۵ پلاگین فرم ساز برتر

امتیاز 5.00 ( 1 رای )

پلاگین فرم ساز از مجموعه افزونه های ضروری و کارآمد تمامی وبمستران به شمار می آید. آشنایی با این افزونه و بررسی مزایا و معایب آنها در جهت استفاده صحیح و حرفه ای آن مهم و ضروری است.

آیا قصد دارید یک افزونه فرم ساز به سایت وردپرسی خود اضافه کنید؟ در انتخاب بین بیش از ۱۶۲۵ پلاگین فرم ساز وردپرس گیر افتاده اید؟

فرم سازهای پرکاربرد

در این مطلب، ما ۵ پلاگین فرم ساز برتر برای وردپرس را برای شما انتخاب کرده و به مقایسه مزایا و معایب آنها پرداخته ایم تا بتوانید به سهولت یک فرم ساز به وردپرس اضافه کنید.

پلاگین فرم ساز WPForms

WPForms بهترین پلاگین فرم ساز وردپرسی است که موردپسند تازه کاران است. این پلاگین توسط تیمی ساخته شده که یک هدف داشته اند:

ایجاد یک پلاگین فرم های وردپرس که هم ساده و هم قدرتمند باشد.

مزایا

سازنده فرم آنلاین WPForms که با کشیدن و رها کردن (drag & drop) کار می کند، این پلاگین را به کاربرپسندترین افزونه فرم ساز برای وردپرس تبدیل کرده است.

WPForms Lite به صورت رایگان در دایرکتوری رسمی پلاگین وردپرس در دسترس بوده و این بدان معناست که شما می توانید WPForms را بر روی سایت های متعددی به طور رایگان نصب کنید.

نسخه رایگان تمام مشخصه های اصلی فرم ساز را دارد، از جمله فیلدهای اساسی فرم، کدهای کپچا برای مقابله با اسپم، آگاهسازی های ایمیلی، و صفحه “متشکرم” برای تایید نهایی فرم.

پلاگین فرم ساز

ضروری‌ ترین پلاگین های وردپرس برای وبسایت های تجاری در ۲۰۱۹‌

نسخه کامل و غیررایگان آن به شما امکان می دهد تا عملکرد فرم را گسترش دهید، به این ترتیب شما می توانید هر نوع فرمی را بسازید، مانند فرم های چندصفحه ای، فرم های اشتراک ایمیلی، فرم های پرداخت، فرم های سفارش و موارد دیگر.

نسخه حرفه ای WPForms

نسخه حرفه ای WPForms همچنین فیلدها و ویژگی های پرقدرت دیگری نیز دارد، مانند منطق شرطی هوشمند (smart conditional logic)، آپلود فایل، منطقه جغرافیایی، مشخصه امضاء، ترک فرم، محتوای تولید شده کاربر (پست های ارسالی)، ثبت نام و لاگین کاربر به وردپرس و بیش از ۱۵۰ تمپلیت پیش ساخته فرم ساز.

شما می توانید همه فرم های ارسال شده را در سمت راست داشبورد وردپرس خود مشاهده کنید، ضمن آنکه اعلان های ایمیلی سفارشی شده را دریافت نمایید.

شما حتی این امکان را دارید که اعلان های شرطی در نظر بگیرید، به این ترتیب فرد مربوطه در تیم شما اعلان ها را دریافت خواهد کرد.

اددآن ارزیابی ها و نظرسنجی های WPForms surveys & polls addon با فاصله زیاد بهترین راهکار ارزیابی در بازار است، چرا که شامل گزارش های نظرخواهی تعاملی، نظرسنجی های بلادرنگ برای وردپرس و تمام فیلدهای هوشمند ارزیابی مانند امتیازدهی ستاره ای، مقیاس لیکرت، NPS و غیره می شود.

این پلاگین همچنین یک راهکار صفحه لندینگ فرم دارد که به شما کمک می کند بتوانید صفحات فرمی بدون سردرگمی در وردپرس ایجاد کنید.

WPForms با تمام پلتفرم های پرطرفدار بازاریابی ایمیلی و پرداخت ترکیب می شود. مستندات و راهنمایی های همراه با پشتیبانی ایمیلی وجود دارد که شما را در زمانی که نیاز دارید، یاری می دهد.

WPForms به وسیله بیش از ۱ میلیون وب سایت مورد استفاده قرار گرفته که کاملا یک گروه دنبال کننده وفادار را ساخته اند.

معایب

در حالی که نسخه سبک این پلاگین رایگان است، اما شما برای استفاده از ویژگی های قدرتمند نیاز به بروزرسانی به نسخه حرفه ای و غیررایگان دارید.

با اینکه WPForms پرقدرت است، هدف اول این پلاگین این است کاربرپسند باشد. به همین علت از ویژگی های پیچیده تری که سایر پلاگین های فرم ارائه می دهند برخوردار نیست.

پلاگین فرم ساز Formidable Forms

Formidable Forms پیشرفته ترین پلاگین فرم ساز وردپرس در بازار است که برای کمک به توسعه دهندگان در ساختن سریع راهکارهای پیچیده متمرکز بر فرم، اختصاصی شده است.

مزایا

Formidable یک سازنده فرم وردپرسی همه کاره است که به همراه اددآنزهای(addons) قدرتمند به شما امکان می دهد از فرم های ساز ساده فراتر بروید.

شما می توانید از واسط کشیدن و رها کردن(drag & drop) این پلاگین برای ایجاد فرم های پیشرفته ای مانند کوئیزها، ارزیابی و نظرخواهی ها، فرم های پرداخت، فرم های ثبت نام، فرم های پروفایل و موارد بیشتر استفاده کنید.

پلاگین فرم ساز

۲۰ افزونه مفید وردپرس که باید از آنها استفاده کنید

کاربران حرفه ای حقیقتا ویژگی Formidable Views را دوست دارند چرا که به شما امکان می دهد داده های ارسال شده کاربر را قالب بندی کرده، فیلترگذاری کنید و بر روی سایت خود به نمایش بگذارید.

می توانید آن را برای ایجاد انواع راهکارهای مبتنی بر فرم به کار بگیرید، مانند دایرکتوری ها، کاریابی ها، تقویم رویدادها، سیستم های مدیریت، سیستم های رتبه بندی و غیره.

با استفاده از فیلدهای محاسبات حرفه ای Formidable می توانید فرم های سفارش پرقدرتی به خوبی حسابگرهای هوشمند همچون حسابگر Mortgage، حسابگر پرداخت ماشین، حسابگر درخواست قیمت و غیره بسازید.

Formidable با تمام پلتفرم های محبوب بازاریابی ایمیلی و پرداخت ترکیب می شود. همچنین با ووکامرس(WooCommerce) یکپارچگی منسجمی دارد که به شما کمک می کند بتوانید فرم های محصول و حتی فرم های کانفیگوریتور(configurator) محصول ووکامرسی که به طور مستقیم به کارت شما متصل شوند، بسازید.

معایب

سازنده فرم Formidable به خوبی WPForms قابل درک نیست چرا که سازندگان آن بر روی کاربران حرفه ای و توسعه دهندگان تمرکز کرده اند.

اما این کار را می کنند تا Formidable توسعه پذیرترین راهکار فرم در بازار باشد. اگر شما یک توسعه دهنده یا عاملیتی به دنبال ساخت راهکارهای مبتنی بر فرم یا برنامه های وب داده محور هستید، چیز دیگری در بازار نمی تواند به قابلیت های Formidable Forms نزدیک شود.

پلاگین فرم ساز Gravity Forms

Gravity Forms یک پلاگین سازنده فرم پولی وردپرس است که تعداد زیادی ویژگی و قابلیت های پیشرفته با خود دارد که برای کمک به توسعه دهندگان در ساختن راهکارهای مرتبط با فرم اختصاصی شده اند.

پلاگین فرم ساز

مزایا

Gravity Forms یک پلاگین فرم ساز کشیدن و رها کردن(drag & drop) قدرتمند برای وردپرس است.

به کمک اددآنزهای اضافی، Gravity Forms قابلیت این را دارد که برای ایجاد نظرخواهی ها، کوئیزها، محتوای ارسالی کاربر و حتی وب دایرکتوری ها مورد استفاده قرار بگیرد.

این پلاگین آپشن های پشتیبانی خوبی مانند سوالات متداول(FAQ)، پایگاه دانش، فروم ها و پشتیبانی ایمیلی دارد. این بدان معناست که کمک هر زمان که به آن نیاز داشته باشید، در دسترس است.

معایب

Gravity Forms نسخه رایگان ندارد، بنابراین کمی گرانتر از سایر پلاگین های فرم ساز وردپرس است. هرچند اگر شما از آن بر روی چند سایت یا پروژه استفاده کنید، دیگر هزینه چندان زیاد به نظر نمی رسد.

پلاگین فرم ساز Ninja Forms

Ninja Forms یک پلاگین فرم ساز فریمیوم (freemium) برای وردپرس است که می توان با مقدار کمی تلاش از آن برای ایجاد فرم های بسیار تعاملی استفاده کرد.

پلاگین فرم ساز

مزایا

پلاگین پایه Ninja Forms به صورت رایگان در مخزن رسمی وردپرس در دسترس است. به این ترتیب شما می توانید آن را دانلود و بر روی هر تعداد سایت که تمایل دارید، نصب کنید.

افزونه هایی (extension) پولی وجود دارد که به شما امکان می دهد تا کارکردهای Ninja Forms را توسعه دهید همچون اتصال به Campaign Monitor، Freshbooks، Salesforce، SMS notifications و غیره.

یک آپشن کمک کننده پشتیبانی جامعه (community support) نیز وجود دارد به انضمام مستنداد، راهنمایی ها و پشتیبانی ایمیلی.

معایب

پلاگین اصلی بطور رایگان در دسترس است اما افزونه ها رایگان نیستند. خرید تعداد دو یا بیشتر افزونه یا حتی بسته توسعه دهنده برای شما در حدود قیمت WPForms یا Formidable Forms هزینه در پی دارد.

پلاگین فرم ساز Contact Form 7

گرچه ما Contact Form 7 را توصیه نمی کنیم، اما این لیست بدون قدیمی ترین و پُردانلودترین پلاگین فرم ساز در دایرکتوری رسمی وردپرس کامل نمی شد.

پلاگین فرم ساز

مزایا

شاید قیمت مهمترین مزیت استفاده از Contact Form 7 باشد. شما می توانید این پلاگین را روی هر تعداد سایت که تمایل دارید، راه اندازی کنید.

البته اگر به دنبال یک پلاگین فرم ساز رایگان وردپرسی رایگان هستید، WPForms Lite، Formidable Forms و Ninja Forms همگی به مراتب راه حل های بهتری نسبت به Contact Form 7 هستند.

پلاگین های طرف ثالث گوناگونی وجود دارند که به عنوان پلاگین های اددآن (add-on) برای Contact Form 7 عمل می کنند و اکثر آنها رایگان هستند.

معایب

Contact Form 7 یک راهکار زیر متوسط برای ایجاد یک فرم ساز پایه برای بلاگ شماست. راه اندازی آن توسط تازه کاران بسیار دشوار است. واسط کاربری آن به هیچ وجه قابل ادراک نیست.

از آنجایی که یک پلاگین رایگان است، پس آپشن های پشتیبانی محدود هستند.

گرچه اددآنزهای طرف ثالث گوناگونی وجود دارند که برای Contact Form 7 در دسترس می باشند اما سایت رسمی پلاگین یک دایرکتوری از این اددآنزها ندارد و به همین علت پیدا کردن اددآنزهای مناسب جهت توسعه کارکردهای پلاگین اصلی دشوار است.

کدام مورد بهترین پلاگین فرم ساز وردپرس است؟

تمام پلاگین هایی که ما در این مطلب مورد اشاره قرار دادیم می توانند به شما در ایجاد فرم ساز کمک کنند، هر چند تصمیم گیری درباره اینکه کدام یک بهترین پلاگین سازنده فرم ساز وردپرس است، به نیازهای شما بستگی دارد.

اگر شما تازه کار بوده و تمایل به صرف هزینه زیاد ندارید، پس از WPForms Lite استفاده کنید.

اگر صاحب یک کسب و کار بوده و می خواهید فرم های قوی ایجاد کنید بدون اینکه کدنویسی یاد گرفته یا یک توسعه دهنده استخدام نمائید، پس WPForms Pro version را امتحان کنید.

اگر شما یک توسعه دهنده هستید و سعی دارید فرم های پیچیده و متنوعی بسازید، پس راه چاره ای بهتر از Formidable Forms ندارید.

در واقع ما WPForms را به عنوان بهترین فرم ساز وردپرس انتخاب می کنیم.

امیدواریم که این راهنما به شما در انتخاب بهترین پلاگین فرم ساز برای وب سایت وردپرسی تان کمک کرده باشد.

1205 بازدید