نیازمند ابزار و دانش می باشد.

از شما انتظار نمی رود که حتما در حیطه IT و برنامه نویسی ماهر و خبره باشید، چرا که این علم هم مانند زمینه فعالیت شما به علاقه نیاز دارد، پس شما با برون سپاری این مبحث می توانید یک سایت برای فعالیت خود ایجاد کنید تا بتوانید از طریق این پلتفرم به ارائه خدمات بپردازید.

بعد از تاسیس سایت شما باید فعالیت خود را طوری در آن قرار دهید که کاربر کاملا با طریقه سفارش و تقاضای کار را بداند و شیوه عرضه آن را از طرف شما درک کند.

به عنوان مثال شما آموزش خوشنویسی را در سایت خود قرار داده اید، حال کاربر با ورود به سایت شما می داند که برای آموزش خطاطی می تواند به شما تقاضا دهد و شما هم طریقه دسترسی این آموزش را برای کاربر مشخص کرده اید.

آیا در صورت انتخاب نوع فعالیت صحیح با شکست مواجه می شویم؟

خیر، همانطور که گفته شد انتخاب صحیح اولین قدم شروع کار و موفقیت می باشد، البته به این نکته باید اشاره کرد که باید در این راه ثابت قدم باشید و از این شاخه به آن شاخه پریدن خودداری کنید.

کمکی که بوکاموز در انتخاب نوع فعالیت می تواند به شما بکند.

لازم به ذکر است فایل آموزشی در زمینه ایده یابی موجود می باشد که شما می توانید با پرداخت مبلغ اندک و خرید این آموزش از آن استفاده کنید و از آن بهره کافی را ببرید.

در زمینه راه اندازی سایت، البته با CMS وردپرس، گروه ما می تواند در انتخاب قالب و نصب و راه اندازی وردپرس بصورت رایگان به شما کمک کند.

نتیجه گیری:

امیدواریم توانسته باشیم با استفاده از این مقاله شما را با انتخاب نوع فعالیت صحیح آگاه کنیم، و قدم اول انتخاب مسیر پیشرفت را به شما معرفی کرده باشیم.

دیدگاه کاربران(0)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*