چه کنیم تا بک لینک واقعی دریافت کنیم

امتیاز 5.00 ( 1 رای )

بک لینک واقعی چیست؟ چند نوع بک لینک وجود دارد؟ چرا لازم است بک لینک دریافت کنیم؟ Backlink بخریم یا ایجاد کنیم؟ همه این‌ها سوالاتی هستند که ممکن است به ذهن شما خطور کرده باشد و شما را به این مطلب کشانده باشد.

در ادامه با ما همراه باشید تا انواع Backlink به خصوص بک لینک واقعی را بهتر بشناسید.

بک لینک واقعی

بک لینک چیست؟

در قدم اول باید بک لینک را برای شما تعریف کنیم تا بهتر مفهوم بک لینک واقعی را درک کنید. بیایید سری به دانشنامه ویکی پدیا بزنیم تا ببینیم در مورد Backlink چه تعریفی دارد.

طبق تعریف این سایت ” پیوند ورودی (Backlink) به لینکی که از یک سایت به سایت دیگر ایجاد میگردد؛ که به این کار Link building گفته میگردد. این روش، یکی از روش‌های سنجش رتبه سایت‌ها توسط موتورهای جستجو است”

انواع بک لینک:

اگر بخواهیم روش‌های ساخت Link را از لحاظ خوب و بد بودن طبق بندی کنیم، میتوانید لقب بد یا خوب را به آن‌ها بدهیم.

Backlink واقعی یا خوب

چه موقع یک بک لینک واقعی است. اصلاً بک لینک واقعی یا خوب چه مفهومی دارد. به انواعی از پیوند که بر اساس اصول ایجاد شود، بک لینک واقعی یا خوب اطلاق میگردد.

حال چه معیارهایی برای خوب و بد بودن یک پیوند وجود دارد؟ در پاسخ باید گفت که برای این کار باید به DA ، PA و PR توجه کنیم. در ادامه هرکدام از این‌ها را به تفکیک تعریف میکنیم.

DA : DA یا Domain authority یکی از معیارهایی است که مشخص میکند یک سایت ارزش ایجاد پویند را دارد یا خیر! این عبارت که به معنی ارزش دامنه است بررسی میکند که یک دامنه یک سایت چقدر ارزش و اعتبار دارد. برای بررسی این پارامتر میتوانید از ابزارهایی نظیر MOZ استفاده کنید.
PA : PA یا Page authority یکی دیگر از معیارهای سنجش ارزش سایت‌های برای ایجاد پیوند است. این عبارت هم به معنی اعتبار و ارزش صفحه یک سایت است؛ که برای سنجش و بررسی این پارامتر میتوانید از ابزار MOZ کمک بگیرید.

PR: PR یا PageRank از دیگر ابزارهای چک کردن ارزش یک پیوند است. این پارامتر که به معنی رتبه صفحه در بین موتورهای جستجو است عددی بین ۰ تا ۱۰ است. این فاکتور نیز توسط گوگل و MOZ قابل تشخیص است.

بک لینک واقعی

Backlink بد:

زمانی یک پیوند بد میشود که طبق اصول ایجاد نشده باشد. حال این اصول میتواند توجه به موارد بالا باشد و یا اینکه مواردی مانند موارد زیر باشد.

مرتبط نبودن:

استفاده از سایت‌هایی که با موضوع سایت شما مرتبط نیستند و ایجاد پیوند در آن‌ها میتواند در عوض ایجاد نتایج مثبت میتواند نتایج منفی و زیان باری برای شما داشته باشد. بهتر است از سایت‌های مفید و مرتبط در راستای کاری خود استفاده کنید.

ایجاد پیوند بیش از حد:

استفاده زیاد و بیش از حد از پیوندها که میتواند برای سایت شما مضر باشد. اگر زیاد از حد در سایت‌های مختلف Link ایجاد کنید توسط گوگل جریمه میشوید.

جریمه شدن گوگل مربوط به الگوریتم پنگوئن گوگل است که با سخت‌گیری تمام به نظارت سایت‌ها و پیوندهای ورودی و خروجی آن‌ها نشسته است.

روش‌های ایجاد بک لینک واقعی

روش‌های مختلفی برای ساختن بک لینک واقعی وجود دارد. در زیر به چند نمونه روش ساخت بک لینک واقعی میپردازیم:

محتوای مناسب

این به چه معنی است؟! ایجاد محتوای عالی میتواند یکی از انواع روش‌های ساخت پیوند باشد. محتوایی خوب و مناسب است که علاوه بر جذاب و کاربر پسند بودن، باب میل گوگل نیز باشد و طبق انواع الگوریتم‌های گوگل نوشته شده باشد.

وقتی چنین محتوایی تولید میکنید مطمئن باشید که صاحبان سایت‌های ممتاز و برگزیده و تراز اول خود به مطلب و سایت شما پیوند ایجاد میکنند و در واقع با این کاربر محتوای خود و محتوای شما صحه میگذارند.

چه محتوایی کاربرپسند است؟

محتوایی کاربرپسند است که جذاب باشد. محتوایی جذاب است که نیاز کاربر را برطرف کند. به این معنی که کاربر با خواندن آن مشکلش برطرف شود. از دیگر ویژگیهای محتوای خوب این است که کاربر را خسته نکند.

به این معنی که از لحاظ نوشتاری و پاراگراف بندی طبق اصول نوشته شده باشد. پاراگراف‌ها و جملات طولانی معمولاً باعث خستگی کاربران شده و نوشته را نیمه کاره رها کرده و از سایت خارج میشوند.

چه محتوایی گوگل پسند است؟

محتوایی مطابق با نظر گوگل است که با الگوریتم‌های مختلف گوگل هم خوانی داشته و به عبارت بهتر از قوانین این الگوریتم‌ها سرپیچی نکند.

برخی از الگوریتم‌های گوگل شامل، پاندا، کبوتر، مرغ مگس خوار و دزدان دریایی است. مهم‌ترین آنها همین پاندا است. تولد پاندا هم زمان با ظهور انقلاب عظیم در موتورجستجوی گوگل بود.

 الگوریتم گوگل:قوانین گوگل برای داشتن یک محتوای یونیک و کاربر پسند

بک لینک واقعی

فرومها

یکی از روش‌های ایجاد بک لینک واقعی استفاده از تالارهای گفت و گو یا فرومها است. در این سایت‌ها که معمولاً تعداد افراد زیادی ثبت نام میکنند و به اشتراک گذاری و تبادل نظر در مورد سایت‌ها میپردازند میتوان به راحتی با ایجاد یک حساب کاربری و همچنین فعالیت ایجاد پیوندهای مفید کرد.

سایت‌های دانشگاهی

سایت‌های دانشگاهی که دارای دامنه‌هایی با پسوند Edu هستند از بهترین موارد ساخت پیوند هستند. شما فقط باید در این سایت‌ها یک کامنت بگذارید و پیوند سایت خود را قرار دهید. به همین راحتی!

گرفتن بک لینک واقعی از سایت‌های دولتی

این دسته از سایت‌ها که دارای دامنه با پسوند Gov هستند هم مانند مورد بالا به راحتی میتوانند به شما لینک‌های مفید و با ایمنی بالا بدهند. روش ایجاد پیوند در این سایت‌ها هم تقریباً مانند سایت‌های دانشگاهی است.

شبکه‌های اجتماعی

از دیگر موارد محبوب در Link building است. فقط کافی است چند نمونه از بهترین‌های آن‌ها را انتخاب کرده و به کار مشغول شوید. فقط کافی است Link مقاله خود را در آن‌ها قرار داده و در صورت لزوم به آن‌ها کلمات کلیدی و توضیحات متا بدهید به همین راحتی میتوانید رتبه سایت خود افزایش دهید.

وبلاگ نویسی

استفاده از وبلاگ‌های داخلی و یا خارجی میتواند راه خوبی برای ایجاد پیوند باشد. فقط کافی است مقداری از مقاله خود را در این سایت‌ها قرار داده و با قرار دادن یک یا چند لینک در انتها و یا لا به لای متن کار Link building را انجام دهید.

عضو شدن در سایت‌های دیگر و فعالیت به عنوان نویسنده

شاید روش خوبی باشد. شما میتوانید با همکاری با چند سایت محبوب و نوشتن مقاله برای آن‌ها در قسمت مشخصات خود Link سایت خود را قرار دهید تا سایت شما نیز با دیده شدن آن سایت‌ها دیده شود.

لینک‌های شکسته

استفاده از Link‌ های شکسته و تعمیر آن‌ها و جایگزینی آن‌ها با پیوندهای سایت خود نیز از بهترین روش‌های ایجاد بک لینک واقعی است.

فقط کافی است با ابزارهایی که در این زمینه وجود دارد این سایت‌ها و پیوندهای شکسته را پیدا نموده و با صحبت کردن با مدیر این سایت‌ها و درخواست قرار دادن پیوند خود به جای پیوند شکسته، کار Link building را انجام دهید.

بک لینک از سایتهای ویکی

این روش هم روش خوبی است. فقط باید در سایتهایی مشابه با ویکی پدیا عضو شده و به ویرایش مطالب و پیوندهای آنها بپردازید.

بک لینک واقعی

بک لینک بخریم و یا خودمان ایجاد کنیم؟!

این سؤالی است که ممکن است با دیدن عبارت خرید Backlink در ذهن شما ایجاد شود. جواب به این سؤال برمیگردد به اینکه شما از چه سایت‌هایی خرید میکنید.

سایت‌هایی وجود دارند که فقط به دنبال سودجویی بوده و با دادن Backlink خوب و ارزان شما را فریب میدهند. این سایت‌ها که هیچ محتوایی ندارند، انکرتکست های شما را برای مدت کوتاهی در صفحه خود قرار میدهند و پس از مدت محدود مثلاً سه ماه آن‌ها را حذف میکنند.

این کار باعث میشود که گوگل به Link‌ های حذف شده از سایت شما حساسیت به خرج داده و یا حتی در صورت تکرار این موضوع آن را پنالتی و یا جریمه کند.

disavow چیست؟ آموزش حذف بک لینک های مخرب!

چگونه سایت‌های متقلب را شناسایی کنیم؟

این کار کاملاً ساده است شما با نگاه کردن به این سایت‌ها متوجه خواهید شد که این سایت‌ها هیچ محتوایی ندارند و فقط به درج چند Link اکتفا کرده‌اند. بهتر است که قبل از خرید از این دسته از سایت‌ها پارامترهایی که در بالا گفته شد را در مورد این سایت‌ها چک کنید.

جمع‌بندی بک لینک واقعی

آنچه مشاهده نمودید انواعی از روش‌های ایجاد بک لینک واقعی است. البته روش‌های مختلفی برای این منظور وجود دارد ولی ما به تعدادی بسنده کردیم.

برای اینکه بدانید چه روش‌های دیگری برای منظور وجود دارد میتوانید با استفاده از ابزارهای مختلف به تحلیل رقبا پرداخته و از روش‌های آن‌ها نیز استفاده کنید.

نکته دیگری که در این رابطه وجود دارد خرید Backlink است. این کار میتواند هم مفید باشد و هم مضر، بهتر است از سایت‌های مطمئن و دارای محتوای مناسب برای این کار استفاده شود تا سایت شما توسط گوگل پنالتی نشود.

284 بازدید