بک لینک چیست؟ و روش های ایجاد بک لینک طبیعی

بک لینک چیست؟ شاید این سوال برای تازه واردها به دنیای مجازی و یا برخی از افراد باشد که در دنیای مجازی فعالیت دارند باشد، به هر حال دانستن معنی این کلمه و تمامی سوالات جانبی مربوط به آن برای شما و کارتان بسیار مفید و استراتژی باشد.

در دنیای سئو مواردی از جمله لینک سازی و پاسخ به سوال بک لینک چیست ؟ و موارد مربوط به آن از موضوعات اصلی و اساسی می باشد که فقط صرفا دانستن معنی آن به شما کمک نمی کند بلکه باید بدانید استراتژی مربوط به هرکدام از آنها چگونه و چطور است.

همه ما در یک تعریف ساده با لینک سازی و پاسخ سوال بک لینک چیست؟ آشنا هستیم اما برای برخی از افراد که هیچ وقت با این تعاریف و اصطلاحات آشنایی ندارند، دانستن معنی عبارت لینک سازی و پاسخ به سوال بک لینک چیست؟ مهم می باشد.

خوب می توان به عنوان تعریفی ساده لینک سازی را اینگونه توضیح داد که عبارتند از هرگونه ارتباط دادن یک صفحه وب در داخل سایت خودتان به یکدیگر و یا خارج از سایت به یکدیگر را لینک سازی می گویند.

همانطور که می دانید یک صفحه نوشته در وب می تواند متشکل از متن، تصویر و فیلم باشد که شما به اقتضای فعالیت و کارتان می توانید از طریق هریک از این موارد سه گانه به صفحات دیگر در داخل و خارج سایت ارتباط برقرار کنید که به این ارتباط در دنیای اینترنت، لینک و به عملیات ساختن این ارتباط اصطلاحا لینک سازی می گویند.

تا اینجا ما با معنی و اصطلاح لینک و لینک سازی آشنا شدیم که دانستن این تعاریف ما را در آشنایی با تعاریف و فهمیدن مطالب دیگر کمک خواهد کرد.

بک لینک چیست؟

بک لینک چیست؟ آیا گرفتن آن مهم است؟

به عبارتی خیلی ساده بک لینک یعنی اگر شما به سایتی دیگر لینکی دهید این لینک برای سایت گیرنده بک لینک به شمار می آید، یعنی اگر شما از سایت مقابل لینکی بگیرید برای شما هم بک لینک به حساب می آید.

پس به هرگونه لینکی که یک سایت از سایت های دیگر در دنیای مجازی دریافت کند به معنی بک لینک تعریف می شود.

خوب سوالی که بعد از این تعریف برای کاربران بوجود می آید مفید بودن و یا نبودن بک لینک برای سایت می باشد.بله دوستان گرفتن بک لینک برای سایت مفید است اما…

اما با توجه به مواردی که همیشه در رابطه با سئو حواستان به گوگل و الگوریتم های آن باشد، چطور؟ مگه گوگل با این مورد مشکل دارد؟ اگر مشکل دارد با لینک سازی و گرفتن بک لینک پس چرا آن را به وجود آورد؟

بله گوگل همیشه به طبیعی بودن کارها توجه زیادی دارد و موارد مربوط به لینک سازی را بوجود آورد تا بصورت طبیعی در دنیای وب برای معرفی کردن سایت ها وجود داشته باشد.

چه کنیم تا بک لینک واقعی دریافت کنیم

زیرا وجود داشتن لینک سازی باعث می شود تا کاربر از طریق معرفی یک سایت بطور طبیعی به موارد مهم و مفید دیگری دست یابد، اما نه بصورت مصنوعی بلکه طبیعی.

خوب پس در نتیجه گرفتن بک لینک برای سایت مهم است و گوگل با توجه به این بک لینک ها به سایت شما اعتبار و ارزش خواهد داد. اما جدای از چگونگی ساخت بک لینک آیا سایتی که به شما لینک می دهد هم برای گوگل مهم است؟

یعنی گوگل به جز طبیعی و مصنوعی بودن لینک، به سایت لینک دهنده هم توجه می کند؟ قبل از جواب به این سوال اجازه دهید در مورد تیتر زیر مقداری بحث کنیم.

گوگل چگونه متوجه لینک سازی طبیعی و مصنوعی می شود؟

در یک تعریف ساده باید گفت هر رفتاری که از نظر شما می تواند غیر عادی باشد گوگل هم آن را غیر عادی می پندارد، یعنی چه؟

فرض کنید شما یک دفعه در مدت زمان بسیار کوتاه اقدام به گرفتن بک لینک می کنید، خوب از نظر شما اگر خودتان در جایگاه گوگل بودید این رفتار غیرطبیعی نیست؟ پس این بک لینک ها در مدت زمان کوتاه مصنوعی شناخته می شود.

مورد دوم؛ فرض کنید شما زمان بک لینک گیری را خیلی مناسب و دقیق رعایت کردید اما به این نکته توجه نکردید که با یک کلمه کلیدی یا انکرتکست این کار را کرده اید، خوب به نظر شما این حجم از بک لینک با یک کلمه کلیدی نمی تواند مصنوعی باشد؟

مورد سوم؛ گوگل رسالت و هدف سایت شما را می داند به عبارتی می داند سایت شما در چه زمینه ای فعالیت دارد اگر شما گوگل بودید و سایت های غیر مرتبط به سایت شما لینک می دادند متوجه مصنوعی بودن آن نمی شدید؟

مورد سوم می تواند وجود داشته باشد یعنی مشکلی ندارد شما از سایت های غیرمرتبط لینک بگیرید ولی نسبت لینک گیری از سایت های غیر مرتبط به مرتبط باید رعایت شود.

مورد چهارم؛ فرض کنید شما در صفحه ای از یک سایت بطور مصنوعی برای خود لینک سازی کردید و در همان صفحه هزاران لینک سازی برای سایت های دیگر انجام شده، گوگل این صفحات را می شناسد و متوجه می شود این لینک سازی از سمت خودتان صورت گرفته.

پس در یک عبارت ساده باید گفت؛ در حجم لینک سازی دقت کنید، با یک کلمه کلیدی لینک سازی نکنید، به مرتبط بودن سایت های لینک دهنده دقت کنید و از صفحات اشباه شده برای لینک سازی استفاده نکنید تا گوگل به مصنوعی بودن لینک سازی شما پی نبرد.

بک لینک چیست؟

آیا بک لینک برای سایت خوب است یا خیر؟

همانطور که در بالا به آن اشاره شده بک لینک طبیعی نه تنها برای سایت شما مفید است بلکه برای آتوریتی سایت شما بسیار مفید است.

گوگل وقتی سایت به شما لینک می دهد به این موضوع اهمیت می دهد، البته اگر تمام موارد و جوانب رعایت شده باشد، گوگل در این حالت سایت شما را در رسته سایت های مرجع و صاحب اعتبار قرار می دهد.

یعنی اینطور به سایت شما می نگرد که حتما مطالب و موضوعات مفیدی در سایت شما وجود دارد که سایت های دیگر شما را معرفی می کنند.

البته حتما به این موضوع توجه کنید که لینک ها برای اعتبار دادن به سایت شما ساخته می شوند پس حتما از سایت های دارای رتبه و اعتبار لینک بگیرید.

توجه داشته باشید در مواقعی سایت های دارای رتبه و اعتبار هستند و می تواند این اعتبار برای سایت شما مفید باشد اما موضوع و مطالب سایت برای گوگل دارای ارزش نباشد و این لینک باعث جریمه سایت شما شود مانند سایت های پورن و مستهجن.

پس به عنوان جمله آخر این پاراگراف باید گفت لینک سازی برای بالا رفتن اعتبار سایت شما مفید است اگر از سایت های دارای اعتبار باشد و این اعتبار سایت از نظر گوگل مورد قبول و ارزش باشد.

بک لینک اسپم چیست؟

این نوع بک لینک توسط خود شما ایجاد می شود یعنی هیچ هزینه ای برای شما ندارد، اما باید برای ایجاد آن دقت کرد و طبیعی بودن آن توجه داشت.

شما با ورود به بعضی از صفحات سایت های با آتوریتی بالا می توانید در قسمتی از دیدگاه آن صفحه لینک سایت خود را درج کنید تا بعد از مدت زمان متفاوت از طرف آن سایت لینک بگیرید.

البته این نوع لینک گرفتن هم باید با رعایت مواردی باشد تا بصورت طبیعی و مفید باشد، سعی کنید در این صفحات از یک کلمه کلیدی استفاده نکنید و به صفحه اصلی سایت خود لینک ندهید.

بجای کلمه کلیدی از URL هم استفاده کنید یعنی بجای یک کلمه کلیدی آدرس صفحه را قرار دهید. در زمان بندی قرار دادن این لینک ها دقت کنید و توجه داشته باشید.

ریپورتاژ چیست؟

ریپورتاژ نوعی بک لینک می باشد که شما برای داشتن آن باید هزینه بدهید، این نوع بک لینک از سوی سایت های مطرح و با آتوریتی (اعتبار) بالا عرضه می شود.

شما در ریپورتاژ می توانید با ایجاد متنی در اندازه مشخص شده و درج لینک های در آن متن به سایت خود، به بالا رفتن اعتبار سایت خود کمک کنید، البته با صرف هزینه.

نتیجه گیری

لینک سازی خارجی و یا همان بک لینک گرفتن باید با رعایت اصول و شرایطی باشد تا گوگل متوجه مصنوعی بودن آن نشود.

در اینجا لازم به یادآوری می باشد که صرفا دانستن جواب بک لینک چیست؟ مطرح نمی باشد بلکه ما در این مقاله هدفمان توضیح این مطلب بود که دانستن جواب این سوال باید همراه با دانستن شرایط و موارد طبیعی بودن آن باشد.

پس در لینک سازی خارجی به طبیعی بودن کار خود توجه داشته باشید و سعی کنید تا این لینک سازی برای سایت شما مفید باشد نه مضر.

حتما به این نکته توجه داشته باشید که در سایت های اقدام به لینک سازی کنید که اعتبار و ارزش بالایی از نظر گوگل داشته باشد تا برای سایت شما مفید باشد.

181 بازدید