تغییر زبان سایت وردپرس توسط پلاگین Weglot

تغییر زبان سایت برای بسیاری از صاحبان کسب و کارهای بین المللی همیشه یک امر ضروری و مهمی تلقی می شود.

شاید در گذشته برای اضافه کردن یک زبان غیر فارسی به سایت احتیاج به نوشتن کدهای سنکین و صرف هزینه های زیاد برای این موضوع بود ، اما امروزه با وجود پلاگین های حرفه ای مربوط به چند زبانه کردن سایت  دیگر نیازی به صرف وقت و هزینه زیاد نمی باشد.

در نتیجه برای هر صاحب تجارت در فضای اینترنتی آموزش تغییر زبان سایت و بکارگیری این پلاگین ها جالب و مهم باشد تا بتواند در امر تجارت خود از آنها بطور حرفه ای استفاده کند.

حال با توجه به دقت و توجه به نیاز کاربران ، تیم بوکاموز اقدام به تهیه این مقاله کرد تا بتواند در امر آموزش تغییر زبان سایت همچنان مانند گذشته قدمی دیگر برداشته و این نیاز ضروری و اساسی را برای کاربران خود فراهم کند.

در این آموزش هدف ما معرفی یک پلاگین ترجمه سایت می باشد که شما کاربران گرامی می توانید این پلاگین (Weglot) را بصورت رایگان از مخزن وردپرس دانلود و نصب و راه اندازی کنید

Weglot

آموزش تغییر زبان سایت 

قرار است در این برنامه آموزشی بر روی ترجمه Weglot WordPress تمرکز کنیم.ابتدا مراحل نصب این پلاگین را مورد بررسی قرار می دهیم.

ابتدا پلاگین را از مخزن وردپرس جستجو می کنید و اقدام به نصب آن می کنید،مراحل نصب یک افزونه را در آموزش های تصویری بطور کامل توضیح دادیم.

دراین به اختصار می توانید مراحل زیر را دنبال کنید و به نتیجه کامل برسید:

افزونه ها—>افزودن—>جستجوی افزونه—>نصب پلاگین

Weglot

البته شما می توانید از مخزن وردپرس این افزونه را دانلود کنید و در سی پنل بصورت فایل زیپ شده آن را بارگذاری کنید و نصب و راه اندازی کنید،این راه را در صورتی که در مرحله اول به مشکل برخود کردید امتحان کنید.

پیکربندی و نصب پلاگین تغییر زبان سایت:

در قسمت اصلی پیکربندی (Main configuration) برنامه با سه گزینه روبرو می شوید،ابتدا و مهمترین قسمت برنامه کد API می باشد که با ورود به سایت Weglot و ثبت نام این کد را دریافت خواهید کرد.

مرحله بعد زبان اصلی سایت را مشخص خواهید کرد و در فیلد سوم زبانی را که می خواهید سایت شما به آن ترجمه شود را مشخص کنید.

تغییر زبان سایت

در قسمت دوم پیکربندی افزونه تنظیمات مربوط به شکل ظاهری دکمه در سایت و حالت ها و چگونگی قرار گیری در منوی سایت را مشخص خواهید کرد.

تیک دار کردن Dropdown آیکون ها را به حالت زیر منو دار می کند و برداشتن تیک آیکون های زبان را در کنار یکدیگر قرار می دهد.

تیک with flags مربوط به نمایش پرچم کشورها می باشد و قسمت Type of flags حالت ظاهری پرچم ها را از نظر هندسی بودن آنها (دایره،مستطیل و مربع)بودن تنظیم می کند.

در قسمت With name می توانید تنظیمات مربوط به بودن یانبودن نام اختصار کشور های مورد نظر در کنار پرچم ها را مشخص کنید و تیک قسمت Full name همین تنظیمات را با نام کامل کشورها انجام می دهد.

تغییر زبان سایت

در انتهای صفحه تنظیمات پلاگین با زدن دکمه ذخیره تغییرات تمامی تنظیمات مربوطه را ذخیره کرده و در سایت خود با اضافه شدن منوی تغییر زبان سایت لذت ببرید.

276 بازدید