شیوه انتخاب بهترین پلاگین در مخزن وردپرس

امتیاز 5.00 ( 1 رای )

پلاگین ها وظیفه تحقق رویاهای مدیران سایت را دارند. با این حال که بیش از ۵۶ هزار پلاگین در مخزن وردپرس است مدیران پلاگین های مربوط به کارشان را سخت پیدا می کنند.

پلاگین ها

 

اولین چیزی که شما در هنگام جستجوی پلاگین باید بدانید این است که دقیقا چه کاری می خواهید که این پلاگین برای شما انجام دهد. این موضوع را به یاد داشته باشید که یک پلاگین نمی تواند تمام خواسته هایتان را برآورده کند.

مقاله خواندنی:۲۰ افزونه مفید وردپرس که باید از آنها استفاده کنید

چطور ویژگی پلاگین ها را جستجو کنیم؟

جستجوی ویژگی یک پلاگین در مخزن وردپرس زیاد پیچیده نیست.در دایرکتوری پلاگین ، شما مشهورترین پلاگین ها را می توانید جستجو کنید.

پلاگین ها
نتایج جستجو را مشاهده کنید اگر پلاگین مورد نظر خود را نتوانستید در صفحه های اول و دوم پیدا کنید ، جستجو را ادامه دهید.

دایرکتوری جستجوی پلاگین وردپرس،به صورت پیش فرض به شما نتایج مربوط به آخرین جستجوی شما را نشان می دهد.

در هر نتیجه جستجو شما : نام ، رتبه ، توضیحات ، تعداد نصب های فعال ، نام نویسنده و تست شده روی ورژن های وردپرس را می بینید.

به طور ایده آل ، شما باید افزونه های را انتخاب کنید که برای تلفن های موبایل ، شمار مناسب نصب فعال ، رتبه خوب و با آخرین ورژن وردپرس تست شده باشد.

نحوه مقایسه پلاگین ها برای اینکه کدام را دانلود کنیم

شما می توانید هر صفحه پلاگین را در صفحه جداگانه باز کنید و با یکدیگر مقایسه کنید.

صفحه پلاگین های وردپرس شامل اطلاعاتی درباره آن پلاگین از جمله : چکار می کند، چطور استفاده می شود و غیره…است.

شما بر اساس این اطلاعات می توانید تصمیم بگیرید بر اساس نیازتان کدام برایتان مفید است. در ستون سمت راست صفحه پلاگین ، اطلاعات مفیدی درباره پلاگین وجود دارد‌.

در اولین قسمت این ستون ورژن پلاگین ، آخرین به روز رسانی ، نصب فعال و آخرین ورژن وردپرس برای راه اندازی پلاگین را به شما نشان می دهد.تاریخ آخرین به روز رسانی و نصب فعال ، شاخص خوبی برای محبوبیت پلاگین محسوب می شود.

پلاگین ها
♦ رتبه پلاگین ها Plugin Rating

در ستون سمت راست صفحه پلاگین ، شما رتبه پلاگین را مشاهده می کنید. عدد ستاره ها رتبه پلاگین را که ۵ ستاره بالاترین و ۱ ستاره پایین ترین است را نشان می دهد.

البته باید همیشه به این نکته توجه کنید که تعداد زیادی از کاربران وردپرس بدون رتبه دادن از پلاگین استفاده می کنند ، و این هم امکان دارد که یک پلاگین توسط صدها نفر دانلود و استفاده شده باشد ولی به اندازه ای که مناسب آن پلاگین باشد رتبه نگرفته باشد.

♦ بررسی پلاگین ها Plugin Reviews

وقتی یک کاربر به یک پلاگین رتبه می دهد ، سوالی از کاربر پرسیده می شود تا درباره رتبه داده شده نظر دهد. شما می توانید این نظرات و بررسی ها را با کلیک بر روی منوی رتبه ببینید.

پلاگین ها

♦نمای کلی پشتیبانی Support overview

در قسمت پشتیبانی ، در سمت راست صفحه پلاگین به شما نمای سریع از تعداد پشتیبانی موضوعات باز ، در طول ۲ ماه گذشته را نشان خواهد داد.

معمولا به شما تعداد موضوعات حل شده را خواهد داد. شما می توانید با کلیک بر روی برگه پشتیبانی View support تمام موضوعات پشتیبانی را در منوی پلاگین مشاهده کنید.

اگر مشاهده کردید موضوعات زیادی توسط نویسنده پلاگین پاسخ نداده باقی مانده ، این موضوع می تواند یک شاخص بد برای آن افزونه باشد که نویسنده آن دیگر علاقه ای به ادامه پشتیبانی ندارد.

یعنی شاید آن پلاگین برای شما کار کند اما در بلند مدت هیچ پشتیبانی برای آن وجود ندارد.

♦تصویر پلاگین ها Plugin screenshots

در سربرگ جزئیات Details در زیر قسمت توضیحات پلاگین شما می توانید بخش تصاویر Screenshots را ببینید.

تصاویر پلاگین به شما کمک می کند که خیلی سریع نمای ظاهری افزونه و موارد موجود در کنترل پنل وردپرس، برای تنظیمات آن را ببینید.

در واقع به شما کمک می کند که این پلاگین همان چیزی که شما به دنبال آن هستید می باشد یا خیر.

♦بررسی پرسش و پاسخ و یادداشت های دیگر FAQ

بررسی قسمت پرسش و پاسخ و موضوعات دیگر را در بخش زیرین تصاویر پلاگین فراموش نکنید (البته بعضی از پلاگین ها شاید این قسمت را نداشته باشند).

این قسمت معمولا شامل اطلاعات مفیدی درباره نحوه استفاده پلاگین می باشد.

وقتی شما در حال استفاده از یک پلاگین هستید حتما این قسمت را خوانده اید. بنابراین شما می توانید پلاگین را پیکر بندی کنید و نحوه استفاده صحیح از آن را بر روی سایت خود می دانید.

♦آزمایش یک پلاگین Testing a plugin

اگر یک پلاگین ضعیف کدنویسی شده باشد یا از کدهای استاندارد وردپرس پیروی نکند ، ممکن است سرعت سایت شما را کم کند.

برای بررسی این مشکل شما می توانید با مراجعه به سایتهای سرویس دهنده سرعت مانند: Gtmetrix.com آن را حل کنید.

ابتدا سرعت یک صفحه سایت خود را قبل از فعال کردن پلاگین بررسی کنید و از آن عکس بگیرید. بعد از آن ، وارد سایت شوید و پلاگین را فعال کنید.

حالا سرعت سایت خود را مجدد بررسی کنید . اگر فعال کردن پلاگین مقدار قابل توجهی از سرعت سایت شما را گرفت ، پس باید یک پلاگین بهتر پیدا کنید.

مقاله های کاربردی و مهم در مبحث پلاگین ها

پلاگین های برتر پشتیبانی وردپرس _ مزایا و معایب ۴ پلاگین عالی برای تبدیل سایت به اپلیکیشن موبایل
وردپرس وردپرس

636 بازدید