تفاوت بین نوشته و برگه های وردپرس در چیست؟

نوشته و برگه وردپرس از مهمترین ابزارها در پنل وردپرس می باشند که معمولا کاربران در ابتدای کار با وردپرس تفاوت بین این دو را درک نمی کنند.

وردپرس دو بخش دارد به ظاهر مشابه و در باطن متفاوت به نام ، نوشته  و برگه دارند. احتمالا شما به عنوان یک تازه کار ، می خواهید بدانید که تفاوت بین این دو چیست؟

این دو در داشبورد دارای فیلد یکسانی هستند. حتی در وب سایت هم یکسان به نظر می رسند. چرا به هر دو نیاز است؟ چه زمانی باید از نوشته ها استفاده کرد؟ چه زمانی باید از برگه ها استفاده کرد؟

بررسی تفاوت بین نوشته و برگه وردپرس

نوشته و برگه وردپرس

پیشنهاد ویژه : قوانین بهبود صفحه های Landing وردپرس

بررسی نوشته ها

اگر از وردپرس به عنوان وبلاگ استفاده می کنید، باید بدانید که نوشته ها به ترتیب زمان و تاریخ در صفحه اصلی وبلاگ شما قرار می گیرند. به واسطه همین ترتیب، نوشته ها دارای قابلیت زمان بندی هستند.

نوشته های قدیمی برحسب ماه و سال آرشیو می شوند. هر چه نوشته ها قدیمی تر می شوند، کاربر باید برای پیدا کردن آنها به مطالب قدیمی تر در آرشیو مراجعه کنند و بیشتر به دنبال آن ها بگردند.

شما گزینه ای دارید که به کمک آن می توانید نوشته های خود را برحسب دسته و برچسب مرتب کنید تا به کاربر برای پیدا کردن مطالب مورد نظر خود کمک کند.

چون نوشته های وردپرس با زمان و تاریخ منتشر می شوند، در آر اس اس فید قرار می گیرند. این قابلیت به خوانندگان شما این اجازه را می دهد تا از نوشته ها و آپدیت های جدید از طریق آر اس اس فید مطلع شوند.

صاحبان وبلاگ ها می توانند از این فید برای ارسال ایمیل و مشتقات آن از طریق سرویس هایی مانند آوبر(Aweber)یا میل چیمپ (MailChimp) استفاده کنند.

کاربرد نوشته ها در حالت اجتماعی بودنشان

شما می توانید به کمک نوشته ها، خبرنامه روزانه و هفتگی ایجاد کنید تا کاربران شما عضو آن شوند. این خاصیت زمان بندی نوشته ها به شدت به آن ها حالت اجتماعی می دهد.

همچنین شما می توانید یکی از هزاران پلاگین اشتراک گذاری اجتماعی استفاده کنید که به کاربران این اجازه را می دهند که نوشته های شما را در رسانه های اجتماعی مانند توئیتر، فیسبوک، گوگل پلاس و غیره به اشتراک بگذارند.

نوشته ها باعث ایجاد بحث و گفت وگو می شوند و به کمک ویژگی ارسال دیدگاه در زیر نوشته ها می توانید به کاربران اجازه دهید تا برای موضوع خاصی نظر بگذارند.

این قابلیت را شما می توانید با مراجعه به بخش تنظیمات —> گفت و گو بروید و نظرات را در زیر نوشته های قدیمی غیرفعال کنید ، البته اگر تمایل دارید.

آموزش زمانبندی انتشار نوشته ها در وردپرس

بررسی برگه ها

با این که دیتابیس وردپرس تاریخ انتشار برگه ها را ذخیره می کند، برگه ها بدون زمان بندی هستند.

برای مثال برگه ها منقضی نمی شوند. شما می توانید برگه های خود را آپدیت کنید و تغییرات برگه ها را در سال های مختلف به روز کنید. چون زمان و تاریخی در برگه ها وجود ندارد ، در فید آر اس اس نمی توان از آن استفاده کرد.

برگه ها در موارد زیادی قابل اشتراک گذاری نیستند به همین دلیل بخش نظرات و یا دکمه ای برای اشتراک گذاری وجود ندارد.

به عنوان مثال شما تمایلی ندارید که کاربران در برگه ارتباط با ما و یا برگه  درباره  ما ، نظر بگذارند. همان طور که دوست ندارید دیگران در حریم امنیتی شما توئیت کنند.

برخلاف نوشته ها ، برگه ها سلسله مراتبی هستند.

برای مثال، شما می توانید برگه ها ی فرعی و مکمل را در بین برگه های اصلی ایجاد کنید . این ویژگی به شما اجازه می دهد تا برگه ها را در کنار یکدیگر مرتب کنید و یا حتی آن ها را شخصی سازی کنید.

وردپرس این امکان را به شما می دهد تا با توجه به موضوع، ظاهر برگه را شخصی سازی کنید. با کمک این راه هر برگه می تواند با تم خاصی شخصی سازی شود.

در بیشتر تم ها، نوشته و برگه به یک شکل به نظر می رسند.  اما زمانی که شما از برگه  خود برای ایجاد برگه لندینگ و یا برگه گالری استفاده می کنید، در این حالت، ویژگی شخصی سازی تم ها بسیار کارآمد به نظر می رسد.

برگه ها همچنین قابلیتی دارند که به آن ترتیب می گویند و به شما اجازه می دهد تا ترتیب برگه ها را شخصی سازی کنید.

به هر حال، این ویژگی با پلاگین هایی مانند Simple Page Ordering به شما اجازه می دهند ترتیب برگه ها را مرتب کنید.

تفاوت های کلیدی نوشته و برگه وردپرس

تفاوت هایی که ما در زیر لیست کردیم، قطعا استثناهایی نیز دارند. شما می توانید از پلاگین ها یا کدها استفاده کنید تا عملکرد نوشته ها و برگه ها را گسترش دهید. در زیر، لیستی از تفاوت های کلیدی وجود دارد.

نوشته ها زمان بندی دارند ولی برگه ها بدون زمان بندی هستند.

نوشته ها اجتماعی هستند ولی برگه ها این گونه نیستند.

نوشته ها دسته بندی می شوند ولی برگه ها سلسله مراتبی هستند.

نوشته ها در آر اس اس فید قرار دارند ولی  برگه ها قرار ندارند.

برگه ها قالب های شخصی دارند ولی نوشته نه.

سوالات متداول

چه تعداد نوشته و برگه می توان داشت؟

شما می توانید هر چقدر نوشته و برگه ای که بخواهید ایجاد کنید. هیچ محدودیتی برای ایجاد نوشته و برگه وجود ندارد.

آیا هیچ کدام از آن ها در سئو نسبت به یکدیگر برتری دارد؟

بخش بدون زمان بندی مهم تر به نظر می رسد اما اولویت های زیادی به بخش دارای زمان بندی داده شده است.

خلاصه، تفاوت هایی وجود دارد، اما به عنوان یک وبمستر تازه کار، نگران نباشید. روی ایجاد سایت خود تمرکز کنید.

517 بازدید