مزایای شگفت انگیز تبلیغ در Google Adwords

تبلیغ در گوگل ادوردز امروزه امکاناتی برای وبمستران فراهم آورده که دیگر روش های تبلیغاتی قدیمی مانند نصب بیلبورد در مکان های عمومی ، ارسال پیامک و ایمیل ، پخش پیام های بازرگانی ، درج آگهی در روزنامه ها ، تراکت و…. مانند گذشته دیگر مفید ، اثرگذار و بهینه نیستند.

به عنوان مثال به دلیل مشغله ذهنی بالای افراد ، نصب یک بیلبورد یا پخش تراکت در پر رفت و آمد ترین مکان شهر نیز ممکن است مفید نباشد و به سیاست های جذب مشتری شما کمک نکند زیرا این نوع تبلیغات را در زمانی انجام داده اید که افراد به دنبال کسب و کار شما نبوده اند.

همچنین به این موضوع نیز توجه کنید که ممکن است تبلیغات شما را افرادی ببینند که به هیچ عنوان نیازی به سرویس های شما نداشته باشند.

با یک جستجوی ساده در فضای وب متوجه خواهید شد که روش های مختلفی جهت تبلیغ کسب و کار شما در دنیای وب و فضای مجازی وجود دارد که یکی از معروفترین این روش ها ، تبلیغ در گوگل ادوردز است.

تبلیغ در گوگل ادوردز

مزایای شگفت انگیز تبلیغ در گوگل ادوردز

امروزه برای خرید هر محصول و یا گرفتن هر نوع خدماتی بهترین و مورد اعتمادترین ابزار را موتور جستجوی گوگل می یابیم و به راحتی راجع به قیمت و فروشندگان و ارائه کنندگان آن محصول یا خدمات در کمتر از چند دقیقه اطلاغاتی را کسب می نماییم.

قرار گرفتن سایت و کسب و کارآنلاین شما در میان نتایج این موتور جستجو یکی از هدمند و سودمندترین روشهای جب  مشتری و مخاطب می باشد.

با توجه به تجربیات و آمارهای گوگل ، درصد بسیاری از کاربران در هر جستجوی خود ، به نتایج اولیه هر جستجو اکتفا کرده و از طریق همان چند سایت اولیه پاسخ خود را در می یابند.

قرار گرفتن سایت در صدر نتایج جستجوی گوگل به طور عمده شامل ۲ روش می باشد:

۱- سئو یا بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو

امری بسیار زمانبر و حساس بوده و با توجه به تغییر دائمی الگوریتم گوگل ، می بایست در این زمینه بسیار دقیق و با حوصله و با رعایت کامل قوانین مدنظر گوگل عمل کرد.

سئوی سایت امری زمانبر و بسیار فنی و تخصصی بوده و در صورتیکه گوگل فعالیت های شما در زمینه بهینه سازی سایت را به عنوان فعالیت های فریبکارانه و غیرواقعی تشخیص دهد

به اصطلاح سایت دچار پنالتی شده که از عواقب آن می توان به نزول جایگاه سایت در میان نتایج جستجو و یا حتی حذف کامل سایت از میان نتایج جستجوی گوگل عنوان کرد.

راهکار دیگری که توسط گوگل برای قرارگیری سایت ها در صدر نتایج جستجو ارائه شده است:

۲- استفاده از سرویس GOOGLE ADWORDS یا تبلیغ در گوگل ادوردز

این روش برخلاف سئو به زمان و هزینه اولیه زیادی نیاز ندارد و هزینه پرداختی شما تنها در قبال ورود کاربر به سایت و یا مشاهده تبلیغ می باشد.

تبلیغ در گوگل ادوردز بزرگترین شبکه ی تبلیغاتی PPC (پرداخت هزینه به ازای دریافت کلیک) در سراسر جهان می باشد.

با استفاده از این روش و به سادگی می توانید سایت خود را در سریعترین زمان ممکن به صدر نتایج جستجو گوگل منتقل کنید و بهترین بازخورد را نیز دریافت نمایید.

در ادامه به معرفی پرکاربردترین کمپین های تبلیغاتی گوگل برای کاربران ایرانی پرداخته ایم:

تبلیغات متنی:

موقعیت نمایش تبلیغات این کمپین در صفحه جستوی گوگل می باشد.

به بیان دیگر کاربر بار جستجو کلمات و عبارات خاص در گوگل ، سایتهای که این موارد را به عنوان کلید واژه برای تبلیغ خود تعریف کرده اند توسط گوگل به آنها نمایش داده می شود .

کاربر میتواند با کلیک بر روی هر تبلیغ ، وارد سایت شود.با ورود کاربر به سایت ، هزینه ای تحت عنوان هزینه کلیک از اعتبار کلی تبلیغ کسر خواهد شد.

تبلیغات بنری:

نمایش تبلیغ در این سرویس به صورت بنر تبلیغاتی بوده و موقعیت نمایش آن نیز در میان میلیون ها سایت و اپلیکیشن معتبر و پربازدید می باشد و کاربر با کلیک بر روی بنرها واردسایت شما خواهد شد.

تبلیغات ویدئویی:

برای شرکت ها و کسب و مارهایی که به دنبال معرفی محصول ، خدمات و یا مجموعه ی خود هستند و نیز آن دسته از شرکت هایی که به دنبال برند سازی در ذهن مخاطبان خود هستند تبلیغات ویدئویی یکی از راهکارهای دیگر گوگل است.

از آن جایی که عناصر صوتی و تصویری بهترین روش برای آموزش و ثبت در اذهان عمومی است ، در نتیجه تبلیغات ویدئویی قطعا بهترین گزینه برای آموزش و حتی برندینگ می باشند.

تبلیغات اپلیکیشن:

این کمپین مخصوص کسب و کارهایی است که دارای اپلیکیشن هستند و تمایل به معرفی آن از طریق مارکت های معتبر مانند گوگل پلی و … را دارند.

تبلیغ در گوگل ادوردز

پیشنهاد خواندنی : چرا متن جایگزین عکس مهم است؟

اما برتری های تبلیغ در گوگل ادوردز (GOOGLE ADWORDS) چیست که آن را نسبت به دیگر روش ها متمایز کرده است؟؟

همانگونه که در ابتدا عنوان شد ، تبلیغات در گوگل دارای مزیت هایی منحصربفردی است که با دیگر روش های تبلیغاتی به هیچ عنوان قابل مقایسه نیست.

در ادامه برخی از این فواید را بررسی کرده ایم:

ابزارهای هدفدهی به تبلیغ در گوگل ادوردز:

با استفاده از تنظیمات موجود در پلت فرم گوگل ادوردز می توانید تبلیغ خود و نمایش آن را کاملا هدف دهی کرده و به نوعی تعیین نمایید که چه کاربرانی تبلیغ شما را مشاهده کنند.درادامه به بررسی مهمترین این ابزارها پرداخته ایم:

۱-کلیدواژه ها:

با توجه به اینکه تبلیغات در گوگل بر اساس جستجوی کلید واژها می باشد و افراد با جستجوی کلید واژه های مورد نظر شما ،تبلیغات شما را مشاهده خواهند کرد.

بنابراین با سیاست گذاری و صرف اندکی زمان ، می توانید بهترین کلید واژه ها را انتخاب کرده و در جذب مشتری های مورد نظر خود بهترین تصمیم را بگیرید.

۲-موقعیت مکانی:

از طریق این ابزار می توان محل نمایش تبلیغات در گوگل را از لحاظ موقعیت جغرافیایی کاربر مشخص و محدود کرد.

به عنوان مثال می توانید تبلیغات رستوران خود را تنها به کاربرانی نمایش دهید که از لحاظ موقعیت مکانی در نزدیکی رستوران شما قرار دارند.

۳-بازه زمانی:

تعیین ساعت ها و روزهای نمایش تبلیغات در گوگل از طریق این ابزار به هدفمند شدن تبلیغات شما کمک خواهد کرد و از طریق آن می توانید ساعات و یا روزهای نمایش تبلیغات را تعیین کنید.

به عنوان مثال در صورتیکه در روزهای آخر هفته و یا ساعات غیراداری فروشگاه شما تعطیل است ، می توانید بازه زمانی نمایش تبلیغات خود را برای این بازه ها غیر فعال کنید.

۴- سن و جنسیت:

در صورتی که کسب و کار شما مختص جنسیت و سنین خاصی می باشد،این فیلتر برای شما فراهم شده است.

۵-دستگاه و سیستم عامل:

تبلیغات در گوگل به شما این امکان را می دهد تا مشخص کنید که تمایل دارید بر روی چه دستگاه هایی تبلیغات شما نشان داده شود و محدودیت بر اساس دستگاه کاربر (موبایل،لپتاپ،تبلت)را بر روی تبلیغات خود اعمال کنید.

۶-تعیین بودجه روزانه:

این ابزار به راحتی به شما کمک خواهد کرد که میزان ماکزیمم بودجه روزانه مدنظر خود را مشخص کنید.

۷-پرداخت به ازای هزینه کلیک:

اساس کار تبلیغات در گوگل بر اساس هزینه کلیک می باشد و شما می توانید ماکزیمم هزینه ای که برای هر کلید واژه و به ازای هر کلیک کاربر از اعتبار تبلیغات شما کسر خواهد شد را مشخص کنید.

در واقع این ابزار به بهینه سازی کامل تبلیغات در گوگل به شما کمک خواهد کرد و با توجه به رقابتی بودن تبلیغات در گوگل ، می توان از این قابلیت برای رقابت با دیگر رقبا و همچنین مقرون به صرفه بودن تبلیغات استفاده کرد.

ابزارهای تعیین میزان اثربخشی و تحلیل عملکرد تبلیغات در گوگل:

آنچه که تبلیغات در گوگل را نسبت به سایر روش های تبلیغاتی متمایز می کند ، ابزارهای متعدد تحلیلی آن می باشد.

در واقع در این روش تبلیغاتی ، تنها راه اندازی تبلیغات اهمیت ندارد و قابلیت های متعددی برای تحلیل نتایج و سود حاصله از طریق تبلیغات برای شما قرار داده شده است و آنچه که در مقایسه با دیگر رقبا باعث موفقیت در گوگل می باشد.

تا اینجای کار به احتمال فراوان این سوال برای شما ایجاد شده باشد که آیا تبلیغ در گوگل ارزش هزینه کردن دارد؟!

تبلیغ در گوگل به شما نتایج سریع می دهد!

یکی از شگفت انگیزترین مزایای تبلیغ در گوگل ادوردز این است که نتایج آن بسیار سریع هستند.

به محض اینکه شما کمپین تبلیغ در گوگل خود را راه اندازی کنید و این کمپین توسط گوگل تایید شد،می توانید در عرض چند دقیقه شروع به دریافت ترافیک کنید.

به سادگی کلمات کلیدی را تعیین کرده و سپس اندکی صبر کنید تا ورود ترافیک بسیار چشمگیری را در وب سایت خود مشاهده کنید.

برخلاف سایر روش های بازاریابی دیجیتالی مانند سئو ، انتظار و صبر در تبلیغ در گوگل بی معنا است.

استراتژی های دیگر می تواند چندین ماه طول بکشند تا نتیجه حاصل از آن قابل مشاهده باشد ، اما گوگل ادوردز به این صورت عمل نمی کند.

تبلیغ در گوگل ادوردز

با تبلیغ در گوگل ادوردز یک قدم از رقبای خود جلوتر باشید

مهم نیست که در کدامیک از حوزه های کاری فعالیت می کنید ، شما همیشه دارای رقبایی هستید که دائما سعی در جذب ترافیک وب سایت شما دارند.

تفاوتی ندارد که آنها تبلیغ در گوگل و یا سئو را برای وب سایت خود انجام دهند ، رقابت همیشه شدید خواهد بود.

اگر رقبای شما در زمینه سئو سرمایه گذاری زیادی برای دست یابی به جایگاه در گوگل کرده اند ، شما به راحتی می توانید آنها را با یک کمپین تبلیغ در گوگل از جایگاه خود خارج کنید.

گستره وسیع برای رقابت با برندهای معتبر:

اگر کسب و کار نوپایی را راه اندازی کرده اید و احساس می کنید امکان رقابت با برندها و رقیب های شناخته شده خود را ندارید ، تبلیغ در گوگل برای شما فراهم شده است.

با استفاده از تبلیغ در گوگل ادوردز و صرف هزینه بسیار اندک نسبت به رقبای معروف خود ، می توانید حتی برای چند ساعت در طول روز در صفحه اول نتایج جستجوی گوگل قرار گرفته ، هزاران کاربر را با کسب و کار خود آشنا کنید.

برون سپاری مدیریت تبلیغات در گوگل:

برای بسیاری از شرکت ها ، راه اندازی کمپین تبلیغات در گوگل به دلیل عدم آشنایی با موارد فنی آن و عدم استفاده از کارشناسان خبره دراین حوزه امری بسیار پیچیده و سخت است.

دراین مقاله دلایلی بیان شده است که براساس آنها می توانید مدیریت تبلیغات در گوگل خود را به کارشناسان و شرکت های باتجربه دراین زمینه بسپارید و از این طریق بهترین بهره ممکن از تبلیغات در گوگل را دریافت نمایید.

۱-زمان: شما با استفاده از کارشناسان خبره در این زمینه دیگر نیازی به صرف مدت زمان خیلی زیاد برای راه اندازی کمپین تبلیغات خود نخواهید داشت.

۲-تخصص: راه اندازی یک کمپین موفق در گوگل ادوردز علاوه بر زمان به تخصص کافی نیاز دارد.

اعتماد به تخصص یک شرکت برای برون سپاری تبلیغ در گوگل ادوردز درابتدا ممکن است کمی سخت باشد.

نگران نباشد ، گوگل برای این موضوع راه حلی قرار داده است و آن استفاده از پروژه پارتنرهای گوگل است.

۳-کاهش هزینه ها:به کار گیری شرکت متخصص در این زمینه سبب خواهد شد این شرکت با توجه به حوزه کاری شما بهترین استراتژی را برای کمپین شما انتخاب کند.

بنابراین این شرکت ها به دنبال بهترین و کم هزینه ترین راه جهت رسیدن به سوددهی شما هستند. انتخاب بهترین روش برای راه اندازی کمپین تبلیغات ، تنها از طریق تجربه و تخصص امکان پذیر است.

564 بازدید