×

تماس با ما

نرخ کلیک چیست؟ آیا می دانید چه تاثیری در سئو دارد؟

نرخ کلیک یا CTR از موارد مهم و موثر در سئو به شمار می آید و تمام تلاش مدیران سایت برای دیدن سایت و مطالب خود تلاش می کنند تا CTR سایت خود را افزایش دهند.

اما در تعریف نرخ کلیک باید چه گفت؟ بطور ساده می توان بیان کرد که CTR به تعداد کلیک های کاربران از نتایج نمایش داده شده مطالب در گوگل گفته می شود.

محاسبه نرخ کلیک

نرخ کلیک با علامت اختصاری CTR در اینترنت نیز شناخته می شود که مخفف Click Through Rate است.فرمول زیر برای بدست آوردن CTR بکار می رود.

نرخ کلیک

در این فرمول تعداد نمایش ها یا Impression به تعداد نمایش مطالب شما به کاربران توسط گوگل گفته می شود، در واقع اگر کاربری کلمه کلیدی را جستجو کند گوگل مطلب شما را با آن کلمه کلیدی به کاربر نمایش خواهد داد که در اصطلاح به آن impression گفته می شود.

تفاوت ctr و impression

در بیشتر موارد کاربران در نتایج گوگل مطالب سایت شما را مشاهده می کنند اما بر روی آن کلیک نمی کنند و به همین دلیل است که برای بدست آوردن CTR نسبت نمایش به کلیک محاسبه می شود.

تاثیر CTR در سئو

همانطور که گفته شد تمام تلاش مدیران سایت جذب کاربران به سایت می باشد که در واقع سئو به استراتژی جذب بیشتر کاربر به سایت اشاره دارد. در نتیجه CTR بالا به شما در این استراتژی کمک خواهد کرد تا سئو موفقی داشته باشید.

چگونه نرخ کلیک بهتری داشته باشیم؟

مهمترین موضوع برای ترغیب کاربر به کلیک و بالابردن نرخ آن، یک عنوان جذاب می باشد. شما با استفاده از یک عنوان جذاب کاربر را به کلیک و مشاهده مطلب کنجکاو می کنید و در بالا بردن CTR موثر واقع می شود.

در کنار عنوان جذاب و گیرا، توضیحات متا از دیگر موارد مهم می باشد که باید به آن توجه داشته باشید زیرا این توضیحات کوتاه در نتایج جستجو زیر عنوان دیده می شود و می تواند به شما کمک کند تا کاربر را متقاعد کنید بر روی مطلب شما کلیک کند.

دیدگاه کاربران(0)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*