×

تماس با ما

ساخت اسلایدر حرفه ای توسط افزونه رایگان متااسلایدر 2020

مزایای ساخت اسلایدر در وردپرس

در بیشتر مواقع برای کاربران تازه وارد این سوال پیش می آید که چگونه در نوشته ها و برگه های خود می توانیم از ساخت اسلایدر بهره ببریم؟ ساخت اسلایدر در وردپرس باعث جذب مخاطب و عدم خستگی کاربران در استفاده از مطالب و صفحات می شود.

همانطور که می دانید امروزه برای ساخت اسلایدر برای صفحه اصلی یک سایت حتما باید از پلاگین های مخصوص استفاده کرد. هرچند در صفحه اصلی بعضی از قالب ها بطور پیش فرض ابزارکی جهت تعبیه اسلایدر وجود دارد.

موردی را که در این مطلب قرار داده ایم ، راه اندازی یک اسلایدر عکس برای برگه ها و نوشته ها می باشد.

البته در بعضی از قالب ها این امکان وجود دارد که بتوانید توسط ابزارک های موجود در قالب، اسلایدر ساخته شده را در صفحه اصلی قرار دهید. بطور کلی شما برای ساخت یک اسلایدر نیازمند بکارگیری افزونه می باشید که ما در این مطلب پلاگین MetaSlider را جهت ساخت اسلایدر در وردپرس به شما معرفی و آموزش می دهیم.

معرفی و آموزش استفاده از افزونه MetaSlider برای ساخت اسلایدر در وردپرس

افزونه متااسلایدر در مخزن وردپرس موجود می باشد و یکی از بهترین برنامه های رایگان مخزن وردپرس جهت ساخت اسلایدر است. این افزونه همانطور که در عکس مشاهده می کنید با بیشترین نصب فعال و آپدیت آنلاین در صدر بهترین برنامه های ساخت اسلایدر قرار دارد.

ساخت اسلایدر

بعد از دانلود و نصب آن در پیشخوان وردپرس اقدام به فعال سازی برنامه می کنید، در صورت تمایل آموزش نصب و تهیه قالب بطور تخصصی را جهت نصب و راه اندازی افزونه مشاهده کنید.

بعد از نصب و فعال کردن افزونه ،در ستون سمت راست پیشخوان وردپرس تنظیمات مربوط به پلاگین اسلایدر را مشاهده می باشد. برای شروع کار با برنامه بر روی Metaslider جهت ساخت اسلایدر در وردپرس کلیک کنید و وارد محیط برنامه شوید.مطابق با شکل زیر اقدام به تنظیمات کنید.

توضیحات مربوط به قسمت های مشخص شده در عکس

ساخت اسلایدر

A- با کلیک بر روی این قسمت می توانید یک نام دلخواه برای اسلایدر وردپرس خود انتخاب کنید.

B- برای ساخت یک اسلایدر جدید از این قسمت استفاده می کنید.

C- از این قسمت برای اضافه کردن عکس در اسلایدر استفاده می کنید.

D- از این بخش برای تنظیم طول و عرض اسلایدر خود استفاده کنید،متناسب با قالب خودتان.

E- از بخش افکت می توانید برای حالت های تغییر عکس استفاده کنید و در قسمت پوسته برای تعیین حالت صفحه اسلایدر بصورت پیش فرض یا تمام صفحه و غیره استفاده کنید.

F- با زدن تیک این گزینه فلش های کنار عکس ها را فعال می کنید.

G- در این قسمت حالت ناوبری اسلایدر را در دو حالت مخفی و نقطه تنظیم کنید.

در انتهای تنظیمات بالا بر روی دکمه Save برای ذخیره سازی اسلایدر خود بزنید.بعد از ذخیره سازی اسلایدر با مراجعه به بخش ابزارک ها می توانید با زدن بر روی ابزارک Metaslider وتعیین فعال شدن اسلایدر در صفحه اصلی و سایدبار اقدام به بکارگیری اسلایدر با نام مشخص شده از آن استفاده کنید.

برای استفاده و ساخت اسلایدر در وردپرس می توانید از شورتکد ساخته شده برای اسلایدر در نوشته ها و برگه ها استفاده کنید. امیدواریم آموزش مورد نظر برای شما کاربر گرامی مفید و قابل استفاده باشد.