×

تماس با ما

6 ترفند استفاده از توییتر برای ارتقاء کسب و کار و تجارتمان

کاربرد توییتر در کسب و کار می تواند به عنوان یک ابزار تجاری کارآمد در پیشرفت کسب و کارمان موثر باشد. اگر بازار هدف شما کاربران توییتر هستند، باید شما هم در آنجا باشید. قبل از اینکه شروع به توئیت کنید، مطمئن شوید پروفایل توییتر شما کامل است. یک تصویر برای برند تجاریتان در نظر بگیرید.

آیا به عنوان یک شخص خودتان را معرفی می کنید یا به عنوان یک کسب و کار؟ آی دی توییتری انتخاب کنید که به بهترین شکل گویای کسب و کارتان باشد. سپس تمام بخش های پروفایل اعم از لینک سایتتان را هم پر کنید.

همیشه یک عکس برای پروفایلتان داشته باشید. وقتی پروفایل توییترتان تکمیل شد، می توانید برای شروع این شش ترفند را دنبال کنید.

6 ترفند برای کاربرد توییتر در کسب و کار و ارتقاء جایگاه در بازار

1- بازارتان را پیدا کرده و پیگیر باشید

یافتن افرادی که آنها را دنبال کنید، در نگاه اول کار سختی به نظر می رسد. یک گزینه، شناسایی کلمات کلیدی است که در کسب و کارتان مهم هستند. آنها را با استفاده از ابزار ردیابی دنبال کنید و آن دسته از کلمات کلیدی که مستقیما به میل شما فرستاده می شوند را تحلیل کنید.

پیگیری مکالماتی که در آنها از کلمات کلیدی پرکاربرد در مارکتتان استفاده می شود، می تواند به شما در برقراری ارتباط و باب صحبت با دیگران کمک کند.

مثلا، اگر کسب وکارتان مربوط به خدمات نظافتی است، و یکی از فالوورهایتان در توییتر پیامی یا توییتی درباره اینکه خانه اش خیلی کثیف است و وقتی هم برای تمیز کردن آن ندارد، برایتان می فرستد، شما متوجه خواهید شد که “خانه” و “تمیز” کلمات کلیدی هستند.

پس به او توئیتی با این مضمون بفرستید:”شما برنده کارت تخفیف 25% برای خدمات تمیز کردن خانه شده اید.”یا می توانید رویکرد low-key را پیش بگیرید، یعنی به روی خودتان نیاورید و با خونسردی او را به لینکی از سایتتان ارجاع دهید تا مقاله ای درباره “چطور منزلتان را در 5 دقیقه تمیز کنید” را بخواند.

یک دلیل دیگر برای پیگیری کلمات کلیدی آگاه شدن نسبت به مد روز در مارکت مربوط به شماست. این امر به شما کمک می کند تا جدیدترین موضوعات داغ و پرطرفدار را شناسایی کنید، در نتیجه می توانید بر همین اساس برنامه ریزی کنید.

همچنین اطلاعاتی که از این بررسی ها به دست می آید، می تواند منبعی برای تولید یک محصول جدید، یک مقاله، یا محتوای رسانه های اجتماعی تان باشد.

وقتی فالوورهایی که محصول شما یا کلمه کلیدی که رصد می کنید را شناسایی کردید، شما هم به آنها توئیت ارسال کنید.

لینکی را که شامل یک کوپن یا پروموشن یا فقط با پیام تشکر همراه است را هم بفرستید. مردم دوست دارند که توسط یک کسب و کار شناخته شوند. این کار می تواند باعث تبلیغ دهان به دهان شود که روشی بسیار سودمند برای بازاریابی است.

فقط مراقب باشید به عنوان یک اسپمر در نظر گرفته نشوید. اگر با پیشنهاد کمک یا ارزش گذاری از طریق معرفی چیزی ارتباط برقرار کنید، احتمال دریافت واکنش مثبت بیشتر خواهد بود. رسانه های اجتماعی مردمی هستند، به این معنا که در حیطه مکالمات و ایجاد روابط کار می کنند.

2- اینفلوئنسرها را پیدا کرده، دنبال کنید و با آنها  مطلب به اشتراک بگذارید

اگر در توییتر تازه عضو شده اید، برقراری ارتباط با افرادی که در صنعت مرتبط با شما شناخته شده و معروف هستند، بهترین روش برای افزایش فالوورها و اعتبار کسب و کارتان است. این بدان معنا نیست که طرف مقابل را به طرز ناخوشایندی دنبال کنید که برایش آزار دهنده باشد.

افرادی که برایتان قابل احترام هستند را فالو کنید و پاسخ توئیت هایی که می گذارند را بدهید و یا کامنت بگذارید. وقتی آنها ببینند شما هم مشارکت دارید و واکنش نشان می دهید، ممکن است شما را فالو کنند و به توئیت هایی که می گذارید، واکنش نشان دهند. روی برقراری یک رابطه مثبت و دو جانبه با این افراد تمرکز کنید. به دنبال منفعت طلبی و اینکه آنها چه سودی برایتان دارند، نباشید.

اینفلوئنسرها در صدر اتفاقات جالب و جدید حوزه فعالیت شما قرار دارند، بنابراین باز هم، آنها می توانند یک منبع عالی برای ایده هایی باشند که شما می توانید از آنها برای پستهای وبلاگی و رسانه های اجتماعیتان استفاده کنید. اغلب، آنها می توانند شما را به سمت افراد دیگری که در بازار مربوط به شما مهم هستند، بکشانند، یعنی همان کاری که در بازاریابی سنتی شاهد آن هستیم.

یک روش فوق العاده برای ماندن در بالای لیست توئیتها در توییتر توسط اینفلوئنسرها، استفاده از لیست ویژگی هاست. این بدان معناست که شما می توانید فهرستی از کاربران فعال در قسمتهای موضوعی خاص ایجاد کنید و آنها را در یک مکان دنبال کنید. مثلا می توانید یک لیست مشاغل خانگی به همراه نام متخصصان این نوع مشاغل تهیه کنید. حتما آن لیست را خوانده و بررسی کنید.

3- چیزهایی را به اشتراک بگذارید که در مارکتتان خواهان دارند

اشتباهی که بسیاری از کاربران جدید توییتر مرتکب می شوند اینست که دائما مطالب تبلیغاتی را به اشتراک می گذارند که کاربران دوست ندارند. مطمئنا آنها مایلند درباره فروشهای ویژه و تخفیفات بدانند.

به خاطر داشته باشید که رسانه های اجتماعی همگانی هستند. آنچه آنها را جالب می کند اینست که از طریق گفتگو می توانید اعتمادسازی کنید و احترام به دست آورید، اما تنها اگر ارزش و اعتبار داشته باشید.

چیزهای زیادی هستند که می توانید در توییتر با 280 کلمه، به اشتراک بگذارید. شما می توانید دیدگاه، ترفندها و چیزهایی که فکر می کنید الهام بخش هستند را توئیت کنید. استفاده از عکسها و ویدئوها هم روش خوبی است. با گزینه Screen capture quote می توانید مجددا توئیت کرده و باز هم کاراکترهای اضافی برای نوشتن داشته باشید.

4- از هشتگ ها استفاده کنید که از مهمترین کاربرد توییتر در کسب و کار است

کار با توییتر در مقایسه با سایر پلتفرم های رسانه های اجتماعی بسیار سخت تر است چرا که بسیار سریع حرکت می کند و یافتن چیزی که می خواهید بخوانید دشوار است. در نتیجه، بسیاری از فالوورهای پست شما را نمی بینند مگر اینکه خود شما به آنها کمک کنید.

 

بهترین روش برای انجام این کار، استفاده از هشتگ است. یک هشتگ با علامت # نشان داده می شود و در ادامه برچسبی که موضوع پستتان را توضیح می دهد، آورده می شود، مثلا #نکات_بازاریابی. برای مرتب کردن به هم ریختگی ها در توییتر، کاربران هشتگ های پرکاربرد در توییتر را جستجو می کنند.

خبر خوب اینست که هیچ لیستی برای هشتگ ها وجود ندارد که شما بر اساس آن جستجو کنید، بنابراین می توانید هشتگ دلخواهتان را درست کنید. اما حواستان باشد شما باید از هشتگ هایی استفاده کنید که در مارکت کسب و کارتان مطرح هستند. مثلا برای توئیت هایی با محتوای مشاغل خانگی باید از homebusiness# استفاده شود در حالیکه هشتگ پرکاربرد homebiz# است.

اگر از توییتر برای توسعه کسب و کارتان استفاده می کنید، لازم است هشتگ ها را هم در توئیت هایتان بگنجانید تا نوع مارکتی که در آن هستید شما را پیدا کند. همانطور که گفته شد، شما می توانید هشتگ مورد نظر خودتان را بسازید، اما بهتر است آنهایی را که در مارکت شما پرطرفدارتر هستند را پیدا کنید.

5- به صورت گهگاهی طرح های پروموشن بگذارید

بسیاری از بازاریابان آنلاین، یک نسبت محتوا به پستهای تبلیغاتی را مدنظر قرار می دهند (مثلا 75% محتوا، 25% بازاریابی). حقیقت اینست که کاربران به محتوای سرگرم کننده و جالب بیشتر از پیام های تبلیغاتی واکنش نشان می دهند. وقتی پستهای تبلیغاتی می گذارید، سعی کنید از گزینه های رایگان یا کم هزینه استفاده کنید.

مثلا اگر در لیست ایمیلتان گزارش رایگان دارید، از آن بهره ببرید. این گزینه لیست شما را می سازد که از طریق آن می توانید طرح حراجی ایجاد کنید. کوپن ها و کدهای تخفیف پرطرفدار هستند (از هشتگ # رایگان هم غافل نشوید).

اگر طرحهای حراجی بسیاری دارید، می توانید از توییتر به منظور تبلیغ طرح منحصر به فرد “معاملات روزانه” برای فالوورهایتان استفاده کنید. یا می توانید پروموشن های توییتری مثل “30 نفر اول یک تی شرت رایگان یا تخفیف 50% درصدی دریافت خواهند کرد” ایجاد کنید. پروموشن ها محدودویتی ندارند و کاربرد توییتر به شما این امکان را می دهد تا به مخاطبان بیشتری دسترسی پیدا کنید.

6- برای کاربرد توییتر در کسب و کار برنامه داشته باشید و بر اساس یک سیستم پیش بروید

بیشتر صاحبان مشاغل خانگی با رسانه های اجتماعی مشکل دارند چرا که تعداد پلتفرم ها زیاد است و کارهای بسیاری برای انجام دادن وجود دارند، مثلا شما باید پست بگذارید، لایک کنید و کامنت بگذارید. تنها داشتن برنامه است که می تواند شما را با رسانه های اجتماعی آشتی دهد. بنابراین، برای مدیریت مکالمات، وجود ابزار خودکار ضروری هستند.

این ابزار به شما این امکان را می دهند تا پست هایتان را زمانبندی کنید و حتی یک محتوای قدیمی را با برنامه ریزی مجدد، دوباره به اشتراک بگذارید.

شما می توانید لیستی بر اساس هشتگ ها یا موضوعات مختلف داشته باشید. مثلا لیستی از هشتگ های #مشاغل خانگی و لیست دیگری از متخصصان این حوزه داشته باشید.

دیدگاه کاربران(0)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*