پیدا کردن ایده های تجاری برای زنانی که کارآفرینند و دوست دارند مستقل کار کنند

ایده های تجاری برای زنان کارآفرین

۱۲ نکته برای شروع یک کسب و کار خانگی

ایده تجاری برای زنان کارآفرین به آنها کمک می کند تا در مورد توانایی هایی که دارند بیشتر تمرکز کنند و در عرصه زندگی خود را به دیگران و جامعه اثبات کنند. اگر یک زن خانه دار و یا دارای یک موقعیت شغلی نه چندان خوب هستید؛ اما به دنبال یک ایده تجاری می گردید تا بتوانید بصورت مستقل و تنها تجارت کنید، این مطلب می تواند در شروع این تصمیم به شما کمک کند.

بطور کلی حتی با انگیزه ترین زنان کارآفرین نیز ممکن است در رابطه با تصمیم گیری در مورد یک ایده تجاری برای شروع کسب و کار درست مشکل داشته باشند. برخی از کارآفرینان نوپا ایده های زیادی دارند ولی هیچ وقت آنها را عملی نمیکنند. برخی دیگر ایده های مبهم و ناقص دارند، در نتیجه آنها را کنار گذاشته و هرگز به طور کامل بررسی شان نمیکنند.

تصمیم گیری در مورد ایده تجاری برای کسب و کار به یک اندازه شامل ایجاد یک برنامه کسب و کار و بررسی امکان پذیر بودن آن و همچنین خودکاوی است. اگر میخواهید خوداشتغال شوید ولی در مورد نوع کسب و کاری که میخواهید شروع کنید مطمئن نیستید، سوالات زیر را بررسی کنید:

برای خارج شدن از کسب و کار و موقعیت فعلی چه چیزی میخواهید یا نیاز دارید؟

چه کاری دوست دارید انجام دهید؟

در چه کاری خوب هستید؟

دوست دارید چه کاری یاد بگیرید؟

آنچه برای خارج شدن از کسب و کار میخواهید یا نیاز دارید را تعیین کنید

آیا به دنبال درآمد دوم هستید؟

میتوانید نماینده فروش محصولات آرایشی، هدایا، بیمه، اقامتگاه تفریحی یا غیره یک شرکت شوید. برای شروع نیازی به نوشتن برنامه کسب و کار یا سرمایه گذاری زیاد نیست. همچنین میتوانید ساعت های کاریتان را خودتان انتخاب و تعیین کنید.

آیا تصمیم دارید بعد از ترک شغل تان در خانه بمانید و از فرزندانتان مراقبت کنید؟

اگر انگیزه اصلی تان گذارندن وقت بیشتر با فرزندانتان است، ایده تجاری باید منتهی به شروع کسب و کاری شود که ساعت های کاری آن قابل تنظیم باشد. کار کردن از ۷ صبح الی ۴ بعدازظهر در خانه همزمان با بزرگ کردن بچه ها تقریبا غیرممکن است.

آیا تصمیم دارید دنیا را عوض کنید؟

یک شرکت تعاونی یا غیرانتفاعی راه اندازی کنید. هر دوی این گزینه ها به کار زیادی نیاز دارند ولی در عوض با ارزش هستند.

آیا میخواهید به جامعه کمک کنید؟

اگر انگیزه اصلی تان رضایت شخصی است و نگرانی در مورد پول ندارید، میتوانید در سازمانهای مختلف داوطلب شوید و بررسی کنید که چه کاری را بیشتر دوست دارید. داوطلب شدن یک روش عالی برای یادگرفتن نحوه کارکرد سازمان های غیرانتفاعی است و ارتباطات و مهارت هایی که بدست می آورید به ایجاد کسب و کار شخصی تان در آینده کمک میکنند.

آیا میخواهید کارآفرین باشید؟

چه بخواهید رئیس خودتان باشید و چه قصد داشته باشید از لحاظ مالی مستقل شوید، مسیر موفقیت با یک ایده تجاری درست شروع میشود.

راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی به چه صورت است

برای یک ایده تجاری و کارآفرین شدن باید در مورد نقاط قوت و ضعف خود صادق باشید.

صرف نظر از کسب و کاری که شروع میکنید، بهتر است زیرک باشید و مهارت های ایجاد شبکه قوی را داشته باشید. با فهمیدن آن چه دوست دارید انجام دهید در مورد کسب و کار ایده پردازی کنید.

کاری را انتخاب کنید که نسبت به آن اشتیاق دارید. راه اندازی کسب و کار شخصی مستلزم زمان، انرژی و فداکاری است. اگر کاری را انتخاب کنید که علاقه ای به آن ندارید، یا بدتر، کاری که از آن متنفرید را شروع کنید، موفق شدن دشوارتر میشود. به این سوالات فکر کنید:

وقت آزادتان را چگونه سپری میکنید؟

آیا سرگرمی دارید که قابل تبدیل به یک کسب وکار باشد؟

آیا دوست دارید کار داوطلبانه انجام دهید؟

اگر بتوانید هر شغلی که دوست دارید داشته باشید، این شغل چه خواهد بود؟

کاری که در آن خوب هستید را تعیین و تبدیل به یک ایده تجاری کنید

استعدادهای شما در صورتی که موسیقیدان، هنرمند یا عکاس باشید کاملا واضح است. اگر در حال حاضر یک حرفه دارید، میتوانید شرکت خصوصی حقوق، پزشکی یا حسابداری خودتان را راه اندازی کنید. شاید هم یک سرگرمی مانند کاموا بافی یا شمع سازی دارید که میدانید میتوانید آن را بازاریابی کنید.

ولی اگر استعدادهایتان کمتر واضح باشد چه؟ یعنی استعداد و توانایی خود را نشناسید باید چکار کنید؟ گاهی اوقات شناخت نقاط قوت فردی دشوار است. اگر در مورد مهارت ها و استعدادهای پنهان خود مطمئن نیستید از اعضای خانواده و دوستانتان کمک بگیرید.

حتی اگر یک مهارت خاص مثل خیاطی یا حسابداری دارید، باز هم مهارتهایی دارید که در صورت شناسایی به عنوان یک ایده تجاری قابل بازاریابی هستند.

لیلیان ورنون یک زن واقعی است نه یک نام تجاری ساختگی. او وقتی کاتالوگ هدیه خود را از آشپزخانه اش شروع کرد باردار بود و به درآمد اضافی نیاز داشت. مهارت کسب و کار اصلی مورد استفاده او برای تبدیل شدن به یک میلیونر، شبکه پردازی ایده خود برای فروش محصولات تولیدکنندگان بود.

اگر یک مهارت یا سرگرمی دارید که فکر می کنید می توانید از آن به عنوان یک ایده تجاری استفاده کنید و تبدیل به کسب و کار کنید، حتما روی آن مطالعه کنید و تحقیق در مورد امکانپذیربودن آن در بازار را همین الان شروع کنید!

آن چه دوست دارید یاد بگیرید تا به یک ایده تجاری تبدیل کنید را مشخص کنید

گاهی اوقات چیزهایی که بیشتر از بقیه برایمان جالب هستند چیزهایی هستند که باید آنها را یاد بگیریم. اگر عاشق ریاضی هستید، در یک دوره حسابداری شرکت کنید و این مهارت جدید را با کمک به دیگران در زمینه مالیات به درآمد تبدیل کنید.

مشاغل جدید زیادی وجود دارند که به جای مدرک تحصیلی فقط به یک گواهی نیاز دارند تا به یک ایده تجاری تبدیل شوند. گرفتن بیشتر گواهی ها اغلب کمتر از یک سال طول میکشد و در برخی از موارد سپری کردن تنها چند ترم کافی است. آموزشگاه های فنی و حرفه ای در محدوده خود را بررسی کنید تا ببینید چه برنامه های صدور گواهی ارائه میکند.

اگر همیشه دوست داشتید یک زبان دیگر یاد بگیرید، همین الان شروع کنید. اگر بر یک زبان دیگر مسلط شوید میتوانید خوداشتغال شده و خدمات ترجمه غیر وابسته ارائه کنید. مترجمان در دادرسی های قانونی، مدارس و سمینارها مورد نیاز هستند. می دانستید مترجمان زبان اشاره نیز به اندازه مترجمان زبان های گفتاری درآمد دارند؟

برنامه های دو ساله زیادی برای تبدیل شدن به پرستار دارای پروانه (RN) وجود دارد. RN ها اغلب فریلنسر بوده و مراقبت های داخل خانه برای بیماران بستری در خانه فراهم میکنند.

برای یاد گرفتن یک مهارت جدید یا بهبود بخشیدن به یک مهارت قدیمی هیچ وقت دیر نیست. همچنین اگر یک آرزو و یک مهارت  و ایده تجاری قابل بازاریابی داشته باشید و بدانید چه کاری میخواهید انجام دهید، برای شروع کردن یک کسب و کار هیچ وقت دیر نیست.

22 بازدید