۵ اصل مهم در یادگیری زبان انگلیسی

امتیاز 5.00 ( 1 رای )

زبان انگلیسی را در خانه بیاموزید و این ۵ اصل را فراموش نکنید . بعضی افراد بنا به دلایل زیادی امکان حضور در کلاس‌های آموزشی زبان را ندارند .

راه چاره برای این افراد این است که زبان را در خانه و در اوقات فراغت یا در محل کار در ساعات بیکاری یاد بگیرند. این افراد باید زبان را به صورت خودآموز یاد بگیرند و اگر اصول کلی خودآموز را رعایت کنند می‌توانند به سطح خوبی در زبان انگلیسی برسند. 

در این مقاله ۵ اصل مهم خودآموز زبان انگلیسی را شرح می‌دهیم.

زبان انگلیسی

۱- انتخاب منبع آموزش برای زبان انگلیسی:

این اصل از هر چیزی که فکرش را بکنید مهمتر است. بسیاری از زبان‌آموزان به دلیل انتخاب منبع نامناسب نتوانستند به هدف خود برسند. برای انتخاب منبع باید به چند نکته توجه کنید:

سطح آموزشی:

اینکه منبع آموزشی شما برای چه سطحی آماده شده است، بسیار مهم است. در صورتی که شما هنوز در زبان مبتدی هستید نباید از منابعی که برای سطوح پیشرفته آماده شده مثل کتاب ۵۰۴ ، یا کتاب‌های آزمون‌های تافل و آیلتس و …. استفاده کنید. 

در صورتی که کتاب برای شما مناسب نباشد به سرعت گیج و خسته می‌شوید. پس در انتخاب منبع این قضیه را جدی بگیرید.

مهارت مورد نظر:

برای یادگیری زبان انگلیسی باید مهارتهای چهارگانه خواندن، نوشتن، گفتن و شنیدن را همزمان تقویت کنیم. کتاب‌ها و منابع آموزشی معمولاً به طور خاص روی یک مهارت تمرکز می‌کنند و یک مهارت را تقویت می‌کنند و گاها بعضی فقط روی مهارت واژه‌آموزی و بعضی روی گرامر تمرکز دارند.

زبان انگلیسی

دانلود محصول رایگانگرامر زبان انگلیسی ساده و روان

در صورتی که کتاب یا نرم‌افزار مورد استفاده شما همه مهارت‌ها را آموزش نمی‌داد سعی کنید از یک منبع دیگر در کنار آن برای پوشش همه مهارت‌ها استفاده کنید.

خودآموز بودن منبع:

دقت کنید منبعی که استفاده می‌کنید نباید برای تدریس در کلاس‌ها طراحی شده باشد. همه منابع خودآموز نیستند.

میزان اعتبار منبع:

سعی کنید منبعی را انتخاب کنید که کیفیت مطالب آن ثابت شده باشد. قبل استفاده از هر منبع از استفاده‌کنندگان قبلی و یا مدرسین زبان نظرخواهی کنید.

۲- زمان‌بندی در یادگیری زبان انگلیسی

اگر در یادگیری زبان انگلیسی کاملاً جدی هستید باید زمانی از روز را برای یادگیری تعیین کنید. روزی یک ساعت یا نیم ساعت برای آموزش زبان وقت بگذارید. 

البته دقت کنید هر روز مشغول یادگیری کلمات جدید نباشید و گاها به مرور کلمات گذشته بپردازید. در اینصورت کمتر خسته می‌شوید و بهره‌وری شما بالاتر می‌رود.

سعی کنید همیشه کتاب یا نرم‌افزاری برای یادگیری زبان در دسترس داشته باشید تا در زمان های بیکاری مثل زمان‌هایی که در اتوبوس یا مترو هستید بتوانید از آن استفاده کنید.

۳- تداوم در یادگیری زبان انگلیسی

سومین اصل در یادگیری زبان تداوم در یادگیری است. یادگیری زبان یک روند طولانی دارد و حداقل یک سال زمان نیاز دارد. پس سعی کنید ادامه دار زبان را بیاموزید.

یادگیری ۵۰۰ عبارت انگلیسی که مکالمه تان را متحول می کند!

۴- استفاده و کاربرد

یادگیری هر مهارتی بدون استفاده از آن، موجب از بین رفتن آن مهارت می‌شود. برای آموزش زبان انگلیسی باید از آن در زندگی خود استفاده کنید. شاید توانایی رفتن به سفر خارجه را نداشته باشید ولی می‌توانید با:

مطالعه کتاب‌های داستانی انگلیسی 

♦تماشای فیلم‌های خارجی 

♦گوش دادن به موسیقی‌های خارجی و سعی در تلفظ کردن کلمات مشابه فیلم‌ها 

♦حفظ کردن ترانه‌ها از زبان در زندگی روزمره خود استفاده کنید.
 

۵- داشتن یک همراه یا پارتنر

اگر بتوانید با یکی از اقوام و یا دوستانی که با او احساس نزدیکی می‌کنید زبان را بیاموزید بسیار بهتر می‌توانید در یادگیری زبان عمل کنید. زمانی را برای صحبت کردن زبان با همراه خود تعیین کنید. 

سعی کنید این همراه هم سطح شما باشد و انگیزه بالایی برای یادگیری زبان داشته باشد. اگر فردی را انتخاب کنید که در یادگیری بی‌ انگیزه است، این احساس او شما را هم بی‌انگیزه می‌کند.

نتیجه گیری:

امروزه یادگیری زبان مانند زبان فارسی مهم و ضروری می باشد، پس اگر زمان رفتن به کلاس برای شما فراهم نیست حتما در خانه اقدام به یادگیری کنید. آموزش در خانه نیازمند رعایت قوانین برای بهبود عملکرد می باشد پس از این ۵ قانون در جهت بالابردن بازده یادگیری انگلیسی استفاده کنید.

268 بازدید