چرا متن جایگزین عکس مهم است

امتیاز 3.00 ( 2 رای )

متن جایگزین عکس چیست؟ چه کمکی می کند و چطور می توان آن را در وردپرس اضافه کرد. یکی از مهمترین کارهایی که می توانید برای موفقیت بیشتر سایت خود انجام دهید ،این است که سایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه سازی کنید.

راه های زیادی برای انجام این کار وجود دارد، در اندازه های بزرگ و کوچک. یکی از این کارها در اندازه های کوچک که از اهمیت زیادی برخوردار است، قرار دادن متن جایگزین عکس است.

این متن که گاهی از آن به عنوان تگ جایگزین نیز یاد می شود، راه مهمی برای دسترسی دیگران به سایت شما است و همچنین تاثیر مثبتی بر روی سایت شما در موتورهای جستجو دارد.
در این پست، ما به معرفی متن جایگزین عکس و اهمیت آن خواهیم پرداخت و سپس به شما نشان می دهیم که چطور می توانید این کار را در وردپرس انجام دهید.

مقدمه ای بر متن جایگزین عکس

هنگامی که عکسی را به وردپرس اضافه می کنید و فایلی از جمله گیف و غیره را در سایت قرار می دهید، گزینه ای با عنوان متن جایگزین عکس ( Alt images ) وجود دارد.

این گزینه، این امکان را به شما می دهد که توضیحی خلاصه و کوتاه راجع به فایل خود بدهید که این توضیح معمولا در قالب یک جمله کوتاه است.

برای مثال، فرض می کنیم که شما عکسی را به پست خود در وردپرس اضافه کردید و متن جایگزین خود را این گونه بنویسید: موضوع جزیره در صفحه اصلی وبلاگ. این متن، یک توضیح کوتاه و واضح است که نشان می دهد عکس راجع به چیست و چه محتوایی را شامل می شود.

در حالت عادی، این جمله در وب سایت نمایش داده نمی شود. متن جایگزین عکس یک ابر داده است و این به این معنی است که، این اطلاعات مخفی هستند و بیشتر بازدید کننده ها هیچوقت آن ها را نمی بینند.

متن جایگزین عکس

پیشنهاد خواندنی : مزایای شگفت انگیز تبلیغ در گوگل

پس چرا باید این متن را به عکس ها افزود؟

چندین جواب برای این سوال وجود دارد. اولین جواب به هدف اصلی متن جایگزین عکس مربوط می شود ـــ دسترسی.

این متن در پشت عکس ها ایجاد می شود تا بازدید کنندگانی که نقص دیداری دارند، ( کسانی که قادر به دیدن عکس های شما نیستند)، این امکان را داشته باشند تا از محتوای عکس ها اطلاع حاصل کنند.

همچنین، متن جایگزین عکس زمانی به کار خواهد آمد که سایت شما دارای مشکل باشد و کاملا بالا نیاید و یا زمانی که عکس ها به طور کامل نشان داده نمی شوند، این متن ها به طور جایگزین به نمایش درمی آیند.

علاوه بر این که ایجاد این متن ها آسان است، دلایل بالا برای استفاده از آن ها کافی هستند. شاید هنوز مایل باشید بدانید که این متن ها برای نمایش سایت شما در موتورهای جستجو حائز اهمیت هستند.

تاثیر متن جایگزین عکس در موتورهای جستجو بهینه سازی موتورهای جستجو، روندی برای بهبود محتوای آنلاین شما است،

بنابراین، سایت شما رنکینگ بالاتری در صفحه های موتورهای جستجو پیدا خواهد کرد، اگر مردم در موتورهای جستجو، کلمات و عبارات کلیدی مورد نظر و مرتبط با سایت شما را جستجو کنند، سایت شما در صفحه اول جستجوها قرار بگیرد، نشان می دهد که سایت شما در موتورهای جستجو به خوبی بهینه شده است.

پیشنهاد شگفت انگیز۸ دوره طلائی کسب و کار اینترنتی

مزیت دیگر متن جایگزین عکس

راه های زیادی برای ارتقاء سایت شما در موتورهای جستجو وجود دارد و ما در مطالب گذشته تکنیک های متنوعی را توضیح داده ایم.

استراتژی های زیادی برای این کار وجود دارند که به وقت و ابزارهای اختصاصی نیاز دارند. اما راه های ساده تری هم وجود دارند که بر روی رنکینگ شما تاثیر می گذارند، مانند افزودن متن جایگزین عکس.

گوگل و دیگر موتورهای جستجو مدت ها است که از اطلاعات ارائه شده به صورت متن جایگزین عکس سود می برند.

بات های آن ها به متن هر یک از این تگ ها توجه می کنند و از آن ها برای به دست آوردن درک عمیق تری از محتوای شما استفاده می کنند.

این ابر داده کوتاه به موتور جستجو این امکان را می دهد تا محتوای هر عکس را به درستی متوجه شود، همچنین به مشخص کردن موضوع های پیرامون عکس و متن کمک می کند.

اگر می خواهید از متن های جایگزین عکس بیشترین بهره را ببرید.

اگر می خواهید از اضافه شدن این متن ها به عکس های خود اطمینان حاصل کنید.

اگر می خواهید تا جای ممکن به بهینه سازی سایت خود در موتورهای جستجو کمک کنید.

اکنون راجع به این موضوعات بحث خواهیم کرد.

چگونه باید متن جایگزین عکس را در وردپرس اضافه کرد؟

در واقع افزودن متن جایگزین عکس در وردپرس بسیار ساده است. برای انجام این کار، ابتدا روی عکس در صفحه یا پست خود کلیک کنید و آیکون ویرایش را انتخاب کنید.

زیر این عنوان فیلد متن جایگزین را مشاهده می کنید. این قسمت، همان قسمتی است که می توانید متن جایگزین عکس خود را وارد کنید. متن خود را نوشته و آپلود کنید.

شما همچنین می توانید این کار را فورا هنگام آپلود عکس در مدیا لایبرری خود با استفاده از همان فیلد قبلی انجام دهید. علاوه بر وارد کردن متن خود، باید آن را بهینه کنید تا مطمئن شوید بر روی موتورهای جستجو تاثیر خواهند داشت.

متن جایگزین عکس

به نکات زیر توجه کنید:

۱- به جای یک کلمه و یا یک عبارت کوتاه، از یک جمله کامل استفاده کنید. این کار اطلاعات بیشتری را برای بات ها و بازدید کننده ها ایجاد می کند.

۲- از کلمات کلیدی در تگ های جایگزین خود استفاده کنید. کلمات کلیدی ضروری هستند. از کلمات کلیدی کاربردی مورد نظر برای محتوای خود استفاده کنید. همچنین برای عکس های محصولات، نوشتن اسم و آیدی محصول کار هوشمندانه ای است.

۳- به طور واضح عکس خود را توصیف کنید و محتوای آن را توضیح دهید.
اگر این نکات را در ذهن خود نگه دارید، به راحتی می توانید در زمان کوتاهی یک متن مناسب و موثر ایجاد کنید.

نتیجه گیری

افزودن متن جایگزین عکس مسئله کوچکی به نظر می رسد. اما، اگر می خواهید تا جای ممکن رنکینگ سایت خود ( و بازدیدهای خود ) را در موتورهای جستجو بالا ببرید، باید به این موضوع توجه کنید.

همچنین این ویژگی برای بازدید کنندگانی که نقص دیداری دارند اهمیت دارد و یک اقدام احتیاطی برای زمانی است که سایت و عکس های شما به درستی بالا نمی آیند.
خوشبختانه، افزودن و بهینه کردن متن جایگزین عکس در وردپرس بسیار ساده است. در وردپرس، به کمک بخش ویرایش عکس می توانید این کار را انجام دهید.

فراموش نکنید که متن خود را بهینه کنید. از جملات کامل استفاده کنید، متن خود را توصیفی بنویسید و از چند کلمه کلیدی بهره بگیرید.

563 بازدید