۹ دلیل و مزیت برای کار کردن در خانه که باید بدانید

راه اندازی یک شغل خانگی تمام وقت یا نیمه وقت تصمیم بزرگی است که تحقیق و برنامه ریزی لازم برای آن ترسناک به نظر میرسد. ولی قبل از به تعویق انداختن یا کنسل کردن این کار به دلایلی که باید در خانه کار کنید توجه کنید.

 

شغل خانگی

۱۲ نکته کسب و کار خانگی که به شما در راه اندازی آن کمک می کند

۱– کنترل داشتن روی برنامه شخصی:

یکی از بزرگترین مزایای کار کردن در خانه این است که مدیر روز خود هستید. میتوانید ساعت های کاریتان را بر اساس نیازهای زندگیتان تنظیم کنید. آیا دوست دارید وسط روز کمی چرت بزنید؟ اگر مالک شغل خانگی باشید میتوانید این کار را انجام دهید.

آیا شبها بهترین بازده کاری را دارید؟ میتوانید ساعت کارتان را بر این اساس برنامه ریزی کنید. با این حال، این آزادی وسوسه هایی دارد که موجب حواس پرتی میشود یا ریسک پشت گوش انداختن وظایف کاری را به همراه دارد. برای اداره کردن این مسئولیت جدید باید ویژگیهای کارآفرینی مناسب و یک برنامه سازمانی روزانه خوب داشته باشید.

۲– وقت بیشتر برای کارهای شخصی:

اگر احساس میکنید کارتان بیش از حد زمان بر است، شغل خانگی میتواند یک گزینه مناسب باشد. داشتن یک برنامه انعطاف پذیر به این معناست که میتوانید برای خانواده و فرزندانتان وقت بگذارید یا سایر علایق شخصیتان را دنبال کنید. همچنین میتوانید هم زمان با اداره کردن کسب وکار در خانه ادامه تحصیل بدهید.

با این حال، ایجاد تعادل بین کار/زندگی مستلزم برنامه ریزی و مدیریت زمان است. در برخی از موارد، به خدمات مراقبت از کودک نیاز خواهید داشت.

۳– با انجام دادن کاری که دوست دارید کسب درآمد کنید:

یکی از بهترین جنبه های راه اندازی شغل خانگی این است که میتوانید یک سرگرمی یا اشتیاق را به منبع درآمد تبدیل کنید. در واقع، اگر در راه اندازی کسب وکار خانگی روی دنبال کردن اشتیاق خود برای سود کردن تمرکز کنید احتمال بیشتری دارد موفق شوید.

۴– در شغل خانگی دیگر نیازی به رفت و آمد نیست:

کارکردن بیرون از خانه به ویژه اگر مسیر طولانی باشد نه تنها بسیار زمان بر است، بلکه هزینه زیادی بابت رفت و آمدهای مربوطه نیز ایجاد میکند. خصوصا با افزایش قیمت بنزین و آلودگی های کلان شهرها در ایران.

کاهش دادن رفت و آمد روزانه باعث میشود کمی در این هزینه صرفه جویی کنید. سایر هزینه هایی که بسیاری از افراد به آنها توجه نمیکنند عبارت اند از عوارض، استهلاک ماشین و نیاز بیشتر به تنظیم موتور.

۵– کنترل داشتن روی درآمد:

بسیاری از افراد راه اندازی شغل خانگی را انتخاب نمیکنند زیرا نگرانند نتوانند یک درآمد ثابت و کافی کسب کنند. در حالی که افول بالقوه و ماهیت جاری کسب و کار خانگی مسائلی هستند که باید در نظر داشته باشید، واقعیت این است که شغل خانگی شما را قادر میکند به اندازه ارزش تان کسب درآمد کنید.

به عنوان مالک کسب و کار خانگی میتوانید اهداف درآمد و قیمت محصولات یا خدمات را تعیین کنید. تا زمانی که کارهای لازم را انجام دهید، مانند پیدا کردن مشتریان جدید و بازاریابی کسب و کار، احتمالا سود میکنید.

شغل خانگی

نحوه راه اندازی کسب و کار اینترنتی

۶– مزایای مالیاتی در شغل خانگی:

یکی از مزیت های بزرگ کار کردن برای خود مزایای مالیاتی است که به کارمندان داده نمیشود. در صورت امکان میتوانید تجهیزات، تدارکات و حتی بخشی از خانه یا ماشین تان را از فهرست کسر کنید. علاوه بر این، وقتی کسب و کار خانگی دارید، میتوانید ابتدا هزینه ها را کسر کرده و مالیات درآمد خالص را پرداخت کنید.

در نتیجه، باید موارد معاف از مالیات در شغل خانگی را یاد بگیرید تا از قوانین مالیاتی درست پیروی کنید. در حالت ایده آل، میتوانید با یک کارشناس مالیات مشورت کنید.

۷– کنترل داشتن روی لباس کار:

دیگر نیازی به پوشیدن کت و شلوار، کراوات یا جوراب شلواری ندارید. در دفتر خانگیتان میتوانید هر چیزی که دوست دارید بپوشید. اگر در حوله کرکی بیشترین حس راحتی و انگیزه را دارید، میتوانید هر روز آن را بپوشید.

۸– بزرگترین مزیت شغل خانگی بدون رئیس بودن آن است:

کسب و کار خانگی برای کسانی که دوست ندارند کسی به آنها بگوید چکار کنند ایده آل است. میتوانید کار را به شیوهای که به نظرتان بهتر می آید انجام دهید.

علاوه بر این، مالکان کسب و کار خانگی به خاطر دیر حاضر شدن سر کار احساس گناه نمیکنند (مگر اینکه قرارملاقات داشته باشند).دیگر نیازی نیست مرخصی بگیرید یا تماس گرفته و اعلام کنید که بیمار هستید. هیچ کس بالای سرتان نمی ماند تا مطمئن شود که کار میکنید.

۹– فرصت بیشتر برای رشد:

اغلب اوقات، کارمندان احساس میکنند در شغل خود گیر افتاده اند. در کسب وکار خانگی حتی اگر وظایف روزمره نسبتا مشابه داشته باشید، فرصتهای زیادی برای ایجاد تنوع وجود دارد. میتوانید در یک مکان دیگر کار کنید، یا برنامه ها و ترتیب وظایفی که باید انجام شوند را تغییر دهید.

شروع یک کسب و کار به خودی خود مستلزم یادگرفتن مسائل جدید است. برای رقابتی ماندن باید مطالعه را ادامه داده و از روندهای فعلی در صنعت مربوطه یا مدیریت کسب وکارهای کوچک باخبر باشید. در اصل، روز خود و کاری که باید انجام دهید را طراحی میکنید که اجازه میدهد مهارت ها و کسب و کارتان را افزایش و گسترش دهید.

48 بازدید