روش های ایجاد درآمد بدون سرمایه اولیه

امتیاز 5.00 ( 1 رای )

کار بدون سرمایه

در این مقاله درباره کار بدون سرمایه و الزامات و چگونگی ایجاد آن توسط توانایی های بالقوه هر فرد توضیح خواهیم داد ، ابتدا پیشینه ای از بحث را در ذیل مقاله ارائه می دهیم

در طول تاریخ و در هیچ جامعه‌ای امکانات به‌طور عادلانه تقسیم نشده و همواره بخشی از جامعه برای رسیدن به رویاهای خود با مشکلات و دشواری های متعددی مواجه بوده است.

ایجاد کسب و کار نیز از جمله حوزه هایی است که همواره مشتاقان فراوانی داشته اما سختی های مسیر از جمله نداشتن سرمایه، سبب سرخوردگی بسیاری از آنها شده است.

جامعه امروز ما نیز از این امر مستثنی نبوده و عوامل گوناگونی در کنار هم باعث رشد پدیده بیکاری در جامعه شده که البته مهمترین آنها نداشتن سرمایه کافی است.

در این بین افرادی که قصد راه اندازی کسب و کاری شخصی دارند ۲ راه کلی پیش روی خود می بینند:

یا زیر بار قرض و بدهی از اطرافیان و وام گرفتن از بانک ها با دردسرهای خاص خود بروند یا با نثارکردن ناسزا به زمین و زمان دست از رویاهای خود بکشند؛

اما راه سومی هم وجود دارد که امروز درباره آن صحبت می کنیم و این راه چیزی نیست جز رفتن به سراغ کار بدون سرمایه.

چرا باید به سراغ کار بدون سرمایه بروم؟

برای اینکه اگر در ایجاد کسب و کار شکست خوردید، متحمل بار بدهی، قسط، سرزنش و تمسخر نشوید، چه اینکه این عوامل خود سبب کاهش اعتماد به نفس، ترس از شروع دوباره، از بین رفتن خلاقیت و … در فرد می شود.

بنابراین اگر هنوز در سنین نوجوانی و ابتدای جوانی هستید، بهتر است خلاقیت و توانایی های خود را صرف راه اندازی یک کار بدون سرمایه کنید. حتی اگر در تامین معاش خود با دشواری مواجه هستید،

در کنار یافتن یک کار با حقوق، حتما ایده های خود را در یک کسب و کار کوچک شخصی بدون اتکا به سرمایه اولیه پیاده کنید.

اگر تجربه، دانش یا مهارت کافی ندارید هیچ گاه در قدم اول به سراغ جمع آوری سرمایه نروید چرا که میزان سرمایه نمی تواند به اندازی فاکتورهای فوق در رسیدن به موفقیت اثرگذار باشد.

کار بدون سرمایه چه الزاماتی دارد؟

اولین نکته مهم در این مسیر داشتن باوری بسیار قوی و استوار است. کم نیستند افرادی که تصور می کنند داشتن پول همه چیز است و اگر پول و سرمایه ای در کار نباشد، نمی توان هیچ ایده ای را پیاده کرد؛

آنها همان کسانی هستند که در مواجهه با شکست سریع افسرده می شوند، به راحتی دست از رویاهای خود می کشند و با افسوسی مزمن روزگار خود را می گذرانند. اما آیا این باوری درست است؟

تفاوت این شکست خوردگان با کارآفرینان موفقی که یک روز با دستان خالی و از صفر شروع کردند، در چیست؟

آن چه که این دو گروه را از یکدیگر متمایز می کند، تفاوت در باورهای آنهاست؛ بازنده ها با نگاهی صرفا مادی به مسائل نگریسته و قدرت سرمایه و پول را حاکم مطلق بر سرنوشت خود و دیگران می پندارند، در حالی که برندگان این مسیر بیشترین اتکاء را به خالق هستی و پس از آن به توانایی ها و استعدادهای خودشان دارند.

همین اختلاف نگاه باعث می شود که یک نفر از سخت ترین شرایط سربلند بیرون آمده و یک نفر با شرایطی بسیار بهتر از او، سرخوردگی و افسوس را تجربه کند.

دومین عاملی که در راه اندازی یک کار بدون سرمایه اهمیت فراوانی دارد، داشتن مهارت است.

مهارت و توانایی های مختلف به خودی خود سرمایه های بالقوه محسوب شده و به دست آوردن ثروت از طریق آنها زمان و هزینه کمتری می برد در مقایسه با زمانی که فرد از هیچ مهارتی برخوردار نیست.

کار بدون سرمایه

اما این را نباید به آن معنا گرفت که افراد بدون داشتن مهارت نمی توانند کسب و کار راه اندازی کنند؛ هر فرد سالمی که از قوت بدنی و سلامت جسمی برخوردار است، در صورتی که باور و ایمان قوی داشته باشد می تواند داستان زندگی خود را از نقطه ای شروع کرده و در مسیر تحقق رویاهایش تلاش کند؛

حتی نداشتن سلامت جسمی نیز نمی تواند مانع موفقیت باشد؛ معلولان موفقی که علی رغم برخورداری از نقص های جسمی گوناگون با کمترین امکانات اقدام به راه اندازی کسب و کار کرده و یا در مشاغل مختلف مشغول فعالیتند، مثال های زنده و انکارناپذیری در این زمینه هستند.

نمونه هایی از کار بدون سرمایه

امروز فضای مجازی فرصت برابری را برای بسیاری از افراد جامعه فراهم کرده است تا توانایی های خود را به دیگران عرضه کنند.

البته تمام کارهای که با حداقل سرمایه و یا بدون سرمایه می توان ایجاد کرد به فضای مجازی وابسته نیستند اما این فضا تاثیر زیادی در رشد این گونه فعالیت های داشته است.

ارائه خدمات از طریق اینترنت طیف متنوع و گسترده ای را شامل می شود، به خصوص برای کسانی که مهارت های قابل عرضه دارند، خدماتی که برخی از آنها به کمترین مهارت و امکانات نیاز داشته و برخی دیگر مهارت های تخصصی تری را می طلبد.

تایپ، پیاده سازی فایل های صوتی، تولید محتوا، ترجمه، مشاوره فنی، مدیریت اکانت افراد و شرکت ها در شبکه های اجتماعی، طراحی گرافیکی، طراحی سایت، بهینه سازی سایت، ویراستاری، نگارش مقاله، خدمات پشتیانی و …

تنها بخشی از مشاغلی هستند که افراد می توانند برای شروع انتخاب کنند.

همان طور که اشاره شد فضای مجازی اولین و آخرین انتخاب برای تجربه کار بدون سرمایه نیست و در جهان فیزیکی نیز انتخاب های متعددی برای شروع وجود دارد که برخی از آنها عبارت است از:

پرستاری از کودک

سالمند و بیماران

خدمات کامپیوتر و موبایل حتی در حد نصب نرم افزارهای و اپلیکیشن ها و برطرف کردن ایرادات جزئی

تدریس خصوص

ارائه خدمات جابجایی و حمل نقل

همکاری با تاکسی های اینترنتی

تدریس خصوصی آشپزی، درست کردن مربا، ترشی، شیرینی، مواد لبنی و سایر محصولات خانگی

فروشندگی سیار، بازاریابی

استفاده از هنرهای دستی از سفره آرایی گرفته تا خیاطی، منجوق دوزی، قلاب بافی، شمع سازی، معرق کاری و …،

تعمیرکار سیار لوازم خانگی

حسابداری پاره وقت و مواردی از این دست.

کار بدون سرمایه

کار بدون سرمایه را از کجا شروع کنم؟

برای شروع به عنوان اولین قدم تکلیف خودتان را با خودتان روشن کنید، نداشتن سرمایه را با تلاش و پشتکار فراوان می توان جبران کرد که قطعاً کار آسانی نیست.

آیا شما حاضرید برای رسیدن به رویاهای خود سختی های زیاد را تحمل کنید یا یک موفقیت بدون زحمت و دردسر می خواهید؟

اگر اهل تلاش و کوشش هستید، افکار منفی را از ذهن خود دور کنید، باور خود را به خداوند و استعدادهایی که به شما عطا فرموده، قوی کنید.

در گام بعدی توانایی های خود را فهرست کنید، همچنین می توانید از تست های شخصیت شناسی برای به دست آوردن شناخت بیشتر از خودتان استفاده کنید.

سپس به جستجو و تحقیق درباره مشاغلی بپردازید که به مهارت های شما نزدیک است

با دیگران مشورت کرده و یا در اینترنت جستجو داشته باشید

نیازها و امکانات محل زندگی خود را بسنجید

برنامه ای کوتاه مدت و بلندمدت برای خودتان بنویسید

راه های توسعه کسب و کارتان را بررسی کنید

پس از پیدا کردن ایده مناسب با امید و پرتوان و با توکل آن را آغاز کنید، در طی مسیر به مطالعه زندگی کارآفرینان موفق، شناخت الزامات مدیریت کسب و کارهای کوچک، توسعه مهارت های فردی و اجتماعی، ارتقای مهارت های فردی و توسعه فعالیت خود بپردازید.

تجربه اندوزی و مهارت افزایی مداوم را هیچ گاه متوقف نکنید و فراموش نکنید که هیچ بن بستی وجود ندارد، بن بست ها را انسان ها در ذهن خود می سازند.


معرفی برخی از لینک ها و سایت های همکاری در فروش بدون نیاز به سرمایه

همکاری در فروش محصولات دیجی کالا و دریافت پورسانت

همکاری در فروش فروشگاه میهن استور و دریافت پورسانت

همکاری در تبلیغات بزرگترین شبکه اجتماعی فیس نما

همکاری در فروش فایل در بزرگترین فروشگاه فروش فایل

 

465 بازدید