×

تماس با ما

23 روش جذب فالوور اینستاگرام

فالوور اینستاگرام و افزایش آن یکی از دغدغه های صاحبان مشاغل، افراد و حتی سلبریتی ها می باشد.اینستاگرام اپلیکیشنی برای سیستم عامل های تلفن همراه مثل اندروید، iOS و ویندوز فون است که به کاربران امکان آپلود و به اشتراک گذاشتن عکسها در اینستاگرام یا شبکه های اجتماعی را می دهد.

جذب فالوور اینستاگرام، بیشتر مستلزم حضور مداوم در اینستاگرام است، اما دانستن اینکه از کجا باید شروع کرد می تواند دشوار باشد. برای دانستن نکاتی درباره ایجاد عکسهای بهتر، تعامل با مردم و به طور کلی افزایش حضور در اینستاگرام این مقاله را از دست ندهید.

افزایش فالوور اینستاگرام

 بخش اول در جذب فالوور اینستاگرام: مشارکت در جمع

1-ببینید چه چیزی مد روز است و یک حساب کاربری درباره آن ایجاد کنید:

مثلا ساختن یک اکانت درباره یک خواننده محبوب می تواند سریعترین روش برای شروع فعالیت باشد.

2-اکانتهای مشابه را دنبال کنید:

اینستاگرام یک رسانه اجتماعی است و شما در صورتی که در آن مشارکت داشته باشید می توانید فالوور جذب کنید. این بدان معناست که تعامل با اعضای این جامعه چیزی فراتر از آپلود عکس است.

افرادی را پیدا کنید که تصاویر مورد علاقه تان را منتشر می کنند و اکانتشان را فالو کنید. این کار به شما این امکان را می دهد تا آخرین عکسهایی که آپلود می کنند را در صفحه فیدتان ببینید.

یک جستجوی سریع برای هشتگ های مرتبط با آن چیزی که در اینستاگرام پست کرده اید انجام دهید تا فهرستی از عکسها و اکانتهای مشابه را مشاهده کنید؛ مثلا اگر تصاویر زیادی درباره سفر پست کرده اید، هشتگ Instatravel را جستجو کنید.

هر کسی را فالو نکنید یا صفحه فیدتان را بیش از اندازه پر نکنید. خودتان را به فالو کردن اکانتهایی که به آنها علاقه دارید، محدود کنید.

اینستاگرام به شما اجازه می دهد تا در هر ساعت تنها 120 نفر را فالو کنید.

3-یکی از معمول ترین راه های جذب فالوور، لایک کردن عکس ها و گذاشتن کامنت است:

وقتی شروع به دنبال کردن تعدادی اکانت می کنید، کمی وقت صرف لایک کردن و گذاشتن کامنتهای مثبت در زیر عکسهایشان کنید. این کار نه تنها به طرف مقابل حس خوبی می دهد بلکه سایر افراد ممکن است نام یا کامنتتان را ببینند و پروفایلتان را چک کنند. فعال ماندن باعث می شود به طور مداوم فالوورهای جدید جذب کنید.

  وقتی زیر یک عکس کامنت می گذارید، با حوصله یک پیام طولانی گذاشته و تا جایی که ممکن است از ایموجی ها استفاده کنید. این کار به طرف مقابل انگیزه می دهد تا زمان بیشتری را صرف دیدن پروفایلتان کند.

4-به کامنتهای زیر عکسهایتان پاسخ دهید:

جهت برقراری ارتباط با فالوورهایتان لازم است روابط عمومی خوبی داشته باشید. به کامنتهای جالب پاسخ دهید و به طور متقابل از فالوورهایی که از عکستان تعریف کرده اند، تقدیر کنید. اگر فالووری از سر کنجکاوی از شما سوالی پرسید، وقت گذاشته و جوابش را به درستی بدهید.

حتی اگر کامنتی نیاز به پاسخ کتبی نداشت، شاید خالی از لطف نباشد آن را لایک کنید تا نشان دهید شما کامنت را دیده اید و برایش ارزش قائلید.

5-از فالوورهایتان سوال بپرسید:

از کپشن عکس برای پرسیدن سوال از فالوورهایتان استفاده کنید. این کار بخش کامنت را فعال تر می کند و باعث می شود عکستان توجه بیشتری را به خود جلب کند.

استفاده از قابلیت دعوت به عمل (call to action) را هم مد نظر قرار دهید. مثلا از جملاتی مثل “اگر این پست جالب بود دو بار روی صفحه بزنید” یا “داستانتان را در کامنتها به اشتراک بگذارید” استفاده کنید. این کار به برقراری ارتباط از طریق عکستان کمک خواهد کرد.

6-اکانت فیسبوک تان را به اینستاگرام متصل کنید:

اینستاگرام در حال حاضر متعلق به فیسبوک است و شما بسیاری از فالوورهای بالقوه تان را از دست می دهید اگر اکانتهایتان در فیسبوک را به اینستاگرام وصل نکنید. وقتی تمام پست های اینستاگرامتان را متصل می کنید، آنها در فیسبوک هم قابل مشاهده خواهند بود که در این صورت بیشتر در معرض توجه قرار خواهید گرفت.

شما می توانید از طریق منوی تنظیمات اینستاگرام اکانتهایتان را متصل کنید.

7-بیو (Bio) اکانتتان را پر کنید:

این قسمت اغلب خارج از دید است اما بخش خیلی مهمی از حساب اینستاگرامتان به شمار می رود. بگذارید دیگران بدانند شما چه کسی هستید و چرا باید شما را دنبال کنند. از یک جفت هشتگ که با محتوایتان مرتبط باشد هم استفاده کنید.

بیو شما یکی از جاهایی است که می توانید از آن برای دعوت به عمل بهره ببرید.

از چندین خط و ایموجی برای جلب توجه بیشتر در بیویتان استفاده کنید.

بخش دوم در افزایش فالوور اینستاگرام: استفاده از هشتگ  

جذب فالوور اینستاگرام با استفاده از هشتگ

1-به دنبال هشتگهای محبوب باشید:

هشتگ ها کلمات و عبارات کوتاهی هستند که تصویر را توصیف کرده و دسته بندی می کنند. هشتگ ها به افرادی که در جستجوی تصویر شما هستند کمک می کنند و می توانند تصویرتان را به پست های پربازدید تبدیل کنند. استفاده از هشتگ ها برای رسیدن به مخاطب بیشتر بسیار حائز اهمیت است.

اینستاگرام ابزاری فوق العاده برای یافتن تگهایی است که بیشترین محبوبیت را دارند.

هشتگ های برتر در اینستاگرام معمولا عبارتند از:

love #photooftheday #amazing #smile #look #picoftheday#

food #instadaily #girl #iphoneonly #instagood #betsoftheday#

instacool #instago #all_shots #webstagram #colorful #style #swag#

شما می توانید تگ های مرتبط را با استفاده از وبسایتهایی نظیر tagsforlikes.com پیدا کنید و یا با جستجوی عبارت “tags for likes” در اپ مارکت ها، اپلیکیشنهایی را دانلود نمایید.

2-به هر عکس تعداد کمی هشتگ اضافه کنید:

تنها چند هشتگ از هشتگ های مرتبط را به عکستان ضمیمه کنید. سعی کنید حداکثر از سه هشتگ استفاده کنید. اگر هشتگ های زیادی داشته باشید، فالوورهایتان حس می کنند عکسهایتان اسپم هستند.

با قرار دادن هشتگ ها در جملات کپشن آنها را مخفی کنید، مثلا جمله تان را اینطور بنویسید:”I really #love this #girl” و یا هشتگ ها را درست زیر کپشن قرار دهید.

اینستاگرام تعداد هشتگ ها در هر پست را به 30 تا محدود کرده است.

3-تگ خودتان را ایجاد کنید:

اگر تعداد فالوورهای قابل قبولی دارید، می توانید هشتگ های مربوط به خودتان را درست کنید. این هشتگ ها می توانند نام شرکت یا شعاری که برای بسیاری از عکسهایتان به کار می برید باشند.

این کار به برند و برجسته شدن اکانت اینستاگرامتان کمک می کند و باعث می شود حضور منسجم تری در رسانه اجتماعی داشته باشید. از این تگ در تمام عکسهایی که پست می کنید و همچنین در بیو اکانت اینستاگرامتان استفاده کنید.

می توانید در یک هشتگ به جای فاصله (Space) از حروف بزرگ برای جدا کردن کلمات استفاده کنید. مثلا به جای “Just do it#” بنویسید “JustDoIt#”.

4-یکی از روش های جذب فالوور اینستاگرام که درصد بسیاری از کاربران از آن بی اطلاع هستند ژئوتگ کردن

عکسهایتان می باشد:

کاربران اینستاگرام به عکسهایی علاقه نشان می دهند که بدانند مربوط به چه مکانی هستند. علاوه بر این، وقتی شما یک عکس ژئوتگ شده را پست می کنید، اینستاگرام سایر عکسهای مربوط به آن مکان را هم نمایش می دهد.

سایر کاربرانی هم که عکسهایی از همان مکان را پست می کنند ممکن است تصاویر شما را ببینند که در این صورت بیشتر دیده می شوید و به صورت بالقوه فالوورهای جدیدی به دست خواهید آورد.

از ژئوتگ کردن عکس در مکانی که ربطی به آن ندارد و در آنجا گرفته نشده اجتناب کنید. ژئوتگ کردن نادرست می تواند باعث گذاشتن کامنتهای منفی زیر پستتان شود و یا واکنش های شدیدی را در پی داشته باشد.

برای حفظ امنیت خودتان از ژئوتگ کردن لوکیشن محل زندگی یا محل کارتان خودداری کنید. به یاد داشته باشید این ژئوتگ ها برای همه قابل رویت هستند.

5-از هشتگهای تعاملی استفاده کنید:

اگر قصد دارید تعداد لایک، کامنت و فالوورهایتان را بالا ببرید، می توانید از هشتگهای تجاری پرطرفدار مربوط به لایک، کامنت و فالو مثل:

follow4follow  #like4like  #comment4comment#

  f4f  #l4l  #c4c  #followback  #likeback#

  commentback  #alwaysfollowback#

و غیره استفاده کنید. واقعا با کاربر در معامله پایاپای باشید و حتما شما هم لایک، کامنت و فالو کنید.

برخی از افراد این تاکتیک را “کثیف” می دانند. اگر خیلی از این نوع هشتگ ها استفاده کنید ممکن است برخی از فالوورهایتان را از دست بدهید.

این تاکتیک ممکن است منجر به جذب فالوورهای جدید شود، اما حواستان باشد که این امکان وجود دارد که فالوورها تنها جهت به دست آوردن لایکهای بیشتر برای عکسهایشان شما را دنبال کنند و از روی علاقه واقعیشان نباشد.

حتما طرف مقابلی که شما را فالو کرده را فالو کنید تا از هر گونه کامنت ناخوشایند یا آنفالو شدن پیشگیری نمایید.

بخش سوم: محتوای جالب پست کنید

محتوای جالب و افزاییش فالوور اینستاگرام

چگونه می توان با استفاده از وردپرس کسب درآمد کرد؟

1-عکسهای خاص و جالب تاثیر بسزایی در جذب فالوور اینستاگرام دارد:

با اینکه ممکن است واضح باشد، اما یکی از بهترین راه های جذب فالوور در اینستاگرام گرفتن عکسهای خوب و با کیفیت است. اینستاگرام پر شده از عکس گربه ها و غذاهایی که مردم می خورند. بنابراین خودتان را با عکسهای خوب متمایز کنید.

سعی کنید عکسهایی بگیرید که مخاطب با آنها رابطه برقرار کند. اگر مخاطبتان می تواند با عکسی که می گیرید ارتباط برقرار کند، به احتمال زیاد شما را هم فالو می کند.

یک عکس خوب لزوما یک عکس کامل و فوق العاده نیست. عکسها باید به نظر انسان خوب بیایند و نقایص هم می توانند جزئی از آن باشند.

عکسهای سلفی را محدود کنید. همه دوست دارند از هر لحظه زندگیشان سلفی بگیرند و پست کنند، در صورتیکه شما نباید اجازه دهید این عکسها محتوایتان را تحت الشعاع قرار دهند.

اکثر فالوورها قصد دیدن شما را ندارند و می خواهند عکستان را ببینند. پست کردن تصاویر سلفی می تواند ناشی از خودشیفتگی باشد و فالوورها را پس می زند. البته استثناء هم وجود دارد و آن هم به شرط جذاب بودن شماست. شما می توانید فالوورهای زیادی را با پست کردن تصاویر جذاب از خودتان جذب کنید. با این وجود، نگذارید محتوایتان کم رنگ شود!

2-به عکسها فیلتر اضافه کنید:

اینستاگرام به خاطر گزینه هایی که برای فیلتر عکس دارد پرطرفدار است. این فیلترها رنگ تصویرتان را تنظیم می کند و به آن حس واقعی تری می دهد. اینستاگرام فیلترهای متنوعی دارد، بنابراین نگران نباشید زیرا می توانید چندین نوع را امتحان کنید تا فیلتری که مناسب عکس شماست را پیدا کنید.

از به کار بردن پی در پی فیلترهای یکسان و یا اینکه عکسهایتان حس مشابهی داشته باشند، خودداری کنید.

اگر تصویرتان بدون فیلتر به اندازه کافی خوب به نظر می رسد، از هشتگ nofilter# اینستاگرام استفاده کنید.

اگر در یافتن فیلتر مناسب سر در گم هستید، از یک ویرایشگر عکس مثل Google Photos که فیلترهای متنوع بسیاری دارد و در اینستاگرام موجود نیستند، استفاده کنید.

3-برای افزایش فالوور اینستاگرام روی هر عکس کپشن بگذارید:

یک کپشن خوب می تواند یک عکس خوب را به یک عکس جالب تبدیل کند. کپشن ها به جلب توجه بینندگان کمک می کند و اگر می توانید با ایجاد مزاح در کپشن، آنها را بخندانید که در اینصورت افراد بیشتری شما را دنبال خواهند کرد. جک یا کپشنهای بامزه پرطرفدار هستند.

4-از اپلیکیشنها برای مدیریت بیشتر ویرایش استفاده کنید:

ضمن اینکه می توانید ویرایشهای کوچکی را در خود اینستاگرام انجام دهید، اپلیکیشنهای زیادی هم برای سیستم عامل اندروید و هم iOS وجود دارند که ابزار بیشتری را در اختیارتان می گذارند. از این برنامه های کاربردی برای روشن کردن، تیره کردن، بریدن، افزودن متن و افکت و موارد دیگر استفاده کنید.

اپلیکیشنهای ویرایش پرطرفدار عبارتند از Photo Editor by Aviary، Afterlight، Bokehful و Overgram.

5-کلاژ درست کنید:

یک روش فوق العاده برای نمایش ترتیب یا کنار هم قرار دادن عکسها، ایجاد کلاژ برای پست کردن در اینستاگرام است. اپلیکیشنهای مختلفی مثل PicStitch، InstaCollage، InstaPicFrame و حتی برنامه کلاژ عکس متعلق به خود اینستاگرام به نام Layout وجود دارند که امکان انجام این کار را برایتان فراهم می کنند.

6-روشی برای جذب فالوور اینستاگرام که مطمنن به آن توجه نمی کنید

عکسهایتان را در زمان مناسب پست کنید:

اینستاگرام یک سرویس فوق العاده پرطرفدار است و صفحات فید فالوورهایتان احتمالا به طور مستمر آپدیت می شوند. اگر می خواهید افراد بیشتری عکسهایتان را ببینند، باید آنها را در زمان مناسب پست کنید. بهترین زمان برای پست کردن عکسها در طول صبح و پس از پایان ساعات کاری معمول مخاطبانتان است.

عکسهای اینستاگرام معمولا حدود 4 ساعت در صفحه فید هر شخص باقی می مانند، بنابراین از پست کردن آنها در نیمه شب یا زمانهایی که ممکن است فالوورهایتان هرگز عکس را نبینند، خودداری کنید.

می توانید با استفاده از وبسایتهایی نظیر IconoSquare بهترین زمان پست کردن عکسهایتان برای مخاطب را بیابید.

7-به صورت مستمر پست بگذارید:

تمام عکسهایتان را به یکباره در قسمت فید وارد نکنید. اگر قصد به اشتراک گذاشتن چندین عکس را دارید، آنها را طی چند روز منتشر کنید.

اگر به یک باره تعداد زیادی عکس پست کنید، فالوورهایتان به احتمال زیاد از دیدن همه آنها صرفنظر کنند. از طرف دیگر، اگر جز افرادی باشید که دیر به دیر پست می گذارید، در حفظ فالوور و جذب افراد جدید با مشکل مواجه خواهید شد.

بخش چهارم جذب فالوور اینستاگرام: خریدن فالوور

افزایش فالوور اینستاگرام

1-در جذب فالوور اینستاگرام بطور مصنوعی، خطرات را بشناسید:

خریدن فالوور خلاف شرایط و ضوابط سرویس اینستاگرام است و می تواند باعث مسدود شدن دائم اکانتتان شود. به علاوه، در برخی موارد هم غیر قانونی است و در صورت دستگیری جرائم جدی را در پی خواهد داشت. اگر قصد انجام این کار را دارید، عواقب آن متوجه خودتان است.

مورد دیگری که باید به خاطر داشته باشید اینست که با اینکه خریدن فالوور ممکن است سریعا باعث افزایش فالوورهایتان شود، با اشکالاتی هم همراه است.

این فالوورها احتمالا هرگز با عکسهایتان ارتباط برقرار نکرده و کامنتی نخواهند گذاشت که در این صورت عکسهایتان از لایک و نظر کمی برخوردار خواهند بود. مردم همچنین متوجه خواهند شد که شما فالوورهای زیادی دارید ولی فعال نیستید و این می تواند باعث دفع آنها شود. این فالوورها ممکن است پس از مدتی شما را آنفالو کنند.

2-به دنبال یک فروشنده خوب باشید:

وبسایتهای بسیاری وجود دارند که برای به دست آوردن پول، فالوور ارائه می دهند. اگر شما هم خواهان فالوور بیشتر هستید، خرید از آنها ممکن است به ارتقا حساب کاربری اینستاگرامتان کمک کند.

قبل از انتخاب و وارد معامله شدن با این سایتها، خدمات آنها را مطالعه و بررسی کنید.

ضمانت عودت پول را هم بررسی کنید.

شرایط و ضوابط و هر گونه سیاست حفظ حریم خصوصی را با دقت مطالعه کنید.

3-مشخص کنید قصد خرید چه تعداد فالوور اینستاگرام را دارید:

اکثر این گونه خدمات به شما این امکان را می دهند تا از بین پکیج های مختلف یکی را انتخاب کنید که شامل 100 تا یک میلیون فالوور هستند. پکیجی را انتخاب کنید که با بودجه و نیازهای شما هم خوانی دارد.

4-اکانتتان را روی حالت Public تنظیم کنید:

شما نمی توانید برای یک اکانت خصوصی (Private) فالوور بخرید زیرا اکانتهای خصوصی تعداد فالوورهایی که دارند را مخفی می کنند، بنابراین از اینکه اکانتتان برای عموم قابل رویت است مطمئن شوید. می توانید در صفحه پروفایلتان با زدن روی گزینه Edit your Profile تنظیمات را تغییر دهید.

دیدگاه کاربران(0)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*