×

تماس با ما

زبان برنامه نویسی php

PHP یک زبان برنامه‌نویسی و اسکریپت‌نویسی برای ایجاد وبسایتهای تعاملی پویا است. وردپرس با استفاده از PHP به عنوان یک زبان اسکریپت‌نویسی، نوشته شده است. درست مانند وردپرس، PHP هم سورس باز است.

PHP‌ یک زبان برنامه نویسی سمت سرور است. وقتی یک کاربر صفحه وبی که شامل کد PHP‌ است را درخواست می‌دهد، کد توسط ماژول PHP‌نصب شده بر روی آن وب سرور پردازش می شود. پیش پردازنده PHP پس از آن خروجی HTML تولید می‌کند تا روی صفحه مرورگر کاربر نمایش داده شود.
نمونه‌ای از یک کد PHP‌ ساده:

php?>
echo “Hello, World!”;
?>

در وردپرس معمولا فایل‌های PHP‌ یک اکستنشن php. دارند. PHP‌ می‌تواند از مستندات HTML داخلی استفاده کند. پیش پردازنده PHP تنها کد داخل تگ باز <?php‌ و تگ بسته ?>را پردازش می‌کند. نمونه‌ای از کد PHP داخل یک سند xHTML:

<!DOCTYPE html>
<html <?php language_attributes(); ?>>
<head>
<meta charset=”<?php bloginfo( ‘charset’ ); ?>” />
<title><?php bloginfo( ‘name’ ); ?></title>
</head>

یک کاربر وردپرس برای استفاده، اجرا یا مدیریت یک وبسایت طراحی شده با وردپرس، نیازی به یادگیری PHP ندارد. اکثر کاربران می‌توانند بدون یادگیری برنامه یا کد در PHP، از وردپرس استفاده کنند. با این وجود اگر یک کاربر بخواهد تم‌ها و افزونه‌های وردپرس را توسعه دهد یا با استفاده از اقدامات و فیلترها، حالت پیش‌فرض وردپرس را تغییر دهد، می‌بایست سینتکس پایه PHP را در کنار HTML‌ و CSS یاد بگیرد.

دیدگاه کاربران(0)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*