انتقال فایل های حجیم به هاست با برنامه Filezilla

امتیاز 5.00 ( 1 رای )

انتقال فایل به هاست دغدغه همیشگی وبمستران بوده و راه های زیادی برای حل این مشکل در سایت های اینترنتی ذکر شده.

شاید بیشتر وبمستران تازه وارد برای کارکردن در پیشخوان وردپرس در هنگام بارگذاری یک فایل با حجم بالا به مشکلات متعددی برخورد کرده باشند اما تنها راهی که به ذهنشان می رسد مراجعه به کنترل پنل هاستشان برای انتقال فایل حجیم می باشد.

اما متاسفانه در کنترل پنل هاست حجم انتقال فایل از طرف سرویس دهنده سرور محدود به یک حجم خاص شده ، و در نهایت باید برای انتقال فایل به هاست با ارسال تیکت از پشتیبانی هاستینگ خود درخواست بالا بردن حجم انتقال فایل کنند.

در بعضی موارد به دلیل حجم خیلی بالای بعضی از فایل ها مانند فیلم و موارد مشابه این امکان براحتی ممکن نمی شود.

معرفی یک برنامه کاربردی برای انتقال فایل به هاست

در این مطلب قصد داریم یک برنامه کاربردی برای انتقال فایل های حجیم به هاست به شما معرفی کنیم تا این دغدغه برای وبمستران تازه کار مرتفع شود و بتوانند با استفاده از این برنامه هرگونه فایل ، با هر حجمی را به راحتی بر روی هاست خود انتقال دهند و استفاده کنند.

فایل زیلا Filezilla یکی از راحت ترین و پرکاربردی ترین برنامه ها برای انتقال فایل حجیم شما به هاست می باشد و دلیل انتخاب ما برای آموزش این برنامه راحتی کار با این برنامه می باشد.

برای دانلود برنامه بر روی لینک کلیک کنید و بعد از دانلود آن را بر روی سیسم خود نصب کنید.

موارد ابتدای شروع کار با برنامه Filezilla برای انتقال فایل به هاست

در ابتدا برای کار با برنامه شما نیازمند داشتن بعضی از اطلاعات جزئی از سرور هاست خود هستید که معمولا بعد از خرید هاست از سرویس دهنده مورد نظر در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

ما این موارد را بر روی عکس برای شما مشخص خواهیم کرد:

انتقال فایل های حجیم

لینک پیشنهادی : چرا متن جایگزین عکس مهم است

۱- نام میزبان : در این کادر باید آدرس FTP سایت (ftp.domain.com) و یا آیپی سرور را وارد نمایید.

۲- نام کاربری که برای اتصال به FTP ساخته اید.

۳- کلمه عبور اتصال به FTP  مربوط به همان نام کاربری.

– درحالت پیشفرض در بخش port نیازی به وارد کردن متن نیست، زیرا به صورت پیشفرض ۲۱ میباشد

۴- حال کافیست بر روی این دکمه ( quickconnect)  کلیک نمایید تا در صورت عدم وجود مشکل به سرور متصل گردید.

بعد از اتصال در قسمت A که در شکل مشخص شده وضعیت اتصال مشخص می باشد و اگر هم موردی برای عدم اتصال وجود داشته باشد در این کادر مشخص می شود.

در قسمت B تمامی فایل های موجود در سیستم خود را ببینید و کادر زیر آن یعنی قسمت D فایل های زیر مجموعه پوشه در آن مشخص می باشد.

در سمت راست تصویر در قسمت C و E فایل ها و دایرکتری موجود در هاست خود را می توانید مشاهده کنید.

انتقال فایل به هاست

حال بعد از شناسایی موارد و قسمت های موجود در برنامه ، برای انتقال فایل های حجیم خود کافیست فایل موجود در سیستم خود را در قسمت D پیدا کرده و با استفاده از موس، فایل را کشیده و به قسمت E  در پوشه مورد نظر انتقال دهید.

با این عمل در کادر انتهای برنامه فایل زیلا یعنی قسمت F زمان و سرعت انتقال فایل را مشاهده می کنید و در نهایت مانند عکس زیر اتمام انتقال فایل به شما نشان داده خواهد شد.

انتقال فایل های حجیم

بعد از اتمام انتقال فایل با حجم دلخواه شما ، اینک می توانید برای استفاده در سایت از آن بهره ببرید و توسط این برنامه توانستید به راحتی به سرور هاست خود دسترسی داشته باشید و انتقال فایل به هاست خود را به راحتی مدیریت کنید.

839 بازدید