×

تماس با ما

8 ابزار جست­جوی کلمه کلیدی وردپرس برای SEO در 2020

جست­جوی کلمه کلیدی وردپرس برای افزایش ترافیک سایت حیاتی است و به شما کمک می کند یک محتوای عالی برای افزایش اساسی ترافیک جستجو بنویسید. چالش پیش رو این است که پیدا کردن ابزار جستجوی کلمه کلیدی مناسب مشکل است، به ویژه اگر به تازگی با SEO (بهینه سازی موتور جستجوگر) آشنا شده باشید.

آیا به دنبال بهترین ابزار جست­جوی کلمه کلیدی وردپرس برای SEO هستید؟

در این مقاله بهترین ابزار جستجوی کلمه کلیدی که متخصصان از آنها برای افزایش ترافیک وب سایت استفاده می کنند به اشتراک گذاشته شده است.

اصول سئو: چطور وبسایتمان را برای موتور جستجوی گوگل بهینه کنیم

ابزار جست­جوی کلمه کلیدی وردپرس چیست؟

ابزار جست­جوی کلمه کلیدی وردپرس به شما کمک می کند ایده های موضوعی که در موتورهای جستجوگر مانند گوگل سرچ می شوند را پیدا کنید، همچنین به شما کمک می کند ایده های محتوایی که مشتریان تان به دنبال آن هستند را پیدا کنید.

سپس می توانید استراتژی محتوای خود را به صورتی برنامه ریزی کنید که این موضوعات در پست های وبلاگ و صفحات فرود پوشش داده شوند.

ابزار جستجوی کلمه کلیدی همچنین به شناسایی کلمات کلیدی مورد استفاده رقبایی که رتبه بندی بالا دارند کمک می کند. سپس می توانید محتوای خود را بهبود بخشیده و با هدف قراردادن این کلمات کلیدی ترافیک آنها را به خود اختصاص دهید.

جست­جوی کلمه کلیدی وردپرس

اکنون اجازه دهید بهترین ابزار جستجوی کلمه برای SEO را بررسی کنیم؛

1- جست­جوی کلمه کلیدی وردپرس با SEMrush

یک مجموعه کامل SEO با تمامی ابزار مورد نیاز برای جستجو کردن کلمه کلیدی است. با استفاده از ابزار مرور کلمه کلیدی می توانید یک کلمه کلیدی را تایپ کرده و تصویر کاملی از هر چیزی که باید بدانید دریافت کنید. این شامل تعداد افرادی که این کلمه کلیدی را جستجو می کنند، افزایش یا کاهش محبوبیت آن (روند) و بسیاری از اطلاعات دیگر است.

با پایین رفتن در صفحه می توانید فهرستی مفید از سایر کلمات کلیدی مشابه که می توانید از آنها استفاده کنید و همچنین فهرستی از نتایج جستجوی طبیعی را مشاهده کنید. در نتیجه متوجه می شوید که رتبه رقبا از لحاظ کلمات کلیدی چیست. همچنین می توانید Google Ads که از این کلمه کلیدی استفاده می کنند را بررسی کنید.

2- AnswerThePublic

عملکرد AnswerThePublic با بیشتر ابزارهای جست­جوی کلمه کلیدی وردپرس تا حدودی فرق دارد، یعنی نتایج را به شکل یک تصویر خوب نمایش می دهد (اگرچه می توانید آنها را در یک فهرست هم مشاهده کرده و فایل cvs. آن را دانلود کنید).

اگر به تازگی با SEO و جست­جوی کلمه کلیدی وردپرس آشنا شده اید، این ابزار عالی است چون برای استفاده از آن نیازی به ایجاد حساب کاربری ندارید. فقط کلمه کلیدی را تایپ کرده و نتیجه را بررسی کنید.

نتایج کلمه کلیدی بدست آمده با ابزار AnswerThePublic بر اساس ویژگی پیشنهاد خودکار گوگل و بینگ است. برای جستجوی هر کلمه کلیدی در گوگل می توانید روی آن کلیک کنید تا یک صفحه جدید باز شود. در این صفحه محتوای رتبه بندی شده برای این اصطلاحات و کدهای خاص موجود را مشاهده می کنید.

3- Ubersuggest

Ubersuggest یک ابزار رایگان Neil Patel است که داده های حجم جستجو، توصیه کلمه کلیدی و ایده هایی در مورد دشواری رتبه بندی کلمه کلیدی انتخاب شده و غیره فراهم می کند.

با استفاده از این ابزار می توانید توصیه های زیادی در مورد کلمات کلیدی مرتبط مطالعه کرده و همچنین یک جدول شامل 100 نتیجه برتر گوگل برای یک کلمه کلیدی را با بازدیدهای برآورد شده، تعداد بک لینک ها، نمره دامنه و تعداد کلی به اشتراک گذاری های اجتماعی مشاهده کنید.

در بخش ایده های محتوایی می توانید محتوای مرتبط با کلمه کلیدی انتخاب خود، لیست بازدیدهای ماهانه تخمین زده شده، بک لینک ها و تعداد به اشتراک گذاری ها در فیسبوک و Pinterest را مشاهده کنید.

اگر با حساب کاربری گوگل وارد Ubersuggest شوید می توانید توصیه های بیشتر در مورد کلمات کلیدی، پیگیری رتبه روزانه و توصیه های شخصی SEO دریافت کنید.

4- جست­جوی کلمه کلیدی وردپرس با Ahrefs

Ahrefs ویژگی های مشابه SEMrush ارائه کرده و جایگزین خوبی برای آن است. با استفاده از Ahrefs می توانید به سادگی با تایپ کردن کلمه کلیدی در قسمت جستجو ایده های زیادی در مورد آن پیدا کنید.

همچنین می توانید از Ahrefs برای مشاهده محتوایی که رقبا بر اساس آن رتبه بندی می شوند (ولی شما نه) را مشاهده کرده و قطعاتی با هدف قرار دادن کلمات کلیدی مرتبط با این موضوعات ایجاد کنید.

هم SEMrush و هم Ahrefs چند ابزار مفید دیگر نیز فراهم می کنند، برای مثال گزارش هایی که لینک های از کار افتاده سایت تان را نشان می دهند.

موارد ۱۰ گانه سئو محتوا که باید بدانید

5- برنامه ریزی کلمه کلیدی گوگل

برنامه ریزی کلمه کلیدی گوگل در واقع برای استفاده تبلیغ کنندگانی طراحی شده که می خواهند تبلیغات خود را در گوگل به نمایش بگذارند. با این حال، این ابزار برای SEO نیز مفید بوده و رایگان است.

برای دسترسی به این ابزار باید حساب Google Ads داشته باشید. اگر این حساب را ندارید آن را ایجاد کرده و جزئیات پرداخت را وارد کنید، ولی نیازی نیست یک کمپین فعال داشته باشید یا هزینه ای پرداخت کنید.

وقتی از طریق حساب Google Ads به برنامه ریز کلمه کلیدی دسترسی پیدا کردید می توانید هر کلمه کلیدی را در آن تایپ کرده و داده های (بسیار تقریبی) مربوط به تعداد جستجوهای ماهانه آن را مشاهده کنید. همچنین یک فهرست طولانی از ایده های کلمات کلیدی مشابه ارائه می شود که قابل بررسی و دانلود است.

6- Long Tail Pro

Long Tail Pro مثل بیشتر ابزارهای جست­جوی کلمه کلیدی وردپرس خوب داده های مربوط به کلمه کلیدی انتخاب شده را با تمرکز روی رتبه بندی در برابر رقبا نشان می دهد.

می توانید از این ابزار برای بررسی نتایج برتر کلمه کلیدی انتخابی خود در موتورهای جستجوگر استفاده کنید. در نتیجه رتبه بندی خود در برابر رقبا را متوجه خواهید شد.

همچنین می توانید کلمات کلیدی خاصی که می خواهید پیگیری کنید را وارد کرده و رتبه بندی محتوای خود بر اساس تغییر این کلمات کلیدی در طول زمان را مشاهده کنید.

7- Serpstat

Serpstat یک ابزار جست­جوی کلمه کلیدی وردپرس عالی است. با این ابزار می توانید به راحتی نتایج گوگل در رابطه با کلمه کلیدی انتخاب شده را مشاهده کنید. این نتایج شامل سایتی است که به عنوان اولین نتیجه در تکه کد (در صورت وجود) پدیدار می شود. به همین دلیل است که پست IsItWP در اسکرین شات زیر در صفحه اول و دوم نمایش داده شده است.

همچنین می توانید جزئیات زیادی در مورد رقبای خود در رابطه با این کلمه کلیدی مشاهده کنید. این اطلاعات میزان قابل مشاهده بودن آنها را نیز نشان می دهند (هر چقدر این عدد بالاتر باشد، احتمالا بازدیدکنندگان بیشتری دریافت می کنند).

8- SpyFu

SpyFu برای اطلاع رسانی در مورد رقبا با بررسی سودآورترین کلمات کلیدی آنها (و همچنین تبلیغات آنها) طراحی شده است.
می توانید از این ابزار به صورت رایگان و حتی بدون ورود به سیستم استفاده کنید. فقط کافی است URL سایتی که می

خواهید بررسی کنید را در قسمت جستجو وارد کرده و بلافاصله نتایج را مشاهده کنید. اگر می خواهید بیشتر از یک سایت را بررسی کنید، باید یک حساب رایگان ایجاد کرده و وارد سیستم شوید.

SpyFu داده های گذشته را جمع آوری می کند تا بالا یا پایین رفتن رتبه بندی سایت خود یا رقبا به دلیل کلمات کلیدی خاص را مشاهده کنید. همچنین می توانید سایت خود را با سایر سایت های صنعت مقایسه کنید. در ادامه وب سایت Moz با چند سایت دیگر در مورد موضوعات مشابه مقایسه شده است.

امیدواریم این مقاله در پیدا کردن ابزار جست­جوی کلمه کلیدی وردپرس برای SEO مفید بوده باشد.

دیدگاه کاربران(0)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*