معرفی اپلیکیشن تماس تصویری در پلتفرم های موبایل

در این مقاله می خواهیم اپلیکیشن تماس تصویری که در اکثر پلتفرم های موبایل وجود دارد و معمولا آشنایی با آن نداریم را به شما معرفی کنیم.

معرفی و آموزش اپلیکیشن تماس تصویری  واتس اپ:

اپلیکیشن تماس تصویری

 

پیام رسان واتس اپ که تحت لیسانس شرکت فیسبوک می‌باشد ، امکان برقراری تماس تصویری به صورت رمزگذاری شده را دارد. مکالمه رمزگذاری شده که در اپلیکیشن فیس تایم وجود دارد ، یک نوع مکالمه ایمن بین کاربران می‌باشد.

توجه: برای برقراری تماس ویدیویی در واتس اپ باید مطمئن شوید آخرین نسخه این اپلیکیشن را نصب دارید.و همچنین سرعت اینترنت شما باید بالا باشد. کیفیت تصویر و صدا بسته به سرعت نت شما دارد.

شروع مکالمه تصویری:

ابتدا به پیوی (pv) یا همان پنجره چت شخص مورد نظر می‌روید.

دکمه‌ای مشابه تلفن به نام call در بالای صفحه سمت راست قرار دارد.

که برای برقراری تماس صوتی می‌باشد و دکمه‌ای دیگر مشابه دوربین قرار دارد که برای برقراری تماس تصویری می‌باشد . روی آن ضربه بزنید.

توجه: در بعضی نسخه‌ها یک دکمه call وجود دارید که بعد از ضربه زدن روی آن منویی باز می‌شود که دو گزینه دارد.

گزنیه اول (voice call) به معنای تماس صوتی می‌باشد

گزینه دوم (video call) به معنای تماس ویدیویی می‌باشد.

گزینه دوم را انتخاب کنید.تماس با پذیرفتن شخص مقابل برقرار می‌شود.

(در گوشی شخص دوم که با وی تماس گرفتید ، دو دکمه به همراه نام شما ظاهر می‌شود. یک دکمه برای پذیرش تماس و یکی برای رد تماس می‌باشد.)

اپلیکیشن مکالمه تصویری

شاید دوست دارید بدانید:راه اندازی ۲۰ ایده تجاری بدون سرمایه

در پایین صفحه شما ۳ دکمه دارید. دکمه اول از سمت راست برای قطع کردن صدا و دکمه وسط برای قطع تماس و دکمه سمت چپ برای جابجایی بین دو دوربین جلو و عقب گوشی می‌باشد.

در نسخه ios اپلیکیشن واتس اپ ، مکالمه ویدیویی از کال کیت استفاده می‌کند که باعث می‌شود با مخاطبین و آخرین و محبوب‌ترین تماس‌های شما ادغام شود.

برقراری تماس تصویری گروهی در واتس اپ:

واتس اپ بعنوان اپلیکیشن تماس تصویری هر روز با قابلیت‌های جدیدی که اضافه می‌کند کاربرانش را شگفت زده می‌نماید. قابلیت برقراری تماس تصویری باعث افزایش محبوبیت این پیام رسان بین کاربران شده است.

قابلیت ایجاد تماس ویدیویی گروهی هم در واتس آپ وجود دارد که باعث بیشتر شدن محبوبیت این اپلیکیشن می‌شود.

برای برقراری تماس تصویری گروهی:

ابتدا مراحل گفته شده در بالا را طی می‌کنید و یک مکالمه تصویری ایجاد کنید.

در صفحه بر روی دکمه افزودن کاربر کلیک می‌کنید. شخص سوم مد نظر خود را انتخاب می‌کنید و بر روی دکمه ADD کلیک می‌کنید.

صفحه به چند قسمت تقسیم شده و در هر قسمت یه نفر را می‌توانید مشاهده کنید.

 توجه کنید که تماس تصویری گروهی فقط بین ۴ نفر می‌تواند برقرار شود و در ضمن همه افراد شرکت کننده باید آخرین و جدیدترین نسخه واتس اپ و همچنین اینترنت پر سرعت را داشته باشد.

شخصی که جدید اضافه شده می‌تواند شخص دیگری را هم اضافه کند. هر ۴ نفر حاضر در مکالمه می‌توانند یکدیگر را ببینند. اگر شما از طرف کسی به مکالمه گروهی دعوت شده باشید اولین کسی که می‌بینید شخصی است که شما را دعوت کرده است.

اپلیکیشن تماس تصویری

بیشتر بدانید:۴ پلاگین عالی برای تبدیل سایت به اپلیکیشن موبایل

تماس تصویری گروهی هم می‌تواند مثل تماس تصویری بین دو نفر رمز نگاری شود.شخصی را که مسدود کرده‌اید یا او شما را مسدود کرده نمی‌توانید به تماس گروهی اضافه کنید.

ولی ممکن است نفر دیگر او را اضافه کند. در اینصورت شما می‌توانید او را ببینید.تاریخچه تماس‌های تصویری را هم می‌توانید در فهرست تماس‌ها مشاهده کنید.

قابلیت تبدیل تماس صوتی به تصویری در بین مکالمه نیز وجود دارد. برای اینکار کافیست روی دکمه دوربین مانند کلیک کنید.

نتیجه گیری:

امروزه با گسترش تکنولوژی ، نیاز انسان به مراتب برای استفاده از تکنولوژی های جدید بیشتر شده.

شاید روزی انسان با تماس صوتی نیاز خود را برآورده می کرد ، اما اکنون این نیاز تبدیل به تماس های ویدیویی شده که توسط اپلیکیشن تماس تصویری واتس آپ می تواند به آن پاسخ دهد.

244 بازدید