×

تماس با ما

مبانی نوشتن و موارد مقدماتی و پایه سئو را یاد بگیرید

مبانی نوشتن سئو به شما کمک می کند تا سایت خود را برپایه اصول سئو برنامه ریزی کنید و همانطور که می دانید بر اساس گزارشها 93% سئو از تجربه ­های آنلاین با موتور جست­جوگر شروع می­شود.

به همین دلیل بیشتر صاحبان وب­سایت، اعم از سایت­های تجارت الکترونیک، کسب­ و کار یا وبلاگ، تمایل دارند در موتورهای جست­جوگر دیده شوند.

آنها به این منظور از فرآیند بهینه ­سازی موتور جست­جوگر استفاده می­کنند و تعداد زیادی نویسنده استخدام می­کنند که دانش و تخصصی در مورد سئو داشته باشند.

نوشتن سئو چیست؟

SEO مخفف اصطلاح بهینه­ سازی موتور جست­جوگر است که شامل جذاب­تر کردن صفحات وب برای این موتورها به عنوان ابزاری برای تقویت ترافیک می­باشد.

در حالیکه موتورهای جستجوگر از فاکتورهای مختلفی برای رتبه ­بندی وب­سایت­ ها و صفحات استفاده می­کنند، مبانی نوشتن سئو روی ایجاد محتوا با استفاده از کلمات یا عبارت­ها خاص و مورد هدف که کلمات کلیدی یا عبارات کلمات کلیدی نامیده می شوند متمرکز است تا به موتورهای جستجوگر کمک کند صفحه وب را پیدا کرده و رتبه ­بندی کنند.

چالش نوشتن سئو متعادل کردن محتوا برای کمک به موتورهای جستجوگر در رتبه­ بندی و همزمان حفظ جذابیت آن برای خواننده است.

مبانی نوشتن سئو

تنظیماتاصول سئو: چطور وبسایتمان را برای موتور جستجوی گوگل بهینه کنیم

مبانی نوشتن سئو

اولین گام برای تبدیل شدن به نویسنده محتوای سئو، درک بهینه ­سازی برای موتور جست­جوگر است.برای نوشتن محتوا و ایجاد محتوای نوشتاری با پیدا کردن یک کلمه کلیدی یا یک عبارت می توانید شروع کنید. وقتی یک کلمه کلیدی یا عبارت موضوعی دارید باید در مورد آن تحقیق کنید. چگونگی این تحقیق به شرح زیر است:

1- کلمه کلیدی یا عبارت را وارد یک ابزار کلمه کلیدی کنید، برای مثال ابزار کلمه کلیدی گوگل یا Keyword planner

2- تعداد جست­جوهای انجام شده در مورد این کلمه کلیدی یا عبارت در ماه گذشته را بررسی کنید. اگرچه جست­جوهای زیادی در مورد این کلمه می­خواهید، تعداد جست­جوها تنها مساله ­ای نیست که باید در نظر بگیرید

3- در رابطه با این کلمه کلیدی یا عبارت چقدر رقابت وجود دارد؟ اگر جست­جوهای زیادی وجود دارد ولی رقابت نیز بالا است، ممکن است رتبه­ بندی بالا در رابطه با این کلمه کلیدی در موتور جست­جوگر دشوار باشد. گاهی اوقات بهتر است یک کلمه کلیدی متفاوت با جست­جوهای کمتر و همچنین رقابت کمتر انتخاب کنید

4- چه کلمات کلیدی دیگری وجود دارد؟ ابزارها به شناسایی کلمات کلیدی که ممکن است بهتر باشند کمک می­کنند. همچنین با استفاده از ابزار می­توانید کلمات کلیدی تغییریافته­ ای که برای اجتناب از کاربرد بیش از حد یک کلمه کلیدی در مقاله و در نتیجه جریمه شدن توسط موتور جست­جوگر قابل استفاده هستند را شناسایی کنید

کاربرد کلمات کلیدی در نوشتن SEO

در مبانی نوشتن سئو بعد از تعیین کلمات کلیدی و عبارت­هایی که قرار است به عنوان نویسنده وب­سایت از آنها استفاده کنید، باید آنها را در قسمت های خاصی از سایت به کار ببرید. کلمات کلیدی یا عبارت­های کلمات کلیدی باید در قسمت­های زیر قرار بگیرند:

♦ عناوین و تیترها

♦ زیرنویس ­ها

♦ متاداده، مانند کلمات کلیدی، شرح و متا تگ عنوان (اگر به متاداده صفحه دسترسی دارید)

♦ لینک­های موجود به صفحات دیگری که مرتبط با عبارت هستند

♦ در متن یا محتوای واقعی

♦ عنوان گرافیکی و شرح

توجه داشته باشید که اگر فقط برای نوشتن محتوا دستمزد می­گیرید، باید از کلمات کلیدی در عناوین و زیرنویس ­ها، تیترها و درون مقاله استفاده کنید. وقتی مقاله را برای مشتری ارسال می­کنید باید کلمات کلیدی مورد هدف خود را به او اطلاع دهید (مگر اینکه مشتری این کلمات کلیدی را به شما داده باشد) تا بتواند آنها را در متاداده، گرافیک­ ها و لینک­ ها قرار دهد.

فراوانی کلمات کلیدی در مبانی نوشتن سئو

یکی از مشکلات در مبانی نوشتن سئو برای موتورهای جست­جوگر این است که ممکن است برای خواننده وب­سایت کسل­ کننده باشد. علاوه بر این، گوگل به طور خاص استفاده مداوم از کلمه کلیدی یا عبارتی ” تکرار کلمات کلیدی “نامیده می­شود را دوست ندارد.

به نظر می­رسد متخصصان در مورد درصد یا تعداد “عالی” دفعات کاربرد یک کلمه کلیدی توافق نظر ندارند، با این حال متوسط آن 3 تا 7 درصد است. چند برنامه آنلاین و WordPress plugins وجود دارد که فراوانی کلمه کلیدی را تحلیل کرده و بیش از حد بودن یا کمبود آن را گزارش می­کنند.

گاهی اوقات مشتری میزان مورد انتظار را به شما اطلاع داده یا از یک متخصص SEO که قادر به نوشتن نیست ولی می­تواند نحوه استفاده از کلمه کلیدی را هدایت کند استفاده می­کند.

مبانی نوشتن سئو برای خوانندگان

شما باید از استعداد نویسندگی خود برای ایجاد محتوای با کیفیتی استفاده کنید که خوانندگان از آن لذت برده یا بهره­ مند شوند و تمایل داشته باشند آن را به اشتراک بگذارند. همزمان با نوشتن محتوا باید به خاطر داشته باشید که موتورهای جست­جوگر باید این محتوا را پیدا کرده و رتبه­ بندی کنند.

در حالت ایده ­آل، مقاله باید به صورتی نوشته شود که برای خواننده نهایی جذاب باشد. مشتری دستورالعمل­ هایی در مورد فاکتورهای مختلف مثل لحن و سبک ارائه می­کند که باید از آنها پیروی کنید.

وقتی پیش­نویس آماده شد، به دنبال محل استفاده از کلمه کلیدی یا کلمه کلیدی تغییریافته باشید. بررسی کنید که آنها را فقط در مقاله به کار نبرده باشید، بلکه کلمات کلیدی باید در عنوان، زیرنویس و تیترها نیز گنجانده شوند.

مبانی نوشتن سئو

تعریف سئو، آشنایی با پشت پرده سئو!

موفقیت SEO فقط مربوط به نوشتن نیست

به عنوان نویسنده SEO باید بدانید که رتبه­ بندی موتورهای جستجوگر فقط بر اساس محتوای SEO نیست. ممکن است بهترین نسخه ­ای که گوگل تا به حال پیدا کرده را نوشته باشید، ولی ترافیک جستجوی زیادی دریافت نکنید. چرا؟

نتایج جستجو به چند عامل دیگر نیز بستگی دارد، از جمله نحوه تعامل دیگران با سایت محتوا و به اشتراک گذاشتن آن، سن وب­سایت و لینک وب­سایت­ های دیگر به آن و در نتیجه اعتبار بخشیدن به سایت.

در حالیکه ممکن است مسئول این عوامل نباشید، بهتر است این اطلاعات را با مشتری در میان بگذارید تا مطمئن شوید که سایر فعالیت­های لازم برای کمک به بهتر پیدا شدن سایت توسط موتورهای جست­جوگر را انجام می­دهد.

تبدیل شدن به نویسنده محتوای SEO

گام بعدی برای مبانی نوشتن سئو ، بررسی عمیق ­تر SEO است. صفحات موجود در The Balance Small Business محتوای فوق­ العاده ای در مورد بهینه­ سازی موتور جست­جوگر وجود دارند. برای پیدا کردن کاربردهای شغلی مرتبط با نویسندگی  می توانید در سایت های انجام میدم و پونیشا اقدام به جستجو کنید.

دیدگاه کاربران(0)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*