×

تماس با ما

آشنایی با meta title و meta description دو تگ مهم در سئو سایت

متا تگ ها کدهای کوتاهی هستند که به گوگل کمک می کنند تا ساختار مطلب ما را بهتر شناسایی کنند، آموزش متا تگ عنوان و شناختن متا تگ توضیحات به این خاطر است تا بهتر از این دو متاتگ مهم استفاده کنیم و در سئو سایت موفقیت بهتری بدست آوریم.

متا تگ عنوان چه تاثیری در سئو سایت دارد

همانطور که در ویدئو نرخ کلیک گفته شد، جذب کاربر و کلیک بر روی مطلب شما باعث می شود کاربر وارد سایت شما شود و این موضوع باعث بهتر شدن سئو و رشد سایت شما شود، اما رابطه نرخ کلیک با تگ عنوان چیست؟

تگ عنوان یک رابط بین سایت شما و نتایج جستجوی کاربر در گوگل می باشد در واقع مطلب شما در نتایج جستجوی گوگل فقط از طریق عنوان آن مطلب دیده می شود.

پس برای بهتر شدن نرخ کلیک و سئو سایت، داشتن یک عنوان جذاب و گیرا می تواند به ما در روند رشد سایت کمک زیادی کند.

تگ عنوان همراه با تگ دیگری که موضوع ویدئو امروز ما می باشد در نتایج گوگل ظاهر می شود که به تگ توضیحات شناخته می شود.

تعداد کارکترهای مورد قبول از نظر گوگل برای این تگ مهم کمتر از 60 کارکتر می باشد و شما تنها با این تعداد کارکتر می توانید کاربر را جذب خواندن نوشته خود کنید.

تگ توضیحات چیست؟

در نتایج ظاهر شده گوگل برای کاربر، تگ دیگری که در زیر تگ عنوان به کاربر نمایش داده می شود تگ توضیحات یا meta description می باشد که به تصمیم گرفتن کاربر برای کلیک روی لینک شما کمک زیادی می کند.

در واقع تگ توضیحات یک نوشته خلاصه از مطلب شما می باشد که نشان می دهد متن شما قرار است چه موضوعی را دنبال کند.

طول متنی که گوگل برای این تگ در نظر گرفته است کمتر از 160 کارکتر می باشد و بیشتر بودن این تعداد کارکتر از نظر سئو قابل قبول نمی باشد.

چگونه به این متا تگ ها دسترسی داشته باشیم

اگر از وردپرس استفاده می کنید می توانید با نصب افزونه یواست سئو به این دو متا تگ مهم دسترسی داشته باشد.

افزونه یواست سئو در انتهای ویرایش نوشته های قرار دارد و شما با مراجعه به قسمت ویرایش اسنیپت می توانید به تگ عنوان ، نامک و توضیحات نوشته دسترسی پیدا کنید.

دیدگاه کاربران(0)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*