چطور میتوانید URL صفحه ورود وردپرس خود را تغییر دهید

بدون شک از اهمیت امنیت سایت وردپرس خود آگاه هستید. در حقیقت، احتمالاً قبلاً هم چندین توصیه راجع به این موضوع شنیده اید. برای مثال این که URL صفحه ورود وردپرس خود را تغییر دهید.

اما ممکن است علت و چگونگی انجام این کار را ندانید.تغییر دادن URL صفحه ورود خود، یک تکنیک امنیتی ساده و در عین حال مؤثر است که هکرها را دور نگه میدارد.

بالاخره، شناسایی یک URL منحصر به فرد و غیر قابل حدس سخت تر است. این، به این معنی است که احتمال دسترسی دیگران به سایت شما بسیار کاهش می یابد، مگر این که خودتان این اجازه را به آنان بدهید.

در این پست، ما به طور خلاصه به شما توضیح خواهیم داد که چرا تغییر URL صفحه ورود وردپرس ، یک ایده هوشمندانه ای است. سپس به شما نشان خواهیم داد که چطور به کمک یک پلاگین آزاد و رایگان این کار را انجام بدهید.

چرا تغییر URL صفحه ورود خود هوشمندانه است؟

URL صفحه ورود وردپرس شما ( یا URL اَدمین ) همان آدرس سایت شما است زمانی که میخواهید به وب سایت خود دسترسی داشته باشید.

همانطور که می دانید همه سایت های وردپرس از ساختار URL یکسانی استفاده میکنند.

برای مثال:

اگر دامنه وب سایت شما www.example.com باشد.

شما میتوانید با اضافه کردن wp-admin یا wp-login.php به انتهای این آدرس www.example.com/wp-login.php و یا www.example.com/wp-admin وارد شوید.

صفحه ورود وردپرس
وجود داشتن این آدرس چگونگی دسترسی به سایت شما را آسان میسازد. اما، ایرادی که وارد است این است که، اگر کسی حتی نکاتی مقدماتی درباره وردپرس بداند، میتواند صفحه ورود شما را به راحتی و به سرعت پیدا کند. با یک دفعه شناسایی آن، هکرها میتوانند عملیات هک را انجام دهند.

حالا اگر شما URL را به چیزی غیر قابل حدس تغییر دهید، از هک شدن توسط هکرها جلوگیری میکنید و یا حداقل مسیر آن را برای هکرها سخت تر میکنید و همچنین تغییر URL صفحه ورود شما فایده دیگری نیز دارد، این که منبع بات های مزاحم در سایت شما را برطرف میکند.

چرا نباید URL صفحه ورود وردپرس خود را به طور دستی تغییر دهید؟

در ادامه ، ما راجع به تغییر URL صفحه ورود شما به کمک یک پلاگین بحث خواهیم کرد. ولی، در بعضی موارد شما میخواهید که این کار را به طور دستی انجام دهید که شاید مشکل ساز باشد.

برای مثال، زمانی که میخواهید تعداد پلاگین های نصب شده روی سایت خود را محدود کنید و یا هر زمان که شما وردپرس را آپدیت و به روزرسانی میکنید، فایل صفحه ورود شما مجدداً ساخته خواهد شد. این به این معنی است که لازم است دوباره URL را تغییر دهید.

تغییر URL صفحه ورود شما به طور دستی، میتواند باعث ارور(Erorr) دادن شود و ممکن است مشکلات مهم دیگری را در عملکرد سایت ایجاد کند.

در کل ما پیشنهاد میکنیم که فایل های داخلی سایت خود را تغییر ندهید اگر لازم و ضروری نیست. انجام این کار عواقبی را در پی دارد. خوشبختانه راه بهتری برای مخفی کردن صفحه ورود شما وجود دارد.

چگونگی تغییر URL صفحه ورود وردپرس شما به کمک یه پلاگین.

تأکید میکنیم که این تکنیک از خطر هک شدن به طور کامل جلوگیری نمیکند، اما به سایت شما لایه های امنیتی بیشتری اضافه میکند.

تغییر URL صفحه ورود وردپرس شما در کنار دیگر روش های امنیتی بسیار مؤثر است.
برای تغییر URL صفحه ورود وردپرس ، به شما پلاگین ورود مخفی WPS را پیشنهاد میکنیم.

صفحه ورود وردپرس
روش نصب پلاگین را در آموزش های بوکاموز ارایه کردیم که این کار را به راحتی و به سرعت می توانید انجام دهید. همچنین این پلاگین بسیار رایج و نمره بسیار خوبی دریافت کرده است و اینکه به طور معمول این پلاگین به طور مستمر آپدیت و به روزرسانی میشود.

شما میخواهید از هک شدن جلوگیری کنید و امنیت داشته باشید. پس پلاگین را نصب و فعال کنید.

بعد از انجام این مراحل، به تنظیمات محیط کاربری وردپرس در کنترل پنل خود بروید.اگر به پایین ترین قسمت صفحه بروید، بخش جدیدی با عنوان ورود مخفی WPS را خواهید یافت.

این گزینه، این امکان را به شما میدهد که URL جدیدی برای صفحه ورود خود بسازید. فقط کافی است پس از نام دامنه وب سایت آن را در فیلد وارد کنید.

بهتر است عبارتی رندوم برای پسورد انتخاب کنید. ( برای مثال اعداد و حروف. ) URL جدید خود را ثبت و یادداشت کنید تا بتوانید به سایت خود دسترسی داشته باشید.

اگر از URL جدید خود راضی هستید، روی دکمه ثبت تغییرات کلیک کنید. از این به بعد شما قادر خواهید بودتا از این آدرس برای ورود به سایت خود استفاده کنید و URL قبلی غیر فعال خواهد شد.

اگر احیاناً به دلایلی این پروسه را نخواستید، فقط کافی است ورود مخفی WPS را غیر فعال کنید و URL به حالت عادی برمیگردد.

نتیجه گیری

وردپرس پلتفرم بسیار امنی است اما همیشه راه هایی برای افزایش بیشتر این امنیت وجود دارند.

تغییر دادن URL صفحه ورود خود یک راهکار کوچک است که به کمک آن میتوانید از دسترسی هکرها به سایت خود جلوگیری کنید.

استفاده از این تکنیک به طرز شگفت آوری ساده است. در حقیقت، اگر از ابزار به درستی استفاده کنید فقط چند دقیقه زمان میبرد.

با نصب پلاگینی مانند ورود مخفی WPS میتوانید در تنظیمات کنترل پنل،صفحه URL ورود خود را تغییر دهید و تغییرات مؤثر را به سرعت مشاهده کنید.

جهت دیدن آموزش تصویری کلیک کنید

488 بازدید