×

تماس با ما

وردپرس همکار سایت ساز شما در دنیای تجارت

وردپرس همکار بی بدیل شما در بازار امروز: در زمانی ساخت سایت و راه اندازی سایت اعم از تجاری، خبری و فروشگاهی یک رویا بشمار می آمد و داشتن یک سایت حتما نیازمند داشتن دانش کد نویسی بود و هرآنکه با این علم آشنایی داشت و توانایی نوشتن کد را می دانست حتما در راه اندازی سایت هم دستی بر موضوع داشت.

شاید برای شما هم که در حال خواندن این مقاله هستید، راه اندازی و شروع یک سایت از صفر تا انتها به مثابه یک رویا بوده، اما امروز با پیشرفت علم کدنویسی شما اکنون یک برنامه نویس سایت به حساب می آیید!

وردپرس

شاید به کاربردن نام برنامه نویس برای آن دسته از کاربران که هیچ نوعی آشنایی با این علم روز ندارند کمی اغراق آمیز و غلو به شمار بیاید.

اما باید به این نکته واقف بود که شما به عنوان شخصی که پا در این مسیر پر فراز و نشیب گذاشته اید با کمک همیار تام الاختیار یعنی وردپرس می توانید یک سایت را برای شروع تجارت خود در دنیای مجازی ساخته و به بهترین نحو آنرا مدیریت کنید و خوب به نوعی یک وبمستر و کدنویس به شمار می آیید، به خودتان ایمان داشته باشید.

خود را به عنوان یک شخص مسلط به وردپرس دست کم نگیرید

این مقاله برای آموزش و نحوه به کارگیری وردپرس نوشته نشده، هدف ایجاد این مقاله این می باشد تا شما به این موضوع کاملا واقف شوید که اگر WordPress را خوب بشناسید و یا نحوه صحیح بکارگیری آن را بدانید یک وبمستر خواهید بود که توانایی راه اندازی هرگونه سایت را خواهید داشت.

شناخت وردپرس به شما کمک می کند تا به کسب و کار سنتی خود رنگ و لعابی تازه ببخشید و در این مسیر از صرف هزینه های طراحی سایت و پشتیبانی سایت خودداری کنید.

این مزیت WordPress برای همگان شناخته شده نیست و فقط آن دسته از افراد که خواهان آشنایی با آن هستند که به دنبال حرکتی نو بدون ترس از مواجهه با مشکلات را دارند می شناسند.

اکنون بهتر از من می دانید در سایت های زیادی انواع سیستم های مدیریت محتوا را معرفی و آنها را با یکدیگر مقایسه کرده اند، اما زمینه ها و آشنایی شما را با این CMS ها مطرح و عنوان نکرده اند.

شاید در مواردی آشنایی شما با روش کار با آنها به ضرر خودشان و به مزاق برنامه نویسان خوش نیاید.

اما باید این را بدانید که آشنایی و دانستن این مطلب می تواند شما را تا 90% در ایجاد یک شغل و درآمد اینترنتی از کمک به دانش برنامه نویسی بی نیاز کند.

دنیای شگفت انگیز کسب Money با کمک وردپرس

بدون تعارف همه ما به این مسئله آشنا هستیم که راه اندازی سایت در نهایت به درآمدزایی و کسب درآمد منتهی می شود و باید این را بدانید همیار شما در این مسیر آشنایی با وردپرس و امکانات بالقوه این متخصص می باشد.

شاید در قدم اول رسیدن به این جایگاه دور از دسترس و ذهن شما باشد ولی به عنوان یک وبمستر باید بدانید با کمی پشتکار و علاقه و صرف مقدار کمی سلیقه و ایده به این مهم دست خواهید یافت.

مطمینن باورتان نمی شود که بسیاری از سایت های بزرگ و حرفه ای در ایران و کشورهای دیگر از همین مدیریت سیستم WordPress برای سایت خود استفاده کرده اند که اخیرا در خبری مطلع شدیم شرکت سونی از این دست سایت ها می باشد.

وردپرس

البته نمی خواهیم جایگاه وردپرس را آنقدر در ذهن شما وسعت بدهیم که فقط برای رسیدن به هدفتان نیازمند یادگیری آن هستید.

بلکه همانطور که در بالا به آن اشاره شد هرزمان باید درحال یادگیری و علم اندوزی خود باشید ولی موضوع مهم و ضروری این است که شما با یادگیری WordPress بیش از نیمی از راه را سپری کرده اید.

سیستم مدیریت وردپرس یکی از انعطاف پذیرترین سیستم ها، توانایی همکاری و همیاری شما را تا انتهای مسیر دارد.

کافیست کمی ایده و خلاقیت به خرج دهید و هدف خود را از تاسیس یک سایت تعیین کنید تا به عنوان یک همکار تمام وقت بر روی WordPress حساب کنید.

اینک که به عنوان یک دنبال کننده به راه اندازی کسب و کار در دنیای مجازی تا به این مرحله پیش رفته اید، مسیر درآمدزایی خود را مشخص کنید و مطمین باشید WordPress برای شما کم نخواهد گذاشت.

نقشه راه برای کمک گرفتن از وردپرس

ابتدا به عنوان یک دنبال کننده باید برای شناخت بهتر این سیستم مدیریت آن را با دیگر رقیبان خود مقایسه و بررسی کنید، در مقایسه اول شاید این سیستم مدیریت محتوا در جایگاه اول قرار نگیرد، به عبارتی سیستم های مدیریت اختصاصی برتری داشته باشند ولی در مجموع در بررسی های کلی و با سنجیدن تمام جوانب به برتری این سیستم مدیریت محتوا خواهید رسید.

در مرحله دوم سعی کنید با شمای کلی و پنل مدیریت وردپرس آشنا شوید، به نوعی کاربرد تک تک منوهای این پنل را بررسی کنید و بشناسید.

در مرحله سوم به دلیل اهمیت تولید محتوا به شما توصیه می کنیم با بخش نوشته ها و برگه ها آشنا شوید و به بررسی کامل تفاوت ها و شباهت های این قسمت بپردازید.

شاید در این مرحله موارد مهمتر دیگری وجود داشت تا به شما معرفی کنیم ولی به دلیل اهمت موضوع تولید محتوا و انتشار آن در این قسمت به معرفی آن پرداختیم.

افزونه ها:

در مرحله چهارم شما را به آشنایی بخش افزونه ها یا نام دیگر آن یعنی پلاگین ها هدایت می کنیم.

این قسمت از منوی کاربری مهمترین بخش مهندسی سایت شما به حساب می آید و همانطور که هر استادی به یک جعبه ابزار برای کار خود نیاز دارد، این قسمت از پنل WordPress مانند یک جعبه ابزار کاربردی در خدمت شما می باشد.

یک از دلایل انعطاف پذیری CMS وردپرس این است که می توانید علاوه بر ابزار ها و افزونه های که بطور پیش فرض WordPress در اختیارتان می گذارد از قسمت بارگذاری افزونه از وجود هزاران ابزار رایگانی که در مخزن وردپرس وجود دارد استفاده کنید.

وردپرس

در مرحله پنجم به شما پیشنهاد می کنیم به قسمت امنیت و پشتیبان WordPress بروید، البته شاید به دلیل اهمیت این مبحث جایگاه آن در بخش های بالاتر باشد ولی ما این ترتیب را از جهت راه اندازی وردپرس در نظر گرفته ایم، در غیر اینصورت جایگاه امنیت و پشتیبانی را نمی توان کتمان کرد و مطمینن جایگاه بالاتری دارد.

چرا باید از وردپرس استفاده کنیم؟

اکنون بعد از آشنایی مقدماتی و اهمیتی که این CMS برای راه اندازی تجارت شما دارد پی بردید حالا وقت آن رسیده تا با استفاده از پشتکار خود از این سیستم مدیریت محتوای بالقوه استفاده کرده و بوسیله ممارست خود آن را بالفعل کرده و به موفقیت برسید.

اینکه این سوال برای شما پیش می آید که چرا باید از وردپرس استفاده کنم، باید اعلام کنیم به دلایلی همچون کم هزینه ترین، پراستفاده ترین و منعطف ترین سیستم مدیریت حال حاضر برای رسیدن به اهداف راه اندازی سایتتان WordPress می باشد.

برای استفاده از این سیستم مدیریت محتوا شما نیازمند هیچ گونه دانش کدنویسی نمی باشید و با کمی علاقه می توانید آن را در مدت کوتاهی بیاموزید.

هزینه ای که شما برای یادگیری آن صرف می کنید در مقایسه با صرف هزینه برای فراگیری دانش برنامه نویسی بسیار کمتر و از لحاظ زمان کمترین زمان را شامل می شود.

یادتان باشد وردپرس فقط یک سیستم مدیریت محتوا می باشد که شما را تا بیشترین حد ممکن برای رسیدن به اهدافتان پیش خواهد برد و مابقی این مسیر به علاقه و پشتکار شما نیاز دارد تا به هدف دلخواه و مطلوب خود برسید.

ما در سایت خودمان از این سیستم مدیریت محتوا استفاده می کنیم و شاید در ابتدای راه همچون شما برای به نتیجه رسیدن آن امیدوار نبودیم ولی اینک بعد از گذشت زمان کوتاهی به کمک پشتکار و علاقه خود به این هدف رسیده ایم.

برای یادگیری سیستم مدیریت محتوای WordPress حتما به آموزش ها و مطالب رایگان ما در این زمینه مراجعه کنید و در هر مرحله با ارسال دیدگاه خود نظرات و سطح یادگیری خود را به ما اطلاع دهید.

ما در این مسیر همراهتان هستیم

دیدگاه کاربران(0)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*