راه اندازی وب سایت با استفاده از مدیریت محتوای وردپرس

مقایسه ای کوتاه بین CMS های رایج در بازار

امروزه راه اندازی وب سایت توسط مدیریت محتوای وردپرس یکی از رایجترین شیوه های تولید سایت توسط استارت آپ ها و مدیران سایت می باشد و بسیاری از سایت های بزرگ و فروشگاه های اینترنتی راه اندازی سایت خود را بر پایه سی ام اس وردپرس قرار داده اند.

شاید در گذشته نه چندان دور استفاده از CMS های دیگر از جمله جوملا به عنوان مدیریت محتوای سایت برای راه اندازی وب سایت استفاده بیشتری داشت.

اما بعد از گذشت زمانی نه چندان زیاد با ورود مدیریت محتوای WordPress و ارائه محیط کاربر پسند به کاربران توانست تمامی CMS ها را مغلوب کند و عرصه را برای یکه تازی خود هموار کند.

امروزه شاهد تفاوت بسیار زیادی در بکارگیری استفاده از وردپرس برای راه اندازی وب سایت ها نسبت به سایر CMS ها هستیم و این خود گواه این موضوع می باشد که WordPress با رابط کاربری بالا و محیط کاری آسان توانسته رتبه بالاتری کسب کند.

تمامی مطالب بالا را با گرفتن آمار از Google trends می توان به خوبی مشاهده کرد.

راه اندازی وب سایت

خوب بعد از این مقایسه کاملا روشن می شود که وردپرس از محبوبیت بیشتری نسبت به دیگر مدیریت های کاریری برخورداراست.

چگونه از مدیریت محتوای وردپرس در راه اندازی وب سایت استفاده کنیم؟

پاسخ به این سوال برای تمامی استارت آپ ها و مدیرانی که کار خود را در فضای وب شروع کرده اند مهم می باشد.چراکه استفاده بهینه و کافی از پنل وردپرس می تواند باعث پیشرفت و سبقت شما از سایر مدیران در عرصه کسب و کار اینترنتی شود.

سیستم مدیریت محتوای وردپرس دارای امکانات جامع و حرفه ای می باشد که باعث شده کاربر برای استفاده از این مدیریت هیچگونه احساس عدم وجود امکانات را در راه اندازی وب سایت خود نداشته باشد.

با وجود پلاگین های حرفه ای و تولید روزافزون آنها باعث شده مدیریت محتوای وردپرس بیشتر مورد استفاده قرار گیرد.

شروع کار با محیط کاربری وردپرس

خوب برای راه اندازی وب سایت خود توسط این سیستم مدیریت محتوا که موضوع اصلی مقاله ما می باشد ، بعد از خرید و تهیه دامنه و هاست شما اقدام به نصب وردپرس می کنید.

محیط وردپرس شما بعد از نصب بطور پیشفرض قالب مخصوص به خود را دارد که شما در قدم اول باید یک قالب زیبا و کاربرپسند و البته متناسب با کسب و کار خود انتخاب کنید و جایگزین قالب (پوسته) پیشفرض کنید

برای تهیه محتوا می توانید در منوی سمت راست پنل کاربری از نوشته ها استفاده کنید،برای نوشته های خود دسته مناسب انتخاب کنید و هر نوشته و محتوای تولید شده را در دسته مربوط به خود قرار دهید.

در قسمت رسانه می توانید برای افزودن فیلم ، عکس و فایل استفاده کنید و لینک هریک از فایل های آپلود شده را در جای مخصوص استفاده کنید و یا خود عکس و فایل را بطور مستقیم در بین نوشته های خود استفاده کنید.

در بخش برگه ها در منوی سمت راست می توانید برای تولید برگه های تماس باما،درباره ما و … استفاده کنید.

دیدگاه ها در این منو مربوط می شود به گرفتن نظر و انتقاد از کاربران سایت که با فعال شدن این گزینه و موارد مربوط به آن می توانید در رشد و ارتقای سایت خود از آن بهره ببرید.

نمایش که مهمترین بخش از منوی کاربری می باشد و تشکیل شده است از زیر منو شامل موارد زیر:

پوسته ها – سفارشی سازی – ابزارک ها – فهرست ها و ….

می تواند کمک بزرگی در طراحی نمای کلی سایت و شخصی سازی آن به شما بکند.در برخی از موارد تنظیمات مربوط به قالب را هم می توانید درزیرمنوی این بخش مشاهده کنید.

منوی نمایش و زیرمنو

افزونه ها و چرایی نصب و استفاده از آنها

گزینه بعدی در منوی وردپرس افزونه ها می باشد. که کمک شایانی به راه اندازی وب سایت شما می کند و از این قسمت شما می توانید تمامی پلاگین های مورد نیاز که مربوط می شود به کسب و کارتان را نصب و استفاده کنید.

البته این موضوع را هم در نظر داشته باشید که بسیاری از پلاگین ها بصورت کلی باید نصب و استفاده شود که بدون توجه به نوع کسب و کارتان برای راه اندازی وب سایت ما لازم و ضروری می باشد، از جمله:

پلاگین های مربوط به سئو،امنیت،پاپ آپ،ضد هرزنامه،زیبای و رابط کاربری سایت و موارد بسیاری که مناسب هر سایتی می باشند.

مورد بعدی موجود در منوی پنل کاربران می باشد که شما می توانید تمامی کاربرانی که عضو سایت شما شده اند و کنترل مربوط به آنهارا ببینید و قسمت ابزارها شما تنظیمات مربوط به درون ریزی و برون ریزی سایت را انجام دهید.

تنظیمات سایت که از موارد مهم دیگر می باشد ، مواردی از جمله: همگانی ،نوشتن ،خواندن،گفت وگوها،رسانه و پیوندهای یکتا راانجام دهید.

نتیجه گیری

تمامی موارد بالا و توضیحات مربوط به آنها به شما کمک می کند تا هرچه بهتر در راه اندازی وب سایت خود بطور اصولی و مدیریت شده اقدام کنید و از این پنل مدیریت محتوای مناسب و پر کاربرد بطور بهینه و کارآمد استفاده کنید.

در صورت تمایل تمامی موارد ذکر شده بالا بصورت یک فایل ویدیوئی تحت عنوان آموزش کامل کار با مدیریت محتوا وردپرس در سایت بوکاموز تهیه و تولید شده تا علاقه مندان به این مبحث بتوانند بطور کامل تر از این آموزش بهره کافی را ببرند

563 بازدید