×

تماس با ما

روش صحیح حذف نوشته های وردپرس

حذف نوشته وردپرس بطور صحیح ، از بوجود آمدن صفحه خطای 404 جلوگیری می کند. آیا می دانید زمانی که شما یک نوشته را حذف می کنید ، در واقع یک آدرس اینترنتی یا چندین آدرس اینترنتی را همراه این عمل حذف می کنید؟

زمانی که بازدید کنندگان به این آدرس های قدیمی مراجعه می کنند بطور معمول ارجاع داده می شوند به صفحه ارور ۴۰۴ که مضمون آن ، این است که “صفحه مورد نظر پیدا نشده است”

بنابراین این موضوع نه برای گوگل و نه برای کاربران شما جالب و خوشایند است.

در این جا این سوال پیش می آید که شما باید چیکار کنید؟ در جواب این سوال باید گفت : شما باید تمام صفحه های پاک شده را به صفحات دیگر ریدایرکت کنید.

و یا اگر می خواهید محتوای آن صفحه به طور کامل از سایت حذف شود باید از هدر ۴۱۰ استفاده کنید ، که می تواند ایده خوبی باشد.

در این مقاله ما تمام انتخاب هایی که شما باید برای حذف نوشته وردپرس انجام دهید و چطور از آنها استفاده کنید را توضیح می دهیم.

حذف صفحه وردپرس

حذف نوشته وردپرس بطور کامل یا ریدایرکت آن؟

اولین موضوعی که باید حل شود این است که ، آیا صفحه ای را که پاک می کنید معادل آن صفحه را در سایت خود دارید؟

به عبارت ساده تر اینطور باید این موضوع را بررسی کرد:
اگر شما به عنوان کاربر برروی لینک یک صفحه پاک شده کلیک کنید ، آیا صفحه ی دیگری بر روی سایت وجود دارد که همان اطلاعاتی که من به دنبال آن هستم را به من بدهد؟

اگر جواب این سوال مثبت است پس شما باید تمام دنبال کنندگان آن صفحه مورد نظر را به یک صفحه جایگزین ریدایرکت کنید.

بطور معمول ، ما به شما پیشنهاد می کنیم حتی اگر صفحه مورد نظر شما به تعداد کم و انگشت شمار دنبال کننده دارد که از آن استفاده می کنند ، آن صفحه را ریدایرکت کنید به صفحه دیگر.

بر اساس یک استدلال ساده

اگر گزینه دیگری برای تمام بازدیدکنندگان که فرستاده می شوند به صفحه “محتوا پیدا نشد” داشته باشید ، این واقعا جایگزین خوبی است؟

ایجاد کردن ریدایرکت

ریدایرکت های متفاوتی وجود دارند ، اما یک ریدایرکت ۳۰۱ وجود دارد که به ریدایرکت دائمی شناخته شده و شما باید برای انتقال صفحه های پاک شده به صفحات دیگر از آن استفاده کنید.

استفاده از ریدایرکت ۳۰۱ به این معنی است که به گوگل و دیگر موتورهای جستجو اعلام می کنید ، اعتبار لینک قدیمی را به لینک جدید که شما کاربران را به آن انتقال داده اید اختصاص دهد.

حذف نوشته وردپرس بطور کامل

اگر واقعا صفحه مورد نظر برای پاک کردن ، حاوی یک صفحه جایگزین در سایت شما با آن اطلاعات ندارد شما باید این سوال را از خودتان بپرسید: که آیا این صفحه را پاک کنم ؟ و یا آن را نگه دارم و بهبود دهم؟

اگر کاملا مطمئن هستید که باید آن صفحه پاک شود پس هدر Http مناسب را ارسال کنید ، یک هدر(محتوا پاک شده ۴۱۰ )

بررسی هدر ۴۱۰ و صفحه ۴۰۴

یک تفاوت ساده بین صفحه ۴۰۴ و هدر ۴۱۰ وجود دارد.صفحه ۴۰۴ به این معنی است که: صفحه یا محتوا پیدا نشد و هدر ۴۱۰ به این معنی می باشد که: محتوا یا صفحه پاک شده است.

اگر یک آدرس به ۴۱۰ برگردد ، گوگل متوجه می شود که شما با اطمینان و هدف معین صفحه را پاک کرده اید و بنابراین باید خیلی زود آن آدرس را از نتایج گوگل بردارد.

افزونه Yoast seo برای وردپرس می تواند ریدایرکت ها و هدر ۴۱۰ را برای شما تنظیم کند. , و همچنین برنامه Redirects manager ابزار مناسبی برای کارکردن با ریدایرکت ها است.

بطور اتوماتیک در هنگام حذف نوشته وردپرس از شما سوال می کند تا آدرس صفحه را به درستی تغییر دهید.

یک مشکل در کنسول جستجوی گوگل برای صفحات ۴۱۰ وجود دارد که در قسمت خطاهای خزنده ها خطای پیدا نشده را برای صفحه نشان می دهد که متاسفانه هنوز گوگل راه حلی برای آن نیاورده.

آسیب جانبی در هنگام حذف نوشته وردپرس

وقتی شما یک یا چندین صفحه از سایت تان را حذف می کنید ، اغلب شاهد بوجود آمدن مشکلاتی می شوید. در نظر بگیرید شما تمام صفحه های مربوط به یک دسته خاص را پاک کرده اید و بنابر آموزش همه صفحات را ریدایرکت یا هدر ۴۱۰ داده اید.

ولی باید به این قسمت هم توجه شود که دسته مورد نظر هم یک ریدایرکت تعریف کنید.

در حالت دیگر فرض کنید شما تمام نوشته های یک دسته خاص را پاک نکرده اید و فرض کنید دسته شما بعد از پاک کردن تعدادی از نوشته ها ، ۵ نوشته دارد به جای ۱۲ نوشته.

اگر شما تنظیمات را طوری قرار داده اید که در هر صفحه دسته ۱۰ نوشته نشان داده شود اکنون صفحه دوم دسته شما دیگر وجود ندارد و خطای ۴۰۴ نمایان می شود.

شاید حذف نوشته وردپرس مشکل بزرگی در جهان به وجود نیاورد. اما اگر با الگوریتم گوگل پاندا برخورد کنید به دلیل حذف تعداد زیادی صفحه و داشتن صفحه های خطای ۴۰۴ که می تواند اثر منفی برای سایت شما داشته باشد و  این الگوریتم بزودی سایت شما را حذف کند پس مراقب الگوریتم پاندا باشید!

الگوریتم گوگل:قوانین گوگل برای داشتن یک محتوای یونیک و کاربر پسند

نتیجه گیری

سعی کنید در ابتدا از نوشتن صفحه اطمینان حاصل کنید و بعد اقدام به انتشار آن کنید،در مرحله بعد زمانی که تصمیم به حذف نوشته وردپرس می کنید حتما اطمینان حاصل کنید که نوشته جایگزین و بهتر دارید.

بعد از حذف نوشته حتما به الگوریتم و ربات های گوگل دلیل حذف خود را با موجه کنید.

حذف نوشته وردپرس که انجام شد حتما توسط افزونه های معرفی شده آدرس جدید را برای معرفی جایگزین کنید که از سوی الگوریتم پاندا جریمه نشوید.

دیدگاه کاربران(0)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*