×

تماس با ما

سایت با www یا بدون www کدام برای سئو وردپرس بهتر است؟

سایت با www یا بدون www کدام برای گاهی اوقات برای کاربران این سوال پیش می آید که فرق www و non-www در URL های سایت چیست؟ به عبارتی می خواهند بدانند که کدام یک برای سئو وردپرس بهتر است؟ و آیا باید URL سایت شان را عوض کنند یا نه؟

در این متن و ویدئو به شما کمک می کنیم فرق www و non-www و مورد مناسب تر برای سئو وردپرس را متوجه شوید.

قبل از شروع باید بدانید که برای کاربر معمولی و مالک کسب و کار کوچک هیچ فرقی بین سایت با www یا بدون www
وجود ندارد و همه چیز کاملا به ترجیح شخصی و سلیقه شما بستگی دارد.

با این حال بین این دو گزینه یک تفاوت فنی وجود دارد که در ادامه این مقاله به آن می پردازیم. ولی برای بیشتر افراد، این دو هیچ فرقی ندارند.

مقایسه سایت www در مقابل بدون www از نظر مزایای SEO

از لحاظ مزایای سئو این دو گزینه هیچ فرقی ندارند. حتی گوگل نیز اشاره کرده که همه چیز به ترجیح شما بستگی دارد.

مساله مهم این است که وقتی سایت تان را راه اندازی کردید دیگر آن را تغییر ندهید. به عبارت دیگر  آدرس سایت تان را برای اضافه کردن www یا حذف آن تغییر ندهید.

می توانید سلیقه فردی تان را به گوگل بگویید که بین سایت با www یا بدون www کدام را انتخاب کرده اید تا به آن احترام بگذارد. تنها کاری که باید بکنید این است که به حساب Google Webmaster Tools بروید و روی سایت تان کلیک کنید.

اگر سایت تان را به وبمستر تولز گوگل اضافه نکرده باشید، از آموزش سایت که در قسمت نحوه اضافه کردن سایت وردپرس به وبمستر تولز گوگل  ارائه شده پیروی کنید.

بعد روی آیکون GEAR در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کرده و تنظیمات سایت را انتخاب کنید.

سایت با www یا بدون www

در این قسمت خیلی راحت دامنه ای که دوست دارید را انتخاب کنید.

سایت با www یا بدون www

اگر برای سئو وردپرس از پلاگین Yoast seo استفاده می کنید، به صورت خودکار URL استاندارد در هدر سایت تنظیم می شود و این باعث می شود گوگل ترجیح فردی و سلیقه شما را شناسایی کند. این تنها کاری است که باید برای انتخاب بین دو حالت سایت با www یا بدون www انجام دهید.

قبل از این که بپرسید باید بگویم که بله ما از non-www در سایت Bookamoz استفاده می کنیم، ولی این فقط به ترجیح شخصی بستگی دارد.

تفاوت فنی بین سایت با www یا بدون www

وقتی www. را به اول سایت اضافه می کنید مثل یک نام میزبان عمل می کند که به انعطاف پذیری با DNS، توانایی محدود کردن کوکی ها  و هنگام استفاده از زیردامنه های مختلف و غیره کمک می کند. در مقابل، دامنه های non-www که دامنه های برهنه نیز نامیده می شوند و گفته می شود که مزیت فنی کمتری دارد ولی در مجموع هر دو به یک اندازه در سئو خوب هستند.

امیدواریم این مقاله به برطرف کردن سوالات مربوط به کاربرد www و non-www در URL سایت کمک کرده باشد. 

دیدگاه کاربران(0)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*